Restriction na FB fan stranicama

pa strani, nemas od domaceg nista

Evo o čemu se radi, pripazite kakve članke objavljujete ubuduće…

This update will only apply to links, such as an individual article, not to domains, Pages, videos, photos, check-ins or status updates.

Eto dohvatio nas je taj njihov apdejt, kao što vidite gore piše da se odnosi samo na linkove kao što su članci, iskreno ja jesam malo skrenuo sa portalima u želji za što većom posjetom služio sam se clickbaitom, a sad ću se malo prilagoditi ovome, jeste da će se zarada smanjiti ali što je sigurno, sigurno…isto preporučam i ostalima koji žele još uvijek zaraditi koju paru služeći se fejsom, a u jednu ruku mi je drago zbog ovoga zbog onih spamersko-blogerski članaka kako je poginuo ovaj ili onaj pjevač…dosta je više!

1 Like

Meni je ovo bio side job, koji i nije donosio nesto mnogo novca. Necu vise trositi vreme na ovo :smiley:
Hvala @MuamerWP na pronalazenju ove vesti! :heart:

Nema na čemu druže, tako je kako je…moramo se prilagođavati sistemu…pozz

pocnite sa cpa offerima, mobile traffic + mobidea offeri joj evo ja sam zagrijan za to goriiiiiiii joj moram počet ahhhhhhh

Moze neki link? :smiley:
Nisam do sada nikad radio CPA.

A de napravi neki tutorijal o tome :slight_smile:

na koji način se to radi?

@Loxo

evo naprimjer nesto sto ja citam zadnja dva dana


… nisam jos prelistao sve stranice, stigao sam negdje do pola … imas manje vise svega sto ti treba

@Edis_Alic

nisam ja ni poceo da radim, kamoli da pisem neki tutorijal … zadnje 2-3 sedmice sam zagrijan za cpa posto mi je pocela padati posjeta na sajtovima (ljeto ubija :D) … ko zna zasto je to dobro, da mi se otvore novi horizonti haha 2-3 sedmice citam, testiram, idem od mreze do mreze i naletio sam na mobidea koja mi djeluje kao najbolja zbog razloga koje cu sada navesti:

  1. rade sa mobile trafficom, sto je sadasnjost i buducnost, vece su konverzije sa mobilnih telefona

  2. tu rade ljudi koji su i sami media buyeri i razumiju se u te stvari, dakle u podrsci su eksperti, nije neka sisata plavka koju su tu stavili samo da privlaci ljude koji se napaljuju kada pocnu razgovor s njom … imaju online chat na sajtu kad god ti treba pomoc odmah se neko javi a dobit ces bas prave savjete

  3. imaju svoj tracker … dake u igri u kojoj ti kupujes posjete i saljes te posjete na offer stranicu moras imati izmedju neki servis koji ce pratiti koliko ti je posjeta sa kojeg browsera/uredjaja/providera/drzave/dana u sedmici doslo i koja vrsta posjete donosi najvise konverzija … konverzija je izvrsena akcija za koju si ti placen … ti na osnovu podataka sa tog servisa mozes bolje targetirati kampanju koju si pokrenuo da dovedes posjete … recimo vidio si da najvise konverzija donone mobilne posjete iz grcke koji koriste chrome mobile browser, koji koriste android 5, koji koriste ne znam lupam vodafon provajder, najvise konverzija je bilo u utorak, srijedu i cetvrtak u periodu od 11 sati navecer do pola tri posle ponoci … i ti onda uzmes i targetiras kampanju tako da ostavis samo te parametre koji donose najvise konverzija a ostale izbacis i tako za manje para dobijes vise konverzija jer dobijes vise ciljanih posjeta … eh sad sve ovo sto sam ispricao se radi preko nekog servisa koji se mjesecno placa od 100$ pa do 900$ … fol je u tome sto mobidea vec ima tracker koji se ne placa, jedino sto moras imati je domen (10$ godisnje) to jos nisam istrazio pa moram da vidim kako sta

  4. imas inventory koji prikazuje sve ovo sto sam naveo gore za svaki offer pojedinacno … znaci mozete naci odmah koji offer imaju najvise konverzija sa kojeg provajdera/uredjaja/drzave/dana u sedmici/sata u danu … dakle odmah su mi ustedili i vremena i para jer necu morati da istrazujem offere i da trosim pare na testiranje i splitovanje … odmah mogu targetirati precizno koju posjetu hocu i poslati na offer koji hoce te posjete

  5. ISPLATE MALTENE ODMAH … dakle ovo je vrlo bitno za pocetnike medju kojima sam i ja … dosta mreza isplacuje sedmicno, mjesecno, net15, net30 … mobidea isplacuje odmah cim zaradis 100$ … to odmah se podrazumijeva dan-dva … sto je za pocetnika odlicno jer mozes odmah investirati novac, ne trebas cekati mjesec dana na pare, pa onda jos mjesec ako slucajno zapadne pending na paypalu itd. itd.

