Sajt maknut s Googla jer je bio 2 dana offline?

Istekle mi dvije domene na 2 dana, obnovio ih ponovno i gledam google ih maknuo sa tražilice. Nevjerojatno, prije mi je znao sajt po 20 dana biti offline, vratim ga i on i dalje ima skoro istu posjetu, nešto malo se izgubi pa se vrati, sad je totalno uklonjen sa googla.

Očito neka nova politika googla. Zna li netko nešto više, kad i dali se uopće može očekivati povrat sajta na pozicije koje je držao? Ima li neka opcija u wmt-u za prijavit?

Pozovi boda da ga opet popiše, vrtiće se.

Misliš google bota? Da stavim negdje link?

Napravi sitemap i to ping.

Je l ti je google indeksirao stranice nesto kao imedomene.com godaddy expired domain ili ga uopce nema ni kad upises site: imedomene.com

Meni se isto dogodilo prije nekih mjesec dana ,isto 2 dana je bio expired domain…vratio se nakon par dana nekih 70% posjete i sad nakon 2-3 tjedna je sve kako je i bilo.

Sad kad gledam, izgleda da je index skoz uklonio iz rezultata, a ostale podstranice su tu. Al index je daleko najvažniji, valjda će ga uskoro vratiti.

Posalji na pm o kojim stranicama se radi jer to nije normalno,da vidim dali si dobio neki ban ili nesto,.

WMT->Crawl > Fetch as google.
Zatim imaš dugme FETCH. I onda send to index.

Sačekaš 1-2h i u pretrazi ukucaš site:tvojdomen.com
Time ćeš vidjeti tvoje indeksirane stranice.
Potpuno je normalno da te uklonio ako si bio offline, takođe je moguće da izgubiš neke pozicije sa pretrage kada se vratiš.

Istekle mi dvije domene na 2 dana, obnovio ih ponovno i gledam google ih maknuo sa tražilice

Sve je ovako kako kažu kolege iznad, međutim;
ako pod ovim misliš da si zauzeo neku (tuđu) domenu koja je istekla, i ti si je nakon dva dana (poslije isteka deletion time ) ponovno registritao… tada; zaboravi.
To se neće nikada dogoditi. :frowning:

U tom slučaju nebi bio offline 2 dana nego 32 dana.

i ima kakvog napretka?

Ima, jedan sajt se diže, drugi još ne.

Znam da je topic star, ali je i dalje aktualan…

kakvi su zadnji trendovi Gugla po ovom pitanju, zna netko?

Ljut sam ko ris, istekla mi domena prije 4 dana i tek danas je obnovio… jedina dobra stvar je što na tom webu imam tek 10 posjeta dnevno, pa se nadam da google nije baš skužio :triumph: :man_facepalming:

Mislim da je Google zadnjih godina azurniji s uklanjanjem weba iz baze, kod npr. istekle domene, ali ga zato i brzo vrati nazad nakon sto ga crawleri opet pronadju ako nije bas predugo bio off. Kada ga vrati, pozicije bi trebale ostati iste gdje su bile i prije uklanjanja (ako je sadrzaj ostao isti), barem je to bio slucaj kod jednog mog stranog .com sajta. Bio je neki DNS problem za kojeg nisam znao pa je skoro mjesec dana bio uklonjen s Googla al cim je sajt opet proradio, Google ga je vratio nazad u roku 2 dana i posjeta je ostala ista.

1 Like

mislim da zavisi od autoriteta sajta koliko ga brzo vraćaju. vjerujem da za ovaj sajt što je bio oflajn 4 dana neće bit problema, samo će možda trebat više vremena jer vjerovatno nema neki autoritet (pretpostavljam, zbog malo posjeta). prije neke dvije godine kupih expired domenu koja je istekla već par mjeseci i vrnuh sadržaj koji je bio na toj domeni, tj vrnuh one članke koji su po wmt dobijali posjete i one koji su imali beklinkove, vrlo brzo sajt je počeo dobijat posjetu. međutim taj sajt je imao i vrlo solidan autoritet pa vjerujem da je stoga brzo se i posjeta vrnula jer su botovi češće obilazili sajt. (nevezano za priču oko indeksovanja dobih dmca prijavu da uklonim sadržaj)

neke sam još expired domene isto testirao da vidim da li mogu vrnuti sadržaj i vrnuti posjete to što je bilo i uglavnom je teže bilo vraćanje na stare pozicije sa neautoritativnim domenama, ali treba imat u vidu da je tu uvijek prolazilo po nekoliko mjeseci od isteka domena i takođe to su sve paušalno odrađeni testovi sa vraćanjem ponečeg ne svega, sa nekim izmjenama i sl.

1 Like

Hvala momci… inače, jučer mi je prvo deindexirao home page, pa ga je nakon deset sati vratio, ali sa lorem ipsum textom :man_facepalming: … i danas je već sve kako je i bilo, nadam se i povratku posjete uskoro…

od sada me više ne interesira, ne sve webove treba stavit uptime robot i to je to… btw, ne pizdim bezveze, 10 posjeta dnevno, al tih 10 posjeta da čovjek plaća guglu bilo bi preko eura po posjeti.