Reifeissen banka mi odbila uplatu od FB

Danas se sve može u BH :grin:. Jedino što ne možeš svoj novac staviti u svoj džep :smile: već …

1 Like

Zato što provjere idu tek kada dođeš do određenje cifre i ako su uplate redovne…

1 Like

nema gore drzave na svijetu dabogda propala i zapalila se zajedno sa iditotima koji je podrzavaju,
Neko je od kolega isto imao problem sa adsense i rf bankom…kako je rijesio nije obavjestio,.,

Jeste svi iz USK kantona sa ovim problemom?

jesmo (20 karaktera)

Rijesen je problem. Knjigovodji platili 150km i on sve odradi i sve vas uputi kako sta. Porez placen 14% prije uplate poslije par sati legle pare. Sretno svima

3 Likeova

Porez si platio samo na tu uplatu? I jesi li se informisao za ubuduce? Da li ces svaku isplatu morati to dostovaljati ili mozes naknadno platit porez?

Meni su pustili još ovaj mjesec bez prijave ali više neće. Treba svaki mjesec prijavu raditi tako su rekli u poreznoj. Knjigovođa vam ne treba. Trebate samo podići analitičku karticu sa isplatama u banci i po mogućnosti da valutu pretvore u BAM po važećem kursu. Oni u poreznoj vam sve objasne i pomognu popuniti obrazac. Daju vam račune i odete uplatiti. Npr ako imate 1000 KM ukupno na 800 km placate porez ono 20 posto vam priznaju za troškove. Na tih 800 km 4% plaćate za zdravstveno. A onda na tu cifru plaćate 10% poreza.

1 Like

Sta je to? I sta ti je sa starim isplatama traze li da se to plati ili

Meni u poreznoj nikad nisu trazili izvjestaj iz banke, mada kad sam prvi put placala prosle godine, uzela sam izvadak za svaki mjesec, ali u poreznoj su mi rekli da to ne treba. Znaci samo AMS obrazac x2, 3 uplatnice se odnesu. Jedan primjerak AMS-a ostaje vama + po jedna uplatnica, a tako i porenoj ostaje jedna. Oni oba obrazca ovjere i vrate vam jedan. U banci sam pitala da li trebam donijeti neku potvrdu iz porezne da je porez placen, teta mi je rekla NE, samo po pozivu se to dostavlja.

2 Likeova

Listing isplata. Ne znam, u prošloj godini nisam kod njih imao račun. Banka mi je trazila od početka godine i tačno naveli za koji iznos trebam platiti porez. Kako ovi u poreznoj kazu da je to slučaj samo kod RF banke i da su oni stopirali isplate

1 Like

Da li opet kome kasni isplata sa rajfajzena?
Uplacen porez, fb je paid i kazu da su poslali pare a banka kaze da nije zaustavila

Kasni nama od adsensa u RF

Meni je od adsensa leglo

U RF? …kad ti je leglo? Nama nije

Jucer, 23.8 (20 karaktera)

1 Like

Isto i kod mene… Nema šta nego mijenjati banku… Preporuke osim unicredit

Zašto je problem Unicredit? Čisto da znam što da je izbjegnem…

Cuo sam da i njima zna kasniti (mozda grijesim)
Jedno sam vrijeme kod njih imao karticu i iskreno nisam zadovoljan.

Meni sa jednog racuna od fb leglo, druga banka drugi racun fb nije kao ceka se… google bez problema