Responsive web design with HTML5 and CSS3

Evo baš sam prije dva dana kupio ovu knjigu, nakon tri uvodna poglavlja prezadovoljan. Glavna tema je responsive web design, ali ima dosta i Css3 i Html5.
Ja sam kupio e-book, čisto iz razloga što je 50% off, tako da dođe 12 dolara ili 65 kuna. To vrijedi još samo sutra, mislim.
Evo link koga zanima

Dali taj koncept ima sigurnu buducnost?

Za one projekte kojima je potreban responsive web design ima.

Pretpostavlja se da će smartphonovi nadjačati desktop računala što se tiče surfanja po netu…
Svaki projekt treba gledati posebno, nekom će bolje odgovarati responsive web design ( uzmimo na primjer blogove - smashing magazin ), a nekome posebne mobilne web stranice ( npr facebook ). Obje opcije imaju prednosti i nedostatke i sve ovisi što naš projekt traži.

Nema tu neke prevelike filozofije, ako sredstva ne dopuštaju izradu mobilne verzije stranice, ili ako mobilna verzija nije baš nužno potrebna, a želiš prikazati stranicu na svim mogučim uređajima i rezolucijama, rješenje je jednostavno-Responsive web design.

Navodno sad i W3C sprema nekakvu specifikaciju za responsive images(to je glavni problem u ovoj priči), tako da se izbjegnu JavaScript rješenja i razni workaroundi.

A za budučnost se ne trebaš bojati, najezda ovih tableta i raznih smartphoneova može samo postati gora.
Ali i to nije bitno, poanta je da ovako radiš web koji je device and resolution independent.