@escape dakle sva se igra vodi oko toga da se ti registrujes na jednu mrezu sa koje ces kupovati posjete (popunder traffic, redirect traffic, banner traffic, native) … popunder mreze kao sto su popads, popcash, propellerads, adcash … za adult nišu tu su juicyads, exoclick … mogu se i banneri kupovati … s druge strane registrovan si na mrezu cije ces offere promovisati na tim mrezama sa kojih kupujes posjetu … sve zavisi od offera do offera … neki dozvoljavaju i posjetu sa facebook adsa, neki sa bing.com, neki sa googlea (adwords) itd. itd.

offeri mogu biti … (govorim za mobilne, jer samo to i gledam): sweepstakes (nagradne igre tipa osvoji iphone, lutrije ha hu), dating oglasi, nutri preparati, adult toys/cam sajtovi, instalacija antivirus programa, pretplate neke … uglavnom ima svega i svacega, evo recimo gledao sam neki webinar skoro kaze crnac da po njegovom iskustvu za mobilne popup posjete najbolje prolaze antivirus offeri

eto ja sam se raspisao ovdje a nemam pojma valjda sam dobro skontao, zadnja 2-3 dana intezivno citam i pricam sa mobidea podrskom, jos ce reci ljudi al’ pegla ovaj u pm

moj je plan da nadjem offer koji nudi mali payout (cijena koju dobijete za izvrsenu akciju od strane posjetioca) ali koji ima dosta konverzija u odnos na dovedeni saobracaj (conversion rate = CR) i da su neke lijeve zemlje tier 3 eventualno tier 2 … tier 1 zemlje i offere sa velikim payoutom necu jer je skup saobracaj i ima konkurencije, bolje plivati u maloj bari i jesti puno malih ribica nego plivati u velikom jezeru gdje ima i malih i velikih i vecih od tebe i moze te pojesti svako

kada nadjem takav offer na mobidea (a nasao sam neke za haiti i za brazil) izvuci cu sve podatke (opet da ne navodim provajder, uredjaj itd.) i onda na popads (od njih hocu da uzimam traffic, jeftino a i preporucuju ovi sa mobidea) i na popads targetirati precizno kampanju pa pustiti da ide na offer … ako bude dobro islo budget cu povecavati za 20-25% … necu puno jer se tu moze desiti da preko noci offer padne i ne mozes s njim nista, tako da necu da ulazem sve sto dobijem na jedan offer jer mogu sve izgubiti … bolje vise offera gurati ako jedan padne drugih 5 ga izvlace … isto tako kada kazem ako bude “dobro” islo mislim na to da na svakih ulozenih 5$ dobijem 30$ odnosno da budem u plusu 25$ … vidio sam da moze, tako ide za male offere i to je ono sto hocu … sada se vi smijete, naravno da to nisu nikakve pare, ali zamislite kada dnevno pokrenem 10-20 takvih offera pa kad dnevno budem u plusu 250$-500$ … naravno opet kazem, ja sam pocetnik i svi kazu da se ide malih koracima jer samo tako mogu ostati smiren evo me sad trenutno divljam vise ne mogu da pisem hocu da puknem gori u meni da ovo probam ALI SVI KAZU DA MORAAAM DA SE SMIRIM TAKO DA CU SE SMIRITI DAN DVA PA ONDA PROBATIIIII SVE SE MORA RADITIII HLADNE GLAVE HAAAAAAAAA

edit: zato bih volio da se javi neko ako radi ovo na forumu, da me uputi na pravi put :smiley:

3 Likeova

Ja to još uvijek nisam dobro razumio kako to ide. Nisam nikada čuo za to, moram malo istražiti. Ako imaš još kakvih informacija i ako želiš podijeliti bio bih ti zahvalan

ne znam stvarno sta vise da podijelim hahaha CPA marketing, media buying … googlaj

Da li se još nekome desilo da su večeras nestale blokade stranica?

Pre par dana sam dobio nekoliko blokada i na sedam i na mesec dana a sad vidim da nema ni jedne blokade. Sve normalno funkcioniše, nestale su i one notifikiacije o blokadi i nema onog obaveštenja na stranici da je stranica blokirana.

Isti slucaj, treba proveriti da li je ovo neka greska :d mozda opet vrate

Moze biti da su im roboti blokirali pola mreze u namjeri da otkace Spam, pa se sada vade :slight_smile:

Ko ce im znati, “istina je tu negdje oko nas”

Svakako, nije bilo normalno da daju restrikciju na 5 linkova dnevno, a neke stranice sa 85 dnevno ne diraju. Mozda su uvideli da im je to losa taktika, videcemo kroz par dana

Meni su obrisali potpuno stranicu od 120k lajkova… :slight_smile:

Kad to? Posle ovih restrikcija?

Unpublishovana je pre oko 7 dana i nakon zalbe nisam uopste ulazio na stranicu. Sada kad ste vi napisali ovo hteo sam da udjem da vidim da li je sklonjena ta restrikcija, kada ono nema stranice…

Hahaha, pa ja ne vjerujem…vidi stvarno sve odblokirane…neka nas i ovaj fejs obraduje u nečemu… Moje mišljenje je da je ovo bilo beta testiranje nekog bota koji bi trebao blokirati lažne vijesti, pa je bot možda zajebao stvar pa blokirao pola stranica na fejsu pa ih oni vratili i smišljaju novi način…moram ja pronaći negdje o čemu se radi, ne da mi mira ovo…

1 Like

sjedi s mirom ne čačkaj ništa blokiraće ti opet hahah