Reklamiranje bloga - gdje je najbolje reklamirati blog?

Gdje je najbolje reklairati svoj blog? Uspio sam doći na prvu stranicu gogla ali sam 5 po redu, kako da budem prvi.Zanima me samo besplatno reklamiranje.I kako da privučem veči broj posjetitelja moj blog je vezan za putovanja.

teško da ćeš biti prvi,možeš samo naučiti što je to SEO i po tome raditi optimizaciju

Ja sam počeo raditi optimizaciju SEO za svoj blog ali baš je teško, gde reklamirati blog besplatno?

Po meni najbolje je razmena linkova i objava clanaka na druge blogove

-Pokusaj se registrirati na nekoliko foruma koji su vezani za temu koju promoviras,prouci pravila foruma i tamo mozes postaviti svoj link bloga
-Komentiraj druge blogove sa svojim lozinkom,također komentiraj razne objave u grupama na faceboku ili nekim drugim drustvenim mrezama gdje ces postavljati i svoj link,ali to moras kvalitetno raditi da nebi previse spamao
-Napravi fb grupu ili fb page iste teme pa prikupi članove
-Imaš raznih besplatnih oglasa gdje možeš postaviti svoj link kako bi dobio jedan dio publike ukoliko nudis nekakvu uslugu na blogu.
-Napravi 100-ak zanimljivih letaka na temu tvog bloga pa ih postavi negdje gdje je prometno ljudima(ovo je ofline metoda ali učinkovita)
-Razmjena linkova
-Naravno SEO je najvažniji ali i ovi primjeri su korisni.

Nadam se da će pomoči koliko -toliko :wink: