Savjet, prijedlog ili ideja za FB stranice

Pozdrav ekipa, imam mali problem. Imam tri Facebook stranice dvije su strane 90 % je Amerika i imam jednu domaću stranicu 90 % Zagreb
Strane:
Velika stranica 98K
Riched na slikama 15K prosjek, 300 like prosjek

Manja stranica 40 K
Riched 3 K prosjek, 100 like prosjek

Domaća stranica: 9 K
Riched 3 K prosjek, 200 like i jako puno komentara na svakoj slici.

Na ovim stranicama objavljujem slike i one jako dobro prolaze na stranim stranicama sam postavljao adsens članke i oni jako loše prolaze.
I da ova manja stranica ima jako dobru grupu koja je jako aktivna ima oko 25 K ljudi u grupi
Ako bude potrebe slikat ću analitiku na stranicama i postavit

Eh sad posto sam probao adsens i on ne prolazi kod ove publike na ovim stranicama imali ko ideju savjet bilo sto kako da izvučem neke pare od ovih stranica

Zavisi kakva je tema tih US stranica. Ako je prigodno, napraviš web-stranicu sa tim niche-om i radiš affiliate marketing, to u Americi prolazi odlicno.

1 Like

Tema je nažalost po meni loša ili ja samo nemam idjeu kako da iskoristim tu temu.

Tema stranica US : je na fazon “deep quotes” a takvih stranica ima jako puno al eto ove su se dobro probile.
Ova manja stranica je kod nje riched varira bude jako loš i od jednom prodje objava čak je išlo i na 1 milion richeda
Sad samo skontati kako to iskoristiti

Affiliate za neke majice sa tiskom i gore stavljas te citate. Ti na sajtu napravis dizajn i dobivas proviziju za prodane preko svog linka.

3 Likeova

Mislim da sam negdje vidjeo neki sajt gdje praviš logo na majci ili neki natpis i ako se ta majica proda na tom sajtu ti dobijaš procenat.
E sad tu majicu kada napravim samo je iz reklamirati na stranicama.
Jesam li dobro ukapirao ideju.

Napraviš lijepo web-sajt o knjigama, recenzije, quote i tkt. Nadješ prodavce na amazonu koji prodaju knjige i tjt. Ako nisi upucen u affiliate marketing malo guglaj, uci valja jbg :nerd_face:
A nije loša ni ta gore ideja sa majicama.

1 Like

I ovo je jako dobra ideja ali da bi ja ovo uspio imam jako puno da učim a nažalost već imam puno stvari da učim koji vode moj život u drugom pravcu. Ali ovaj način poslovanja me je uvijek privlačio i stalno čitam o ovome i ovo volim da radim.
Ako šta kane super, uvijek neke projekte koje mogu da pokrijem sa svojim znanjem ili ako mogu nešto na brzinu da naučim imam pa tako i ove Facebook stranice.
Ova je ideja puno bolja i ona je dobra za duge staze i možda se nekada i ostvari.
Ali eto da vidimo kakvih ima jos ideja.

Ako budeš pravio web, možeš probati sa google cloud-om dobiješ 300$ za godinu dana dzaba od njih, malo je komplikovano podici wordpress na njihovom cloudu, ali na ovoj stranici https://www.onepagezen.com/ imas tutorijale. Tako da napravis nevjerovatno brz website za 1$, kosta te samo domena, imas provaidere koji daju .com domenu za dolar. A sto se tice affiliate marketinga imaš lijepi tutorijala na blackhatworld, nažalost treba dosta vremena i strpljenja ali možes sebi napraviti pasivni income do te mjere da ne moraš više ni raditi. Sretno kako god :grinning:

1 Like

Pregledat ću ovo sve i hvala puno na ideji i savjetu.

1 Like

To je za strane ideja a šta ću sa ovom domaćom.
Većina je iz zagreba i sve su žene ima oko 9 K pratilaca.
Aktivnost na stranici je jako dobra.

Tocno tako, ali nije bas samo :smile:

1 Like

Volio bih kada bi se uključili i ostali članovi sa nekom svojom idejom.

Napravio sam par majica sa tekstom koji je dobro prosao na stranicama, ali nažalost ni jedna nije prodata ne znam više šta da radim sa ovom publikom.
Pomoć ljudi ima li jos kakvih ideja