REKLAME! Mnogo impresija, jako malo klikova, što učiniti?

Dnevno na sajtu imam preko 2k impresija na reklamama, 95% organskih user-a. Problem je što na ti 2k impresija imam dnevno 2-3 klika samo :face_vomiting:
Zar je moguce da su ljudi pretpostavljam od oni kancerogeni reklama postali toliko imuni na reklame da nece da kliknu ako na sajtu su postavljene normalne reklame, bez pop-up, bez pop undera, bez ostali gluposti.
Reklame su prilagodjene publici, znaci 100% reklame su relevante publici.
Šta da radim, dodje mi da napravim post obavijesti, da fino napisem lijepo ko covjek vam napravio sajt sa normalnim reklamama al haman sa vama treba ko sa stokom. Po onda postaviti pop-undere i pop up po citavom sajtu hhhh.

evo ja na mgidu jučer na jednom sajtu piše

43k impressions
real impressions 20k
uniqe users 5.5k
klikova 50 :smiley:

imam i druge sajtove i na njima su neki widgeti dobri a na nekim isti ti widgeti su loši … publika ista, sve zavisi od sajta do sajta, na nekim je widgetima ctr dobar, nekima loš, native reklame su u pitanju

mene interesuje koliko ti imaš uniqe users jer ovo impressions ne znači puno :smiley: impressions ti igra ulogu samo ako dogovaraš pre-paid popup kampanju :smiley:

Prosjek 150 usera, 200 sesija, 800-900 pageviews al sajt je star 3 mjeseca u stalnom porastu baš sam mu se posvetio. Pa me ovo malo nervira. Jer ako ovako nastavi, ne znam preostaje mi da upalim “ciganski” mode :joy:

pa eto tu je problem ,tebe vec nervira, 3 meseca,od 2000 godine radim na netu
i ceo net je ustvari samo strpljenje ,to sada mogu reci iz skoro 20 godisnjeg iskustva…
znaci ako mislis za godinu dana uzeti lovu na REKLAMAMA odmah se batali sajtova,
da ne gubis vreme uludo,recimo u ovoj nisi :stuck_out_tongue: koju ja radim ide ovako na 1000 klikova
na sajt mozda se jedan registruje ,od 10 njih sto se registruju 1 mozda plati ,dakle 10.000 poseta sajtu da bi jedan platio, ali vremenom se nakupe i posete i korisnici i uplate…ako imas strpljenja,

5 Likeova

Impression Click Conversion EPC EPM CTR Revenue :joy::joy::joy:

93930 193 0 $0.0148 0.0305 0.21% $2.86

Ma bolje je i ne imat klikove u nekim slucajevima,:joy:

Pa nervira me, ja vjerujem u ono i vjerovat cu da ukoliko ulozis dovoljno truda i znanja da ces ostvariti svoj cilj i kratkorocno. Zado sam sebi cilj da cu od ovog sajta napraviti fin pasivan prihod za jednu godinu. I dalje vjerujem da cu to postici, uostalom imam još 9 mjeseci da kraja cilja, a kako je krenulo google me iz ova 3 mjeseca, svaki mjesec porast usera za 100% :slight_smile:

@Dali 94k impresija 3 $ u tebe ko da je trafika iz Indije :joy:

1 Like

Pogresno, dok naguram na 3$ imat cu 200k impresija :joy::joy: A sto se tice posjeta, one su iz BiH, Srbija, Hrvatska, Njemacka,Slovenija,USA, Austrija, Makedonija,Crna Gora,Danska itd., tim redoslijedom zadnjih mjesec dana

1 Like

Baš mi je čini jako malo bez obzira na tvoju nestrpljivost. Evo ako ti može što pomoći kako bi povukao neku paralelu, web posjeta sa balkana 80%, ostalo ino posjeta. Web star cca 3 god. Možda je loš raspored reklama?

4 Likeova

Adnow na isti broj impresija oko 50-ak klikova

Ipak ja msm da je loša ova mreža, odnosno reklame koje se prikazuju.
Primjer reklame:


Mislio sam da ce ovakve reklame biti pun pogodak za sajt na kojem su publika do 24god uzrasta, ali izgleda da sam se prevario. Morat cu naci drugu mrežu. Evo jucer jos gore stanje

Mislim da je to onda u pitanju, slažem se sa tobom

Ovo je baš dobar ctr. Koliko imaš oglasnih jedinica na strani?

Stavio sam da google automatski dodaje pa ne znam, nekada nema niti jedne a nekada ih je 4

1 Like

Ej, hvala na statistici. Sad sam bacila pogled na moju statistiku od juce, cisto da uporedim, i iznenadjena sam. Mislila sam da su reklame optimizrane, a dodjoh do zakljucka da moram nesto da uradim. Imam duplo vise page views od tebe a isti broj pojavljivanja. Ispada da imam premalo reklama. S druge strane, da ih stavim vise, meni bi sve to licilo na spam. Zato nisam ni ukljucila native nego staticne…

tvoja statistika:

moja statistika

Nema na čemu. Ima puno faktora za to. Procjena kvalitete sadržaja i samim time reklame koja se pojavljuje, od kud je promet itd… Ponekad je bolje da ti dođe promet preko gugla iz Hr nego iz USA preko fejs stranice. Neke pak tvrtke ciljaju baš tvoju stranicu kada rade kampanju. Već duuugo dugo nemam one reklame za čukljeve, bradavice i te gluposti, makar nisam u postavkama išao na to da ih maknem kako bi se prikazivale samo “skupe” reklame. Sam google ih je maknuo. Zatim, podudarni sadržaj mi je uključen, ne znam dali je kod tebe ali gubim popriličan broj ljudi zbog toga. A opet ne možeš imat ovce i novce

1 Like

Moje posjete su skoro iskljucivo organske. Stranica je za top keywords prva na Guglu, i kvalitet reklama je prilicno dobar. Impressions RPM nije los, ali je page RPM bas los, znaci premalo impressions po ucitanoj strani. Imam isklucivo staticne reklame, neresponsivne, size 300x250 jer su idealne za mobilni.
Sad sam gledala, ako ukljucim native oglase, rasture mi strukturu strane. Stranica mi nije wordpres, i HTML mi je pun

tagova koji se ispomijeraju sa native ads kako mi ne odgovara.

S druge strane, active impression view je bitan. Ovo mi je statistika za tri reklame iste velicine na jednoj stranici, sortirane po broju klikova

Druga po redu (poslije treceg paragrafa) ima najvise klikova, ali ipak zaradjuje manje nego prva (koja je pri vrhu strane) i koja ima najbolji “active view viewable” parametar.

Pomjericu trecu reklamu gore blize vrhu strane, pa cu testirati jedno 15 dana.

nisam ukljucila

A jesil razmišljala kako takve reklame uticu na posjete sa dekstopa?
Auto-ads ukljuci, ipak mislim da google bolje zna.
Treba malo vremena da oni testiraju pozicije, al kad se zavrsi optimizacija, trebala bi imati vecu zaradu.

Jok, ja sam pala s Marsa
Naravno da jesam, iako 87% posjetitelja dolazi s mobilnog. Prilagodjeni su kontejnerima i strukturi strane.

Testirala sam autoads dva dana, stranica je izgledala uzasno, s desktopa naravski jer na mobilnom ne mozes da sagledas olako sve odjednom. Moguce da si u pravu i da treba pustiti nesto duze za optimizaciju, ali ono je bukvalno bio spam.

1 Like

Ako si ovo uspio na 16k prikaza bez pop up i ostalih madzionicarskih trikova ja ti skidam kapu :slight_smile: