Razmiljam da prodam sve adsens sajtove

Evo odmah da se zna nije oglas već je za birtije tema. Imam nekih 15ak sajtova, morao bi ih prebrojat i razmišljam sve u komadu da ih prodam za 18 mjeseci zarade, zadnjih 30 dana je 347 eura zarada pa bi cijena bila 6246 eura. Pošto mi je primarna djelatnost adult sajtovi, a ovo su mi pasivni prihodi. Najgore što i ako nađem kupca ne bi znao u šta uložit. A nije da mi fali para za nešta niti su to pare da se može nešta konkretnije učinjet. Radim adult sajtove koliko mogu fizički i koliko mi se da i od tih para živim. Jel pametno adsens sve rasprodat i okrenut se samo adultu ili radit i adsens sajtove.

Bok, uzeo si u obzir samo zadnjih 30 dana zarade i sa tim brojem pomnožio * 18 ???

Onda najbolje da ulozis u reklamu 1000€ i neka ti bude zarada na kraju sljedeceg mjeseca 800€ i pomnoži sa *18 i zaradi 14400€. I plus sa 15 sajtova imas samo 347 € tj samo 23€ po sajtu. Odrzavat triba 15 sajtova da bi imao samo 347€ mjesecno. Iskreno ja to ne bi uzeo ni da trazis za sljedecih 10 mj.

Znao sam da ce neko spomenut ovo :slight_smile: moze i zadnjih godinu dana zarada, ali ima sajtova koji su prije 9 mj npr zaradjivali vise no sad, zato sam napisao zadnji mjesec zarada, mada ovo nije oglas za prodaju, vec razmisljanje, a posjeta kod mene je ili preko gula 80% ili direktna tako da se ne sikiras puno da cu nekoga zajebat.

A na sajtovima se ne radi vec duze vrijeme, tako da posla nema mnogo osim za dva novija koja jos doradjujem.

Uglavnom nit prodajem nit mi je bitno kokoliko neko drugi cijeni, a i ti imas premalo informacija da bi ista mogao reci o cijeni

Ne znaš što ćeš sa lovom koju bi dobio, niti znaš što bi radio dalje. Dakle prodaješ jer ti je dosadno u životu pa ti trebalo malo adrenalina.
Pošto se radi o 15 sajtova, znači da je stabilno, tj nije previše riskantno da onaj tko kupi neće vratiti tu lovu.

Odgovor je NE, i to gotovo sam siguran da sam u pravu jer nisi dao ni jedan pravi razlog da bi odgovor bio da. Čisto neki očajnički pokušaj nečega za što ni sam ne znaš što hoćeš.

3 Likeova

zašto sve zajedno, zašto ne pojedinačno?

zato sto mu neki vrijede vise od drugih mozda od svih njih 2, 3 donose najvecu zaradu.

Sve zajedo jer bih onda batalio adsens i radio samo adult sajtove.

Znam da nema previse smisla prodavat, al bi se mogao posvetit adultu totalno, ovako svako malo nadjem neku nisu ili slobodnu lijepu domenu za adsens sajt, najveci problem je sto nemam u glavi sistem za umnozavanjem para od adult sajtova jer sve sam radim, adsens sajtovi se daju umnozavat, kad se ima para, ali je vise posla i ja ozbiljnije radim uglavnom nego na adult sajtovima, a u adultu je meni lakse zaradit.

Moj komšija koji ima 45 godina, ne zna kako se pali komp ali je skontao kako da instalira adblocker e ■■■■■ te srećo!!! Pola Srbije je instaliralo adblocker i taj broj raste zbog filmova sa prevodom i njihovim nabijanjem reklama i pop up. Pućemo samo tako i mi i adseanse ukoliko nešto ne preduzmu po pitanju adblocker.

2 Likeova

Vidis za razliku od tebe meni adsense odlicno ide, a adult nikako,jbg svako je za nesto.

Ima toliko nezaposlenih ljudi sa odlicnim znanjem engleskog jezika, i za 100e-120e mesecno, sigurno bi radili 2-3 sata dnevno na tvojim sajtovima, koliko verovatno i ti sada radis, mozda i manje. Ako je zaista stabilna zarada i ako nije u opadanju ,poseta odnosno ako ne postoji neki negativan razlog sto zelis da ih prodas, idealno je da zaduzis osobu koja ce da se brine o istim, i ti mesecno imas tu razliku zarada- honorar ., gde postoji mogucnost da se sve poveca .

to su domaci adsens sajtovi. znam ja da za male pare mogu naći i nekog i da piše i da održava, ali opet ja volim da ja sve kontrolišem, a ostaviti nekome koga ne znam da radi na bilo kojem mom sajtu mi je besmisleno, pa čak i ljudi koje znam da rade na sajtovima onako kako sam ja zamislio treba sto godina i sto sitnica da im objasnim, ajde stariji sajtovi, ništa na njima ne radim, dodam ponekad neki post, ali novije sajtove ne vjerujem da moze neko napraviti kao ja, ne mislim da nema znanje i sposobnost, nego jebiga u glavi imas neku seo priču nakupljanu godinama i sad treba to objasniti nekome za dan dva deset, teško je… a ja pratim moju logiku kod seo, a kad radiš na sajtu sve je seo i đe je slika u postu i kakav je uvod i da li ima dobar opis slika i da li je boldovano nešta, da li je iskrivljeno ima li podnaslova itd… čak i svaki članak koji kupim ja ga moram doradit, to mi je samo osnova… možda nije ispravan ni takav rad ni takvo razmišljanje, ali ja tako radim i zato mi je opcija ili prodaja ili ništa ne mjenjati.

a pošto radim domaći adsens i strani adult klik se svede na istu cijenu manje više, a lakše je probit se na guglu za adult, bar meni.

1 Like

Ako prodaješ možda odvojeno neke stranice, ja sam zainteresiran za neku s zaradom cca 10€ mjesečno. Pa ako budeš slobodno se javi na PM.

Znam da piše u postu sve odvojeno i razlog zašto, samo sam napisao ovo ukoliko bude kakvih promjena.

Uvek je dobro imati vise razlicitih projekata, pogotovo ako oni dobro rade. Da ti novac treba hitno za nesto drugo, ali samo da se oslobodis posla koji ti oduzima vreme po meni nije dobar razlog da sve prodas. Pare jako lako odu, kada stoje, uvek nesto treba, to znas i sam . Na tvom mestu bi pokusao da obucim neku osobu, i kontrolisao je. Mozes je platiti i puno radno vreme pa da ti pomaze i za adult, selektiras joj na pocetku jednostavne poslove a vremenom joj dajes sve slozenije.

Slazem se, sajtovi ne traze vodu i hranu, nemoj da ih prodajes. Mozes uvek da ih prodas kasnije, samo dodaj novi sadrzaj barem jednom ili dvaput mesecno.

Ako odlucis prodavati neke posebno i imas nesto sto mesecno pravi 10-30e javi mi na pp (ako imas vise posalji slobodno).