Ručni satovi - all about ⏱

Hehe, ja još samo sat nisam kupio preko interneta. :smiley: Doslovno sve uzimam preko interneta. Nikad se nisam zahebao. Robu i obuću znam veličine koje nosim i sve mi je dosad odgovaralo.

Ja jedno 2 godine nisam kupio nista konkretno u trgovini. Jedino tu i tamo ako naletim kad je neka dobra akcija, ciljano kod nas vise ne kupujem doslovno nista.

Sve patike i ostale zajebancije ispod 500€ kupujem online.

Kad budem kupovao sat od preko 1k €, onda cu mozda otici do prodavnice.

Koja je svrha sata?

jednostavno nevidim razlog da si kupim sat. Vecinu vremena provodim za kompom i oko mene je 5 monitora i svaki od njih u desnom donje uglu pokazuje vrijeme. A kad doem na WC ili u kuhinju ponesem mobitel i on uvijek pokazuej vrijeme. Ajde mi objasnite razloge za kupovinu sata kojeg bi nosio na ruci.

P.S. inace posjedujem Garmin F235

kojeg jedino koristim kada idem trcati i nikad vise.

P.S.S. Sad se sjetio da metroseksualci nisu jos izumrli…

Netko isto možda ne bi razumio svrhu posjedovanja 5 monitora. :stuck_out_tongue: Sat na ruci valjda služi da ti pokaže koliko je sati ako si u pokretu. Lakše je pogledat na ručni sat, nego izvlačiti mobitel iz hlača da bi vidio koliko je sati. Ako ti ne vidiš svrhu ne mora značit da je svima tako. To je ljepota ovog svijeta. :smiley:

P.S Nije dobro ni tražiti svrhu u svemu. Ja kad krenem tražit svrhu, odmah di zapnem je “koja je svrha života”. :smiley:

2 Likeova

Zar zbilja? I u wc? :joy:

4 Likeova

Nekima je sat modni dodatak, nekima statusni simbol, neki se osjecaju izgubljeno bez sata jer svake sekunde moraju znati koliko je sati…

2 Likeova

Mislio sam da ima neke koristi od sata na ruci, recimo ovaj koji ja koristim je za trcanje, pa reko mozda ti novi satovi imaju nesto vise od statusnog simbola ili modnog dodatka?

Nece valjda citati deklaracije na samponima?! :joy:

1 Like

A broj pločica mu je vec odavno poznat

Što se tiče satova ja ih imam nekoliko i svi su no name jer ih zapravo koristim umjesto narukvice :blush:…ženska posla :joy:
Kao što @dadaas kaže, mobitel je preuzeo i tu funkciju…

Moguće da je statusni simbol onima koji kupuju skupe satove. Danas ima dobri satova za 100 kuna :smiley:

Meni osobno nije, ja jednostavno volim satove. Aa za 100 kn tesko osim ako si zaljubljenik u hello kitty (šala mala). I kao sto je @Master_Yoda rekao za diesel satove adidas i too i mni je isto glupo da od brenda koji proizvodi tenisice, odjecu…pa sad eto imaju “moćne” satove i na to da bacam novac pa po prihvatljivim cjenama imas Swatch i Casio svaki proizvodjac satova bilo jeftinih ili skupljih ima svoju pricu i to ih cini jos zanimljivijima. A sto se tice stranice iskljucivo za kupovinu-prodaju satova imas Chrono24 i tu imas ovlastene prodavace (novo/polovno) ugl moze se vidjeti koji su trgovci vjerodostojni i cjene su od 1000kn pa do sata vrijednosti novog porschea :wink:

2 Likeova

Kratka prica zasto imati bilo kakav sat
Pocetak price:

Nestane struje… Sve se ugasilo…Koliko je sati? Pogledas u telefon, prazna baterija, telefon mrtav. Koliko je sati? Panika hvata, koliko je sati?

