Samsung Galaxy A6 touch ne radi

Imam ovaj mob (SM-A600fn) i nedavno je povukao najnoviji Oreo update i zapeo u loop bootu. Napravio sam hard reset, očistio cache, opet loop boot. Skinuo sam jedno 3,4 firmware-a za HR i nakon prvog ubacivanja preko Odina, mob je povukao Android i došao do početnog screena. Ali, ne radi više touch. Spojim miša preko OTG-a i sve uredno funkcionira, prijave, downloadi, baš sve. Otvoren na sve mreže, developers tools i oem debugging otvoreni. Probao sam i ostale firmware, osim najstarijeg (FAIL) sve uredno povuče preko Odina, ali touch ne radi. Pokušao sam dial secret code za Samsung touch update (*#2663#), ali je omogućen samo lijevi, general update koji se pokrene i napiše FAIL. Onaj desni, recovery update je disejblan. Kad uđem u recovery, dolje mi piše ovo:

#fail to open recovery_cause(No such file or directory)#

#Reboot Recovery Cause is [UNKNOWN]#
Support SINGLE-SKU

Block-Based OTA
Supported API: 3

#MANUAL MODE v1.0.0#

Knox nije tripped, u download mode-u piše: Warranty void: 0 (0x0000)

Mob nije padao, nije udaran, staklo u savršenom stanju. Nikad ga nisam rootao ili ubacivao TWRP. Meni je ovo živa misterija, našao sam par luzera s slučajem poput mene na netu, ali nisam našao rješenje. Zna li netko kako da povučem touch drivere iz recovery-ja (ili gdje mi je uopće recovery nestao) ?

XDA developers forum - tamo možeš pronaći odgovore na tvoja pitanja