Responzivni Webmajstori

Planira li se što po pitanju responzivnosti Webmajstora?

Planiram uzeti uskoro smartphone i tablet, pa mogu samo pretpostaviti da bi tako bilo 99% lakše pristupiti forumu s tih uređaja. Osobno portal mi nije toliko bitan, ali pretpostavljam kad bi bio bal da bi kod Filipa bio maskenbal?

Općenito pitanje svima - posjećujete li Webmajstore sa uređaja osim računala/laptopa, koji uređaji su u pitanju te kojom biste ocjenom (od 1 do 5) ocijenili vaše iskustvo pristupa Webmajstorima s tog uređaja?

[size=4]PS: može kakav prijedlog za smartphone+tablet do 750-800€ na PM, da ne trpamo temu ovdje?[/size]

Ja svakodnevno pristupam forumu putem smartfona koristeci tapatalk I to mi je ok. A ocjena je 10 od 10.

Dolazim više puta dnevno na forum smartphoneom. I ovo pišem na smartphoneu. :slight_smile:
Koristim Tapatalk i moja ocijena je 9 od 10.
Jedini problem je tipkanje postova, ali to je problem sa uređajem (malim tipkama i debelim prstima), a ne sa forumom ili Tapatalkom.
Rekao bih da od najaktitivnijih forumaša, bar svaki peti koristi Tapatalk.

99.9% sam na forumu klasičnim putem, desktop računalo, ako slučajno posjetim preko smartphonea, ni u kojem slučaju ne tipkam jer mi je to muka i to teška. Pa ja nisam u 10 godina istipkao 150 SMSova, a ne da sada još tipkam i na forumu.

Filip je to naveo u novogodišnjim planovima

http://www.webmajstori.net/forum/40571-rezultati-za-2012-i-planovi-za-2013-godinu

Ja znam uletiti s tabletom, i nema problema, sve mi je super. Mobitelom opcenito ne volim ici na internet jer samo izgubim zivce dok potrfim neki link, a onda jos natipkam nes. Mobitel s tipkama je zakon, ostalo je sve za k.

Baš sam htio reći, ali su me preduhitrili, za forume i mobitele je napoznatiji Tapatalk.

Ali da bi webmajstori (barem portal) morali biti optimizirani za mobitele, bi.
Pitanje je dostojanstva :slight_smile:

Koristim 7" tablet i sve je dovoljno pregledno, mob ne koristim pa ne znam.

Sada, kad nisam kod kuće (a niti na poslu :)) puno češće nego obično idem na internet preko smartphonea.
Tako dva-tri puta dnevno svratim na ovaj forum via Tapatalk, a na “Who’s online” vidim da nisam jedini.

Što se tiče Tapatalk korisnika, to što je na forumu omogućeno korištenje Tapatalka je sasvim dovoljno, i ništa više ne treba.
Ostali dio sajta nije tip portala na koji se dolazi mobitelom i, po meni, responzivni dizajn nije potreban. Mene ne bi bilo volja zajebavat se s time.

Jedini problem je što Tapatalk nije besplatan, a nema dovoljno kvalitetne besplatne alternative. :neznam:
Trebalo bi napraviti anketu da se vidi koliko uopće ljudi dolazi na forum smartphoneom, a bez Tapatalka.

Hahaha, kao da sam sam napisao. Od riječi do riječi.

Većinom sve forume koje pratim čitam preko mobitela jer mi je tako najbolje pošto se mogu najbolje opustit. Odgovaranje na teme isto nije problem iako je teže u odnosu na laptopo/kompjuter. Isto tako ovisi sa kakvim uređajem surfate - ja imam 4,8 " ekran i 1280x720 rezoluciju tako da je iskustvo puno puno bolje od nekog 3.5 " uređaja sa malom rezolucijom.

Tapatalk ne koristim iako često iskače popup dali ga želim instalirati :smiley:

Drugi izbor mi je laptop a na zadnjem mjestu desktop. Kad sam baš na desktopu onda većinom radim jer je tu desktop računalo nenadmašivo.

Evo instalirao tapatalk, preporucam svima, izgleda odlicno i kosta samo 3$

Kužim, sve pet, štogod bio Tapatalk vjerojatno će mi pomoći u surfanju WM-a kada kupim smartphone i tablet.
Mada sam mišljenja da bi posjetitelji trebali imati sadržaj responzivno prikazan besplatno, a ne da moraju plaćati i instalirati treće aplikacije.

Ovaj forum izgleda OK na desktop računalu, laptopu i tabletu.
Oni koji svraćaju preko smartphona ili neka daju par dolara za Tapatalk (u potpunosti opravdava svoju cijenu) ili neka čekaju obečanu besplatnu mobilnu verziju foruma.

Vjerujem da nema te responzivne teme koja bi se po ugodnosti korištenja (koliko se o “ugodnosti korištenja” na mobitelu može govoriti), mogla mjeriti sa Tapatalkom (link: Tapatalk ).

Nadogradnjom na vBulletin 5, dobit ćemo novi fleksibilniji dizajn (ne znam hoće li biti baš responsive) kao i verziju za mobitele, koja će biti besplatna. vBulletin 5 je trenutno u Beti ali se full release očekuje već u ovom kvartalu.

Osobno se na forum spajam isključivo s laptopa ili desktopa, premda imam i smartphone.

Kupio sam uredjaj. Tapatalk je savršen. Hvala svima na preporuci; investicija definitivno vrijedna par dolara.