Panika,panika,panika,panika,panika,panika,panika,panika,panika,panika,panika…

Razmisljas gdje jos u stanu imas sat… Sat na rerni… Nisi podesio, bilo ti glupo a i onako nema struje. Sat koji stoji na ormaricu ili stolu nemas jer imas to ionako na racunaru i telefonu…

Panika…

Koliko je sati…

Imas sat u autu!!! Lift ne radi a zivis na 12 spratu…

Panika…

Stan do tvog neki djedica cita novine, pita se koliko je sati… Pogleda na Certinu,sat koji je dobio za 40 godina rada u drvnoj industriji Slavonija, i shvati da je proslo 4 minute od kada je nestalo struje. Neko kuca na vratima.

“Dobar dan, komsija. Izvinite sto smetam ali koliko je sati?”

Prica gotova.

Ovo gore je karikiranje ali opet…

Realno, ovaj Casio koji ja imam je bio u BL 41km i pokazuje samo vrijeme. Znaci 20eura. Nije puno.

Ja inace sat ne nosim samo kada sam u stanu ili kuci. Cim negdje krenem da izadjem stavljam sat. Skagen nosim na posao i kada je nesto svecanije(svadbe, krstenja, itd.) a Casio je za sve ostalo. Ne cuvam ga i ne pazim. Zato i jeste izgreban. Njega nosim na trcanje, na koncerte, na sve ostalo…

U stanu imam jos dva sata koja nisu rucna: jedan je na rerni-kuhinja, drugi je na stolu kod racunara-dnevna soba. Ove dvije sobe su mjesta gdje se inace provodi najvise vremena. Sat na rerni je posebno praktican jer po noci ne mora da se pali svijetlo ili prilazi satu da bi se vidjelo koliko je sati. Ne sikirajte se, ne spavam u kuhinji :slight_smile: Taj sto je kod racunara je Q&Q i pored vremana pokazuje i temperaturu. Kupljen je 2000-te godine u BL u Vrančiću dok su imali kiosk preko puta hotela Palas. Pratio me sve godine studiranja, sva mjenjanja stanova, studentski dom…

Evo uspio sam naci jednu sliku sa neke zurke gdje se vidi kako ponosno stoji na tetrisu i kompu… Slika iz 2006 :slight_smile:

Mozda sam vec slao ovo ali ovaj razgovor iz Mr.Robota me je dao u razmisljanje o upravljenju vremenom i koliko ga zapravo lose iskoristavamo.

2 Likeova

Jesi siguran da je slika iz 2006, racunalo mi izgleda kao da je iz 1996te, lol

Prica drzi vodu i ima smisla, ali treba se sloziti da su ovi fancy smancy satovi tu samo zbog prestiza i decora.

Napisao sma gore da imam 5 monitora i mobitel i svi pokazuju vrijeme, no u biti na vrijeme ni ne gledam, puno puta mi se desi da ni neznam koji je dan, a i vrijeme mi nije nesto bitno, ne odredjuje mi nista.

Ova prica koju si ispricao bi mogla biti u korelaciji sa rakom, nesto su stresni likovi u prici i zabrinuti zbog vremena…

:):slight_smile: Celeron na 400Mhz :slight_smile: iz 2000.

1 Like

Za tetris overkill, haha

Nema potrebe diskutovati o cijeni sata, svaki ima istu svrhu a to je prikazivanje vremena.
Istva stvar vrijedi i za mobitele, dal ces listati Instagram sa iPhona ili nekog Xioami, ista svrha. Eh sad ko ce dati koliko para za svoj gust, to je nesto drugo i zavisi od vase plate ili do tog koliko vam je stalo uloziti u skuplju varijantu te neke stvari za koje postoji i jeftinija varijanta sa istim rezultatom.

2 Likeova

Da dignem temu i da se pohvalim, danas sam se počastio, zadnji komad i 50% niža cijena… :drooling_face:

3 Likeova