Samsung note 8, Korejanska prevara sa 1 sim slotom

Pozdrav,

Dugo godina sam koristio kineske telefone.

Prije neki dan sam uzeo note 8 n950f.

Imam dvije sim kartice, i upravo sam primjetio da je n950f nano sim, dok ima verzija n950fd koja je dual sim.

Da li se neko susreo sa slicnim problemom?

Postoji li ikakva opcija da se i N950F verzija konvertuje na dual sim?

Nasao sam na YouTube da je bilo uspjeha sa dodavanjem jos jednog IMEI koda preko flesovanja softwera.

Flasuj pa sjebi knox.

Tko je koga prevario?

Po čemu točno je prevara? Jel u specifikacijama kad si kupovao pisalo single sim ili dual sim? Ako je pisalo dual sim onda vrati tamo gdje si kupio, ako je pisalo single sim, sam si kriv.

Nego, kak točno misliš staviti 2 kartice ako je fizički samo jedan čitač kartice?

Sam sam sebe prevario.
Nije mi jasno da note serija nema dvije kartice.

Pa napisao si da ima, samo ne znaš kupiti i odabrao si pogrešnu verziju

Upravo.

Ukoliko se neko nasao u slicnoj situaciji, zanima me da li je uspio rjesiti problem.
Vidim da postoje rjesenja po net-u, ali bi volio da cujem iskustvo is prve ruke.

Nista prodaj taj telefon kupi sa dual sim, najprostije rjesenje?

Pao bi nesto para da uradim to. Nosicu 2 telefona, drug broj svakako nije za svaki dan.
Vidio sam da ima onih adaptera, pa reko ako je neko rjesio.
Ako nadjem sta, svakako cu pisati u temi.

Kakvih adaptera? Ne znam baš da možeš staviti 2 kartice u mobitel koji ima fizički za jednu karticu, ne kužim se u tehnologiju ali vjerujem da ima fizičkih razlika između single sim i dual sim…

https://www.magic-sim.com/magicsim-elite-galaxy-note-8-dual-sim-adapter

Ima i dosta video snimaka, ali sam htio da vidim da li je neko imao iskustva.

To mi izgleda kao da nisu obje kartice aktivne, nego da biraš prije poziva koja će biti aktivna, a na drugu ti neće stizati pozivi ni poruke, ako je tako, ne vidim neku korist. Sudeći po xda developers rijetko komu to stvarno radi… A meni osobno je sumnjivo da su na svim njihovim videima na youtube isključeni komentari i ne možeš vidjeti broj lajkova i dislajkova

1 Like

Slušaj, takve početničke greške se događaju i najboljima :slight_smile:
Prodaj mob, prežali gubitak i kupi drugi. S ovim kemijama ćeš samo izgubiti vrijeme, živce i na kraju novac.

:point_up: jedino to mozes napraviti uz najmanji gubitak novaca i zivaca. 2 kartice ti sigurno nece biti aktivne u isto vrijeme, a upitno jel ce nakon modifikacija raditi i jedna.