Sajt sa flash igricama

Dodat cu i ja - aleluja.

Iako ti poredak, imho, nije potpun :smiley:

Nisi citao moj post detaljno. Na stranici sa flash igrama na engleskom, gdje kotiram jaaako dobro za glavnu kljucnu rijec, ime domene jednako je glavnoj kljucnoj rijeci. I vecina posjete dolazi preko te kljucne rijeci. Toliko o pingvinu.

Neki kazu da to sa razlicitim IP adresama ima veze. Ja imam sve svoje stranice sa flash igrama kod iste hosting firme, a koje IP adrese one sad imaju, nemam pojma, mozda su iste a mozda i nisu. I sve stranice su mi linkane direktno medjusobno. Nemam onu metodu da linkam sa A na B, pa sa B na C, pa sa C na A. Sve je direktno medjusobno linkano.

Dovoljno je da vidim da ti spominješ PR i sve je jasno. PR google ne koristi za rangiranje zadnjih 20ak godina. Ti stavi link u footer, PR će ti možda i porasti, ali hoće li tvoj rejting na googlu? Mislim da neće. Teško je nešto službeno reći oko googla, ali to da su linkovu u footeru loši to je skoro pa službeno.

Ja osobno ne koristim linkove nego banneriće, icone ili thumobove. Imaju puno veći korist od linkova jer šalju i posjete, a kad su na sajtu posjeti, onda se oni vračaju, rade bolji bounce rate a onda to sve neposredno utječe na SEO puno više nego sami link. Npr imaš sajt igre123, nema boljeg za seo nego kad posjeti u google direktno umjesto pojma ‘igre’ upisuju ‘igre 123’. Po meni linkovi vrijede samo 30% koliko banneri a oboje su linkovi, dakle nema smisla držati neiskorišteno 70% resursa.

Koliko vremena vam je bilo potrebno da pocnete nesto zaradivati s prvom stranicom s flash igrama?

Mogu linkovi u footeru biti losi ne znam koliko, ali batalimo PR. Zasto se nitko nije osvrnuo na drugi dio recenice, gdje kazem da je homepage, primjerice, linkan sa 300 razlicitih mjesta, dok novi post nije linkan od nikud. Koji link ce biti jaci, onaj u footeru(na homepageu) ili onaj u postu ?
@piranja , to sve ovisi, meni recimo cim pocne dolaziti posjeta krene i zarada. A to nakon koliko vremena ce ti poceti dolaziti posjeta, ovisi o tebi i o tvom znanju.

:slight_smile: na ovo sam se stvarno nasmijao

Ne vidim sto je tu smijesno, izgleda da imas cudan smisao za humor…

Oživit’ ću malo ovu temu, ali ona je uvjek aktuelna, bila ova ili prošla godina;

Reci molim te Mrgoode jeli ovo još aktielno? Čini mi se da si kasnije negdje govorio kako je riječ o istom serveru ali o različitim IP adresama? No, ne bih sada ulazio u to, pitat ću te nešto sasvim drugačije, a to nitko nije spominjao;

Da li sve domene prijavljuješ u isti G Webmaster tools account?
Odgovor će biti jedna od smjernica ostalim webmasterima, jer;

  • Stvarno nema smisla postavljati sve svoje Webove na različite hostinge, drugačije IP adrese i onda na koncu - potvrditi Googleu u svom WMToolsu; da, da, to su sve moje web stranice. :slight_smile: (još kliknuti i potvrdu)

Naravno, zanimljivo će biti i mišljenje ostalih članova?

Nisu isti serveri, u biti mozda na nekim stranicama i jesu. Ali svaka stranica ima svoj hosting paket.
Naravno da prijavljujem sve domene u isti webmaster account, pa nisam lud radit nove. Nisam primijetio nikakve probleme niti penale radi toga.

Jasno, tako će raditi velika većina, no zar to nije jedan od lakših načina Googleu da definira koje siteove ima jedan te isti vlasnik, usprkos njegovu pokušaju da stvari prikaže drugačijim pomoću raznih hostinga. :frowning:
Ovo čak nije i jedini način na koji Veliki G može tome doskočiti, ali mi se čini očigledan.

Odlično. Dok traje…

1 Like

Zasto Google ne bi smio znati da ja imam sve te sajtove ? Ocito su neki ovdje procitali bajke o tome kako se dobivaju penali ako se sve stranice medjusobno linkaju. To uopce nije istina, i ne pricam to zato jer sam procitao drukcije, nego pricam iz svog iskustva. Jednako kao sto je bajka iliti cista laz to da ako uzmes domenu koja ima naziv jednako kao i glavna kljucna rijec, da ti to nece donesti nikakve beneficije u trazilici. Naravno da hoce.

1 Like

Naravno da se slažem s tim zadnjim što kažeš.
Volio bih se složiti i s onom prvom tvrdnjom, naravno, :slight_smile: to bi bilo najbolje.
Bilo bi lijepo čuti još koje mišljenje, znam, znam da je o tome pričano mnogo puta…

Ja mislim iskreno da to nema nikakve veze link je link pa bio s tvojih stranica ili nekih tamo lijevih dode isto.
Google sve zna i prati ja isto imam sve na jednom racuna googla analytics i sve imam na zajednicnim racunima.Prije ce te penalizirati zbog previse istog anchor-a nego jer si polinkas sajtove s iste ip hosting adrese.
Lp