Samo da preporučim VPS provajdera

Koristio sve gore sto se nabrojali, ali sam vec 2-3 godine kod Knownsrv.com
Vise nego zadovoljan, odlican support, odlicna konfiguracija, i prije svega odlicno osigurati serveri sto mi je najbitnije od bilo kakvih napada…

2 Likeova

Dal ti to promoviraš Hrvatske dečke koji stoje iza Knownsrv.com ?!

Kad ste koristili naše usluge?

Knownsrv.com su vrhunski ljudi, sve zive preporuke za ovu kompaniju. Nikada ama bas nijedna problem sa ljudima nisam imao i bezbroj puta su mi izasli u susret

1 Like

I od mene pohvale za Knownsrv i Krunoslava.

1 Like

Vec godinu dana sam kod knownsrv.com, svaki problem koji sam imao sa sajtovima i sa svacim su rijesili bez problema i sve preporuke svima…

Ako misliš da VPS ne dijeli resurse gadno se varaš, smisao VPS-a i je podjelit jedan server (ili više njih) u manje “sustave”, VPS-ove.

PS
Ovdje imaš jedan prljavi trik koji ti nitko ko se bavi ovim poslom neće napomenuti a to je da na svaki fizički server stave više VPS-ova nego treba:

The contention ratio is the amount of vps users we put on the same vps node. Some vps web hosting providers practice the nasty habit of overselling; that is, creating as many vps hosting accounts onto the same vps node as possible and praying that they don’t all use their dedicated resources at the same time.

Svi se kunu da ne rade ovo ali činjenica je da ogromna večina radi, ima tu još i većih muljaža oko VPS-ova ali spomenuo si ovo pa ću se samo na tome zadržati.

Ne overselaju svi. Digitalocean ne oversela, barem ne ovdje gdje sam ja.

A kako prepozanti overselere?
Tako da vam obecavaju brda i doline, 32 Rama i 16 jezgri za 20$. Takos e prepoznaju overseleri.

Zanimljivo, ja sam čuo da ekipa uzme 7-8 dropleta, istih, na par sati samo da odvrti testove i onda 1-2 najbolja ostave, ovo doduše nema toliko veze sa overselanjem već sa načinon na koji droplet dobiva resurse…

PS
Inače se selažem, DO ima takav jeben UX i popratne stvari da ih je grjeh ne preporučit :slight_smile:

Pa da, bas zbog toga su nijanse smijesne. Jer ja mogu sve svoje prebaciti na drugi droplet u manje od minute. Napravio sam to vec par puta. Ali iz razloga sto sam mjenjao lokaciju servera.

Znaci ako se moze tako lako prebaciti na taj drugi server koji je brzi onda znaci da su nijanse i performanse svih njihovih servera identicne, jer ako nisu onda bi se svi konstantno prebacivalim sto vjerujem njima nije u interesu.

A čuj, nisu svi svjesni toga, znaš i sam da ima webova koji su takav kriminal da sa 50 live usera zakucaju i jači VPS a ima i onih sa 500 koji se na sharedu vrte bez problema. 2x CPU i 1024RAM mogu varirat od slučaja do slučaja bitno, tu ne pričam samo o tome kakav je to CPU ili RAM-i već i kod istih komponenti postoje razlike… no dok radi približno kako očekujemo nikoga previše ne interesira, cache plugini su danas valjda standard ionako :stuck_out_tongue:

1 Like