Sajt na 3 jezika na 3 domene - kojim putem?

Dakle imam jednog klijenta koji je eto s .hr domenom dobro prošao prošlih par mjeseci.
Sada se širi na okolicu pa smo zakupili .si i .rs domenu.

Sajt je rađen na nekoj wordpress temi koju sam morao uzduž i popreko prenamjeniti da radi to što hoćemo, a sama tema je stara. Ali sve radi ok.

E sad, ideja je da na svaku domenu postavim ispočetka stranicu i prevedemo i to je to.
Sadržaj možda neće uvijek biti isti na sve tri stranice.

Da li da stavljam sajt jedan, na glavnu .hr domenu pa sa nekim pluginom koji podržava tipa prikaz na drugoj domeni, kao polylang, postavim ostale jezike, ili da ide svaki sajt postavljam solo na svoju domenu?

Gledam to zapravo sa strane guranja prisutnosti .rs stranice, jer planira tamo otvoriti podružnicu, pa da li da to bude solo entitet, ili sajt sa više jezika.

Kojim biste vi putem išli?

Hvala

Sve razvdvojiti čak i baze. Samo ih međusobno linkovati. Samo kod nekog redizajna zna biti dosadno (3x promjene), ali ako sajtovi krenu različitim pričama (o obično krenu) onda zna da bude problematično.
Desiće se banalna stvar da hoćeš da linkuješ saradnike, a imaš različite saradnike u hr, sr i sl. Već si u problemu ako radiš sa jednim sajtom.

HVALA!

Nisam ni sam bio siguran, jednostavnije i jefitnije bi bilo voditi sajt s reklama itd, na jednoj lokaciji s jednom bazom možda.

Ali baš što ima drugi sadržaj i što će možda totalno krenuti drugim putevima sam mislio daje sve na svoje zasebno, pa i baze najbolje. A i bojao sam se da se sajt ne raspadne s polylangom, jer tema je očajna, a izmjenjena posvuda, pa da ako se ruši nešto da se sve ne sruši;)

Ima još koja preporuka oko puta?

Zasto ne WordPress multisite? Jedna baza a neogranicen broj razlicitig sajtova.

Gledam sada mutliste, nisam nikada se primio toga ali vidim da sam na nekim webovima to mogao iskoristiti i to dobro.
Ovdje sam već digao sve 3 domene 3 različite baze, 3 jezika, i na svakom skoro pa sličan sadržaj sa tendencijom ka sve većoj raznolikosti.

Izgleda kako god okreneš posla ima x puta više.

@apazinjan
Imaš kakav primjer gdje bi bilo dobro koristiti multisite, a gdje ne, tj. što kod takve konfiguracije nije dobro?

Hmm nemam ali u tvom slucaju bi to po meni svakako bio dobar odabir.

Multisite može da ti bude dobro rjšenje samo moraš da obratiš pažnju na teme.
Primjer ako u footer stavljaš linkove: fb, twitter, g+ a radi se o različitim stranicama onda moraš razdvojiti teme.
Generalno mulitiste radi ok, ali dok skontaš i središ multisite možeš 6 zasebnih sajtova napraviti.
Skoro sam morao jedan sajt da vadim, export mi nije kopirao widgete pa sve ponovo.

Ne kuzim sta si s ovime htio reci.

Inace, widgeti se ne exportaju neovisno o multisite-u ili ne.

Fairpress.eu jedan takav primer sto sam radio isto sto ti kolege pricaju

@apazinjan ako imaš potrebu za prilagođavanjem teme za određeni sajt onda to zna da komplikuje stvari :smile: Nešto sam tako htio reči.
Znam da se widgeti ne exportuju, ali zato export baze pokupi sve.

Ima prednosti i mane, ne znam da li se na 3 sajta isplati raditi?

Jučer sam pola dana postavljao te 3 stranice (sporu upload), onak iz nule, prepravljao baze za druge domene, no naravno tema nije pokupila neke theme funckije, pa sam ih morao ručno na svaku.

No kako već u startu idu različiti tektovi, ok.

Znači multisite, kod updejta, updejtam jedan CMS, isto i za pluginovima? Ili?

Da, jedan update za sve.