Ribolov u veljači?

Ima koji Dalmatinac ribolovac da mi preporuči kuda otići 3-4 dana u veljači na dobar ribolov?

Koja riba sada grize s obale, u kojem dijelu dana i na šta ide?

Ima li crva u ovo doba godine?

Nisam Dalmatinac ali nije ti veljača baš neko vrijeme za ribolov s obale. Alternativa ti je špinanje klena po Savi kad voda malo padne.

Ma nemam nikakvog iskustva na slatkoj vodi, a pre malo vremena za uhodavanje :slight_smile:

Ovisno di si u dalmaciji vrijedi ti koji puta otić na rijeku (cetina recimo), užitak i milina, osobno mi je puno veći gušt od pecanja na moru.

A probaj na brancina ili ovčicu. Za ovčicu su dobra pješčana dna u usjecima.

http://www.ribolov-hrvatska.com/Dosjeovcica.pdf

Tu imaš i montaže koje su zgodne ako puše vjetar, tzv. match ili engleski sistem.

Bistro!

U ZG sam :slight_smile: A nemam vremena se ufuravat (kupovat opremu) za riječni ribolov.

[quote=“renato100”]A probaj na brancina ili ovčicu. Za ovčicu su dobra pješčana dna u usjecima.

http://www.ribolov-hrvatska.com/Dosjeovcica.pdf

Tu imaš i montaže koje su zgodne ako puše vjetar, tzv. match ili engleski sistem.

Bistro![/quote]

E, to to :slight_smile:

Znaš li za orade, idu li sad ovih dana? :slight_smile:

One ti krecu u ozujku. Ja ih lovim ljeti jer jedino onda imam priliku. Malo ronim okolo i trazim cistinu u travi. Kad nadem cistinu onda trazim ostatke skoljaka i raznih ljustura koje one ostave nakon hranjenja. Ako ima i toga, to ti je hot spot. Oznaci ga i zabacuj s obale na crva ili puza ili sto vec imas

Poslat cu ti shemu montaze ako je nadem na kompu

[quote=“renato100”]One ti krecu u ozujku. Ja ih lovim ljeti jer jedino onda imam priliku. Malo ronim okolo i trazim cistinu u travi. Kad nadem cistinu onda trazim ostatke skoljaka i raznih ljustura koje one ostave nakon hranjenja. Ako ima i toga, to ti je hot spot. Oznaci ga i zabacuj s obale na crva ili puza ili sto vec imas

Poslat cu ti shemu montaze ako je nadem na kompu[/quote]

Ja za orade imam slicnu shemu al bez ronjenja… samo gledam bacit na pijesak ili čistinu.

Što se montaže tiče, flax 0.20, olovo max 70 - klizno i fluorokarbon predvez 0.15 metar ipo i to je to.

Prošle dvije godine sam ih se namlatio na crva s obale.

Inače, orada mi je najdraži fajter pa se sve nadam da ce neko reć kak ih ima u 2. mjesecu :slight_smile:

Vidim da znaš…

[attachment=1]sistem more.jpg[/attachment][attachment=1]orada1.jpg[/attachment][attachment=1]orada2.jpg[/attachment]