Razlika izmedju usa i eu hostinga

Koja je razlika izmedju usa i eu hostinga po brzini ucitavanja. Takodje me isto zanima koji imaju vise zagusenja i proboema?

Rekla bi da ako se hosting nalazi u USA da ima daleko vece sanse da dodje do uporavanja veze nego kad je negde blize.

Svi posetioci sajta dolaze iz Srbije tako da me zanima brzina ucitavanje samo za ljude koji su iz Srbije…

Znam da je razlika u pingu dosta velika ali mi se cini da to nije presudno za sajtove koji su html ili cms… Negde sam citala da je to vazno za sajtove na kojima se igraju igrice…

Stranice sajta nemaju vise od 200kb… Nema video nema nekih slika puno…

Hvala puno

kako nije vazno sto je toliko udaljeno? osobito ako imas vise javascripti i vise stilova koje browser mora ucitati, svaki takav sadrzaj je jedan http zahtjev, pa je logicno da onda i ucitavanje stranice bude brze na hostingu iz europe. Ne vidim neku prednost americkih hostinga niti po cijeni, mislim da su hosting masine u francuskoj i njemackoj trenutno povoljne. Preporuka je da uzmes europski hosting.

Tako sam i ja mislila samo sam htela da cujem jos necije misljenje.

Ipak realno ako dodje do nekih zagusenja ona su cesca prema usa nego prema nemackoj recimo. Ping je daleko manja…

Tako da svakako cu uzeti nekog od nemackih provajdera oni mi ulivaju najvise povrenja.

Koja je razlika kod joomla sajtova izmedju usa i eu provajdera?

Cini mi se da Joomla nije bas laka i na nekim hostinzima radi dosta sporo… Cak i domaci koji ima servere u Beogradu, dok kod jednog nemackog leti…

Ja san čita da ameri imaju najbolju infrastrukturu. To je sve optika. Serveri su im najbrži.
Ali ipak jako su daleko. Upload na server u americi je oko 3 puta sporiji nego na server u Zagtrebu. Kod američkog servera ne vidim nedostatke kod surfanja. Govorimk iz iskustva jer imam pristup jednom serveru u Houstonu i jednom u ZG.

EDIT: probaj sama.
http://ursulatolj.com
je fizički u Houstonu, a
http://chopin-ri.hr
u Zagrebu.

USA je najmanje godinu-dve ispred Europe. Po brzini infrastrukture, kvaliteti, kvaliteti i sigurnosti datacentara, znanju ljudi u supportu, praktički po svemu…

Ali.
PR nebuloze su počele prije par godina propagirati geografski bliže servere kao bolje, prije svega radi pinga (u normalnom web prometu nebitan podatak), a i radi nekakvih SEO furki (o tome ne znam ništa, ali mislim da je obična furka).

U međuvremenu u Europi je izgrađeno par dobrih datacentara, u rangu srednje klase iz USA.

========================================

Suma sumarum, danas više nije pogreška uzeti server u europskom datacentru. Cijene su slične, čak se mogu naći desktop računala koja glume servere, a po smiješnoj cijeni. Brzina je OK, ping je izvrstan (tko ga treba za igre), ali znanje support osoblja je još daleko ispod USA standarda.

Osobno, mislim da to više nije pitanje koje treba mučiti iti koga. Ne može se pogriješiti.