Sajt sa flash igricama

Imam ideju za sajt sa flash igricama, ali mi nije jasno sledece:
da li se moze rangirati sajt samo sa embedovanim flash igricama, ili moram da ih imam na svom serveru?

Hvala unapred.

Nebitno je gdje ce biti igre za rangiranje, mada preporucujem da ih imas na svom serveru, jer ces tako biti siguran da ce uvijek raditi, a ovako neces znati ako eventualno koja igra na tudjem sajtu nestane.

Koliko teksta se preporucuje da bi se stranica bolje kotirala?

Pa šta misliš da ce te dobra SEO Optimizacija i naslov igrice istaknuti ?

Glavni ti je opis igre da bude što unikatniji, i što više texta :slight_smile:

Prema mome iskustvu, to nema nikakve veze, nego je bitno samo naci dobar micro niche sa slabom konkurencijom, i onda polinkat stranicu sa nekoliko linkova PR3-PR4. I prvi si u Googleu za mjesec-dva, barem ja jesam za neke vrlo trazene pojmove. Meni opis igre sadrzi 3 ili 4 recenice.

Pa da, ne mozes da pises 500 reci o jednoj igrici valjda :slight_smile: Kakva je stvar sa copyrightom ako su igrice na mom serveru? Sa www.freedownloadflashgames.com se mogu skidati igrice besplatno, ali da li su to njihove ili ne?
@drmrgood - kad kazes da ti trebaju samo nekoliko linkova PR3-4, da li su to guest postovi, ili obicni linkovi sa slicnih sajtova?

Najobicniji linkovi u footeru. Copyright ? Skoro svaka flash igra u sebi ima reklamu za site gdje se prvi put pojavila ili za sajt onoga tko ju je napravio, to mozes vidjeti na jako puno flash igri. Tako da te to ne treba brinuti.

Postoji li razlika kod postavljanja linkova u footer ili negdje drugdje na stranici? Mislim na efekat?

Imam ja stranicu sa PR4 IT vijesti, staru četiri godine. Ako nekoga zanima razmjena linkova (stranice bilo koje tematike) nek se javi na PM.

Neće ti tekst pomoći kod boljeg rangiranja na tražilici ali dodaj ga iz drugih razloga. Sajt koji ima više teksta neće zbog toga imati prednost pored onog koji nema teksta, da se gleda po tome onda bi cijeli dan samo pisao tekst i bio prvi.

Fora je u tome da u opisu neke flash igre jednostavno nemas sto pisati. Nekakvih 5-6 recenica je maksimum.

Naravno da postoji razlika.
Razlika je nebo - zemlja. :slight_smile:

Mene zanima razmjena linkova.
Jedino ako ne misliš da moje linkove staviš pod rubriku PARTNERI gdje svi “uvaženi partneri” imaju nofollow backlinkove? Jesi li to mislio? :slight_smile:

Vjerovao ili ne, zapravo sam ti zahvalan za ovaj komentar :smiley:

Zašto da ti ne vjerujem? Pa zato sam se i javio. :slight_smile:
Evo, sad je u redu, ovako treba.
Poslat ću ti PP. :slight_smile:

Molim te da meni i svim clanovima foruma objasnis razliku linkova u footeru i onih koji nisu u footeru. Vjerujem da cu ti i ja i svi na forumu biti vrlo zahvalni.

1 Like

Najvrijedniji je link unutar texta na stranici. :slight_smile:
Zatim je (mnogo manje vrijedan) link u sidebaru lijevo ili desno.
Zadnji je link u dnu stranice.
Link u footeru je skoro bezvrijedan. :frowning:

Nemam namjeru ulaziti u nikakve diskusije o ovome.
Siguran sam da ovo nije potrebno objašnjvati svim clanovima foruma, pogotovo ne onim iskusnijim, oni to jako dobro znaju.
Za više informacija o ovome Googlajte malo :slight_smile: Forumi su prepuni.
A ako ti Mrgude preferiraš linkove iz Footera; što se mene tiče; Aleluja. :slight_smile:

1 Like

Forumi su prepuni toga, a ti tome vjerujes ? Ok, ja ne vjerujem, jer moja iskustva pokazuju drukcije. I na koju to foru (sad pricam o wordpressu konkretno) link u footeru moze biti manje vrijedan od onoga u sidebaru ? Sad cu ti dati konkretan primjer: recimo, postoji homepage koji ima PR 3 i koji je linkan sa 300 razlicitih mjesta na webu. Na tom homepageu se nalazi footer, naravno, u kome su linkovi.
I sada tvoj primjer sa postom unutar stranice: Imas novi post sa tekstom, unutar tog teksta je link. Novi post nije linkan od nikud i ima PR n/a .
I ti i dalje tvrdis da je vrijedniji link unutar teksta u postu ? Ne znam samo po cemu, jer to nema nikakve logike.
A ti i neki sa foruma neka samo i dalje vjeruju svemu sto procitaju na netu. To je jednako kao i EMD kada je google izbacio neki “zivotinjski” (ne znam tocno koji) algoritam update koji “smanjuje vrijednost EMD domena” . Ja sam se na vlastitoj kozi uvjerio da taj EMD algoritam update nema veze s vezom, niti za google.com niti za google.hr.

Edit: Ne vjerujem nicemu sto procitam u vezi ovakvih stvari na netu, dok se i sam ne uvjerim u to.

Ima li neko preporuku za besplatnu flash game skriptu ili wordpress temu?

Po meni ti je najbolja AV arcade script, ali nije besplatna. Medjutim, vrijedi svake kune jer je dosta stranih sajtova na ovoj skripti. A za wordpress potrazi u googleu, ima ih nekoliko.

Hvala na pomoci. Za pocetak cu free da uzmem, lako se nalaze na google-u. E sad, da resim jos jednu urbanu legendu - naprimer pokrenem pet sajtova sa igricama, da li da ih linkam medjusobno, i da li moraju biti na razlicitim serverima, tj. IP adresi?

Nebi nista ja od toga radio, bar ne blatantno, a vi decki kak hocete.

Jednog dana ce i gugl odlucit potrosit sitno vremena da migriraju google.hr na istu verziju ko google.com, i paf - pingvin ce papat sve riboglave taktike.