Redizajnirana društvena mreža

Pozdrav,

prije nekoliko mjeseci sam ovdje na recenzijama webova prestavio jedan tek pokrenut sajt i kritike su bile uglavnom pozitivne. Evo došlo je vrijeme da se ta stranica preuredi i podigne na jedan malo viši nivo po pitanju izgleda. Pa bih volio da čujem mišljenje profesionalaca.

Bilo bi dobro da malo prokomentarišete i statističke podatke, da vidimo, po vašem mišljenju, koliko su to dobri ili loši rezultati i dali za ovaj projekat ima nade. Napominje da za promociju stranice nikada nije potrošen ni dinar i da su posjete uglovnom dolazile googla ili preporukom sa facebooka.


Statistika za 7 mjeseci

Posjeti: 99.612
Pojedinačni posjetitelji: 49.035
Prikazi stranice: 500.811
Stranice/posjet: 5,03
Prosj. trajanje posjeta: 00:07:38
Stopa posjeta jednoj stranici: 53,27%
% novih posjeta: 49,22%

Total Users: 1327
Total Blocked Users: 105

Total Activity Updates: 11437 (statusi na zidu)
Total Photos: 2160 (dodali članovi)
Total Videos: 2119 (dodali članovi)

Ukupno poruka na forumu: 3888
Ukupno tema na forumu: 289


Možete se logirati na sljedeći račun:

username: webmajstor
password: password

Ponovo vas molim da ne dođe do vjerskog prepucavanja.
Unaprijed zahvaljujem.

Islamska društvena mreža: www.mojummet.com

Jako lijepo, super si to napravio!

Hvala prijatelju :doki:

Svaka čast što si sakupio toliko članova u kratkom vremenu. Po tome se vidi da si obavio dobar posao :wink:
Site je pregledan i zato mi se sviđa :slight_smile:

Dizajn kao dizajn, bio je dobar prije, dobar je i sada.
Sviđa mi se: dovoljno zanimljivog sadržaja dostupnog i bez registracije.
Ne sviđa mi se: što me “Aktivnosti na forumu” stalno prate kad skrolam prema dolje i odvlače mi pažnju.
Ocjena: :doki:

Floating efekat sam pripremio za oglase, ali pošto nemam trenutno nikakve oglase na stranici hajd rekoh da malo skrećem članovima pažnju na “Aktivnosti na forumu”. Meni ide na živce efekat da modul kasni pa poslije stiže, zbog toga još više odvaliči pažnju. Mislim da bi bilo dosta manje iritantno da nema tog kašnjenja, nego da se fiksira za vrh stranice i tako prati skrolanje, ali nikako ne uspijevam da to napravim pošto mi javascript nije jača strana :(.

Hvala gambo i Zgubijumf

Baš na to sam i mislio. Ne bi mi smetalo da je stalno na istom mjestu, nego čitam što piše s lijeve strane, a s desne strane nešto skakuće i odvlači mi pogled.

Sve pohvale, kako za ideju, tako i za dizajn :).

Hvala Milito :slight_smile:

Evo da i ja pohvalim, dugo nisam vidio neki sajt na našim prostorima da je ovako dobar, a da je iz kućne radinosti.

I meni one aktivnosti malo poskakuju, a osim toga stvarno nemam što reći.

Inače, ne znam zašto bi to sa javascriptom pozicionirao, kada ti je i CSS dovoljan.

Proguglaj CSS positioning (absolute)

Svidja mi se legendo samo guraj, ja sam sa ucionicom isto bio nagurao 2000 clanova za nepunih 3 meseca, ali buddypress je uradio velike promene u kodu i jednostavno posle update nije moglo radit sve kako je bilo napravljeno tada i izbrisao sam i odustao od toga. Ipak sam nekog misljenja da covek treba sam ako naravno ima znanje da krene da napravi nesto kako bi posle mogao sam i dodavat i menjat i sve ostalo iz ovog razloga koji se meni dogodio.

Predobro :slight_smile:

Jako čist i pregledan dizajn, ideja već viđena ali kvalitetno sklepana, 4.8/5 :stuck_out_tongue:

@dev_masta,
ja kolko znam pomoću css-a se ne može napraviti da modul prati skrolanje na ovaj način kako ja želim, neka me neko ispravi ako griješim. Može se jedino sa position:fixed fiksirati na neki dio stranice ali nije to ono što mi treba.

Zahvaljujem svima na komentarima i kritikama :slight_smile:

NOTICE: This domain name expired on 09/14/2012 and is pending renewal or deletion.

Aktivan

Joj prijatelju bio sam zaboravio za obnovu domene, veliko hvala za informaciju