Registracija na MGID-u i što im sve treba poslati?

Nisam ni znao da ima, gdje to bude, jesi li ti testo

Meni došla obavijest u dashboard i zatražiš od njih. Nisam, odgvorili mi malo prije da je za mene bolji obični widget

Pozz @dante, najbolje ti je da sam napravis test i uporedis. Mozda jedna mreza ima bolje oglasivace za tvoju publiku, mozda ti daju veci revshare pa dobijes veci CPC, niko ti nece tacan odgovor. Uzmi neki kratak period 2-3 dana i uporedi rezultate

kratak period od 2-3 dana nije ništa … testira se posle 15 dana ili 30 dana … dok advertiseri ne upoznaju tvoj sajt … kada je sajt frišak u mreži, svi advertiseri žele da ga ispitaju i svi se oglašavaju na njegovim oglasnim jedinicama kako bi vidjeli da li taj sajt donosi dovoljno konverzija … i zato je svima na početku visok rpc/rpm … posle 15 dana ili 30 dana izredaju se svi advertiseri, svi su se oglašavali na tvom sajtu i svi su isprobali sajt i ako su zadovoljni brojem konverzija koje je tvoj sajt donio nastavit će sa oglašavanjem na tvom sajtu i tebi će rpm/rpc biti dobar, ako advertiseri odustanu od oglašavanja na tvom sajtu jer im ne donosi dovoljno konverzija tebi pada rpc/rpm i vi onda posle 10 dana testiranja dođete ovdje i kukate kako su monadplug/adnow lopovi jer na početku daju dobre rpmove/rpcove a kasnije vas kradu i obaraju rateove :smiley:

dakle, ne ispod 15 dana testiranja, posle 30 dana zarađuješ realno koliko oglašavanje na tvom sajtu vrijedi, posle 30 dana prikazat će ti se pravi rpcovi/rpmovi

Slaba je to zarada na toliko posjeta.

Da li imaš još neke reklame na sajtu?

Nisam koristio monadplug, ne znam kakva im je statistika. Ali mislim da te oni plaćaju po kliku kao i svi, zbog toga samo gledaj broj klikova.

Teško da ćeš negdje dobiti preko 0,035e za BiH i Srb klikove.

Zbog toga je možda najbolje da koristiš onu mrežu koja donosi najviše klikova.

Mislim da se sad samo u nalogu gdje ima opcija za “unesi site”, ukuca sajt -napravi widget i to je to. Ako se ne varam automatski primaju sajtove

Odobravaju za mgid oglase samo ko ima 3.000 unikatnih poseta dnevno u zadnjih 30 dana.

Može li mi neko odgovoriti da li je moguće na sajtu držati adsense, mgid i native media u isto vrijeme

Prije tri dana sam upala na mgid i super mi ide

moze. mozes ubacit i adnow :smiley: Kod mene je adnow+native+adsense

jedini problem bi mogao biti ako ovi stave neke reklame koje ce google okarakterisati kao sexual content, al to nece biti problem (da te ne uplasi email ako dobijes)

jel imas google auto ads?

Sad je losije zadnjih nedelju dana inace moguce bi bilo da ti padne rpm zbog druge mreze jer tada mozda vise klikaju na te reklame od druge mreze.

Jel postoji mogućnost da MGID uzrokuje nevažeći promet na google Ad Sense.

Mislim da ne! Uglavnom nevažeći traffic adsense uglavnom daje za slučajne klikove na reklame ili uzastopno klikanje na jedne te iste reklame,jako malo provedeno vremena na sajtu pa odma klik na reklamu, ili ti botovi lupaju po reklamama To zna da bude nevažeći traffic (promet)

Kakva je danas situacija sa MGID? Vrijedi li danas u januaru 2024. počinjati s njima?
Ja sam s nativemediom, odnosno adnativiom izuzetno nezadovoljan. Nekada su bili mnogo bolji.

Šta veli ekipa?

Da, bice jaci od nativemedie ali ih drzis zajedno

1 Like