RFID kartice - ima li netko da je radio s njima?

Pozdrav,

ima li netko da je radio sa RFID karticama (beskontaktne) 125 kHz?

thanks

Šta te zanima u vezi RFID kartica

Zanima me konkretno dali svaka ima nekakav unique ID koji se ocita prilikom “skeniranja” ? Koliko vidim … prilikom narudzbe jedno 20 kartica za probu nekakvi random brojevi su odstampani na njima … pa bi valjda to moralo biti tako prilikom citanja …

A za šta ti trebaju. Uzmi prazne kartice i uređaj za čitanje i pisanje cca 25$.

A da ti nisi malo dosadan sa pluginovima za WordPress pa niko lud neće nabacat 40-50 plugina na web nije lud

Jednostavno dosadan si i kraj price

@Cane da nisi malo fulao thread :stuck_out_tongue: ?

@net pronasao sam odgovor. Nema potrebe nista zapisivat … kada svaka kartica dolazi sa unique stringom koji sluzi kao ID. Taj ID u bazi spremam i njemu pridruzujem sve sto mi treba.

Da li neko moze da kopira ili izmijeni taj ID?

Ukoliko je programibilna kartice ondak naravno moze, ukoliko nije ondak nemoze.

1 Like

Kako da znam dal je programabilna ili ne?

Probas ju programirati, odnosno upisati nesto na nju.
Ako je upisivanie bilo uspjesno ondak je programibilna, odnosno pisljiva.

1 Like

Mozes li preporuciti neki programator i software? Nesto jeftinije za pocetak.

Nemam pojma. Uzmi najjeftiniji koji nadjes.

1 Like

To majstore, vrhunski odgovori. Vidi se da znaš znanje, svaka čast :+1:

:joy: :joy: :joy:

Inače, odgovor na oba pitanja nije toliko jednostavan, a u oba slučaja ovisi o tipu memorije i frekvenciji koju kartica koristi.

Al evo znalac @ognjen je to dosta fino objasnio pa nema potrebe za dodatnim objašnjenjima :joy:

Tako je, ukoliko je u kartici “read only” memorija ondak nije programibilna. Ako je u kartici memorija u koju mozes zapisivati ondak je velika sansa da je i kartica programibilna.
Buduci kolega Ajme ima rengenski vid vi pozovite njega neka vam odgonetne kakvu memoriju ima vasa kartica.

1 Like

:joy: to ne postoji kod RFID chipa, bar ne na način koji ti spominješ.

Ajde znalac objasni ti nama koja je to memorija ( bez guglanja ). Ne ide, a?
Hint, postoji ih više na jednom čipu, a tvoji odgovori su u stilu: “ako nije bijelo, onda je crno”. Nadasve tehnički moram priznati.

Mislim, ako se već praviš pametan, ne bi ti bilo loše upoznati se sa tematikom jer ovako ispadaš suprotno.

Koji dio ne postoji?

Suprotan dio od onoga koji postoji.

Uglavnom, da ne bi ispalo da baljezgam samo gluposti kao neki, a ima ih više. Kod RFID čipova postoje 4 vrste memorije, ESCP, TID ili ti ga tag ID, user i reserved. Čipovi mogu biti UHF, HF i LH ( ultra high frequency, high freq. i low freq. ), a dijele se još i na aktivne i pasivne.

TID se koristi za spremanje ID-a kartice, i/ili neki ID proizvođača.
User memory - najčešće se koristi za expiration date, user info, štagod. Ova memorija se može lockati na način da nitko osim autorizirane osobe ne može čitati ni zapisivati u nju
ESCP je “glavna” tj. najčešće se koristi, memorija koja se isto može lockati, a razlika u odnosu na user memoriju je ta šta se uvijek može pročitati, i kad je lockana. Znači, vrlo lako možeš klonirati karticu i sve prebaciti na drugu, unlockanu karticu i tamo raditi šta želiš.
Reserved - ona se koristi kod lockanja kartice. Sadrži access password i kill password potreban za čitanje/uništavanje kartice.

Onda @ognjen, o kojoj ti memoriji pričaš?

Ja karte dobijem sa ovim podacima: RFID-Karten NXP MIFARE® Classic 1K