Razmišljanje o budućnosti foruma

Već me dugo vremena muči da li da napišem štogod o ponašanju članova na forumu … forum pratim već dosta dugo, bilo je pametnih i korisnih postova iz kojih se je dalo ponešto i naučiti.
U zadnje vrijeme primjećujem da je jako puno postova vezano uz prodaju i puno pitanja koja su uz malo pretrage mogla biti odgovorena, ali izgleda da mlađa (uvjetno) populacija nema volje ni strpljenja već bi sve odmah i bez imalo uloženog truda htjela na pladnju …(tipa: vidim da ima puno postova ali mi se ne da čitati sve pa mi odgovorite). Sam način pisanja katkad odaje dojam nekulture i nepoštovanja svih ostalih članova.
Nisam siguran koliko je to dugoročno dobro za forum i da li bi moderatori trebali puno češće reagirati. Sve više liči na oglasnik a sve manje na zajednicu o kojoj se raspravlja o temama koje imaju veze sa webom.
Možda da se oglasi o prodaji ili kupnji zaključaju nakon otvaranja, pa da prepiska tipa : to ti ne vrijedi toliko … ja mogu za manje, moj je veći … ostavi unutar pp.
Sve ovo napisano je iz razloga jer imam dojam da forum gubi smisao …moje osobno mišljenje

3 Likeova

Svi polako propadaju kad su forumu u pitanju i ovo je jedini forum koji je donekle aktivan ovoga tipa, pogledaj samo sto se desilo sa IZF ne postoji bukvalno bas zbog te neke politike. Vremena se mijenjaju i jednostavno se uklapas u sistem, ako mislis da ides napred. Kako ovo tako sve druge stvari u zivotu ucis nesto novo mijenjas poslove i uklapas se u zivot.

Vremenom ce mozda sluzit samo za oglase, cak se i ide dosta prema tome. Mozda samo za pitanja na kojima ljudi zele brz odgovor, ali ovako kako je opstaje jer je jedan period bio stao, sad je opet malo krenulo i ima aktivnih clanova. Kroz vrijeme mozda se promijeni sve i bude glavni forum za geek.hr pa zaokruzi cjelokupnu pricu.

Za vlasnike je forum kao forum samo trosak ne vidim njih uopste u ovoj prici, ali eto postoji i mi smo trenutno ti koji odlucujemo u kojem ce smjeru da ide. Nasom aktivnoscu postovima itd. i bolje sto se i nesto pise i desava nego nista.

1 Like

Meni je sve tu cudno, imam sajt koji dnevno ima i po 30.000 sesija i postavim forum (flarum.org) za 10 dana samo se jedna osoba registrovala iako sam postavio banere i sve to izreklamiro ali nista.

Nije da ne vole da pisu jer na komentare se pise uveliko, istina samo ako su od Facebook-a ako su obicni od wordpress-a komentari niko nista nece da pise, zasto?

Mi koji smo ovdje možemo zaključiti da smo stara skola. Ja sam u zivotu pratio samo dva foruma to je elitesecurity i WM, uglavnom danasnja generacija nema ramisljanje kao mi, oni ne zele cekati odgovore niti misle da ima neko pametniji od njih samih. Google, stackoverflow i youtube su njihovi forumi, nikad nisu napisali ništa ali vole doći do brzih odgovora ovdje mislim na nove generacije web mastera tj. WP mastera. Vremenom ćemo se morati uklopiti u tu priču baš kao što su se naši roditelji i starija ekipa uklopili u priču smatphona i wirelessa.

1 Like

ma ima hrpa foruma, pogotovo stranih koji su vrlo aktivni.
ali sve ovisi kako se vlasnik odnosi prema tome.

Ev ovaj covik majstor, ne znan cega majstor…mozda popravke perilice za ves, ali weba sigurno ne. Covik i unutar ove kritike potavlja pitanje i ako san vec procita milion tema sa njegovin pitanjima…

Dobro bi bilo da se nekak naprave oglasi i pitanja ka podkategorijje negdi odvojeno. Ili odlicna ideja sa kljucanjem komentara kada se nest prodaje, Sto neko napisa u prethodnim temama u fazonu “pa ne idete ni u salone BMW-a da h kritiujete za cijene” …mnogo pametna!

1 Like

Meni je forum ekstra, dok god se međusobno savjetujemo, poštujemo i pomažemo. Sve ostalo je manje bitno.

4 Likeova

Po mom misljenju forumi nece odumirati, mozda je potrebno malo vise interakcije i poticajne atmosfere kako bi se vise ljudi ukljucilo u raspravu.

Sigurno da je problem ako vlasnik ne zaraduje od foruma apsolutno nista, no sigurno se moze ostvariti suradnja barem preko aff linkova za hosting ili ostale stvari koje se koriste svakodnevno. Ne vjerujem da bi clanovi imali problem sa registracijom ili kupovinom preko aff linka ako bi zauzvrat dobili nesto (bolji forum). Ima na drugim forumima primjera sponzorstva raznih podforuma.

Ovaj forum mi se svidja,napokon naletih na nesto normalno gde ima fine raje.

Eh sad jel moze neko od Admina ili Moderatora(ako imaju opciju) da mi promjene nick.