Sajt po državama ili jedan za Adriatic regiju

Da li napraviti jedan tematski sajt ili ići po državama (HR, BiH, RS)?

Prednost jednog site-a su lakše održavanje, više ljudi na jednom mjestu, više komentiranja, backlinkovi prema jednoj domeni…
Nedostaci: na kojem jeziku objavljivati sadržaj, potencijalno nerazumjevanje, netrpeljivost, možda je teže iskočiti kod pretraživanja po pojedinoj državi…

Ako imate kakav savjet. Htio bi da komentari, a možda i forum budu značajniji dio sadržaja pa zato pitam.

Ne znam niti približno što radiš tako da je odgovor općenit.
Po meni bi trebalo staviti zajedno sve koji se razumiju: HR, BIH, RS, MNE
SLO posebno, NMK posebno

Nedostatak je teže rangiranje jer premda se ljudi razumiju jako puno riječi i izraza je različitih.

Jedan sajt. Za jezike je lako … 95% ovih naših jezika/ pisanja većina razume.
Što se tiče domene da, teže je rangiranje (po ključnim rečima) po jezicima naroda.

Tako što reče kolega trnac sve zavisi u vezi čega je sajt. Ako je sajt u vezi nečega što bi bilo korisno ili eventualno kasnije popularno, narodima s ovih prostora lako bi se dolazilo do njega.

koji to jedan sajt ima po procentima jednako posjete iz srbije hrvatske bosne, srazmjerno po broju stanovnika? moje mišljenje nijedan a da je pisan na ovim našim jezicima. zbog domene zbog jezika ekavice ijekavice, gugl svrstava na ovu ili onu bandu sajtove. tako da neće pokriti u dobroj mjeri hrvatski sajt srbiju nit obrnuto, čak iako imaju državno neutralne domene com net org. čak iako je jezik najneutralniji dakle kombinacija neka gugl će sajt svrstat na jednu ili drugu stranu ako ništa zbog ijekavice i ekavice i samim tim neće jednako dobro sajt na ekavici rangirat u hrvatskoj i obrnuto. primjetim u bih da dosta bolje zbog toga rangiraju hrvatski od srpskih sajtova

Hvala na komentarima. U nekoj idealnoj situaciji sajt bi trebao biti koristan i prepoznat kao mjesto za konkretnu tematiku. Zato sam i ja više za jednu domenu. Nije pitanje bahaćenja i kao ne treba mi Google ali s obzirom na AI i nove načine pretraživanja radije bi išao prema prepoznatom mjestu nego ovisio o dobroj volji Googla. Naravno sve je ovo na teoretskoj razini za sada i zanimaju me druga mišljenja.