Redirekcija URL-a ili sto već

Ovako ljudi ne znam kako da to objasnim ali bi trebao to :slight_smile:
Naime kada neko uzme URL slike sa mog sajta dobit’ ce www.mojsajt.com/naziv-posta/nazivslike.jpg
Eh sada kada on to podijeli negdje i sada ja hocu da udjem na taj link da umjesto tog linka slike vodi na www.mojsajt.com/naziv-posta Dakle da ne otvara samo sliku vec da prikaze cijeli sajt i taj post, te da vidi ostale postove… Nadam se da ste skontali sto trazim :smiley:

Svaka pomoć je dobrodošla :slight_smile:

hm, kolko sam shvatio ti bi dao nekom vodu i kad bi hteo to poslije popiti da bude vino?
Što mu odmah ne daš vino?
odnosno što ne postaviš negdje link za dijeljenje ili na sliku staviš link na strancu kada klikne na nju da kopira link na stranicu i to preko javascripta.

Kako si to zamislio o.O

znači klikom na sliku on zapravo kopira link stranice, to se da odraditi preko JS.
no kad neko kopira url slike, hm nisam siguran da je moguće poslije od url-a slike dobiti link za stranicu no možda je moguće nešto odraditi preko htaccess fajla da on radi redirekciju pri slanju zahtjeva samo za slikom ali opet kažem nisam siguran da li to uopće je moguće izvjesti i kako bi ase ponašalo.
Znam de se može svakakvih kerefeka napravitri preko htaccess fajla i preusmjerenja odnosno različitih direktiva serveru upisanih u htaccess :smile:
Ručno možeš napraviti redirekcije sa slike na stranicu no onda se ta slika s tim urlom redirekta na stranicu, a umjesto nje možeš postaviti drugu i to naravno nakon što je kopiran url slike!
Na kraju htaccess fajla možeš dodati redirekciju:
Redirect /naziv-posta/nazivslike.jpg /naziv-posta
no to je ručno heklanje :smile:

Možda da mu okačiš cookie kad uzima link od slike. Posjetitelju bez tog cookiea, poslužuješ stranicu…posjetitelju sa tim cookiem poslužuješ samo sliku.

Nije to tako tesko.
Provjeravas header requesta. Ako dolazi sa tvog servera, serviras sliku, a ako ne dolazi onda redirectas na pripadajuci page. Ovo naravno radis na razini web servera.
Guglaj hotlink protection.