Savjet za kupovinu laptopa [Dell, HP, Lenovo]

Ako bi već išao kupovat novi laptop uzeo bi vjerovatno T seriju bez ramišljanja ili X seriju. Mislim da je E serija slabija od T serije. @jorgovan

Uhh znaci ti emulatori trose memoriju…

mislim da su sva ova tri laptopa na listi u svoje vrijeme kostala oko 10 000kn s obzirom da je samo procesor bio preko 3000kn.

Koristio sam Dell XPS i Macbook 2016, 16gb.

Dell je palio ventilatore dok sam koristio docker dok Macbook nije, na oba je bio spojen 4k monitor.

1 Like

Tako je emualatori troše dosta rama i procesora. @dadaas
Ovo se mogu složit s tobom @mestro67 na slabijim mekovima [Dual-Core] mogu dizat 3-4 emulatora i radi kako spada.

HP definitivno…

Ja sam na HP-u već 15 godina i promjenio sam xx HP laptopa… trenutno imam jedan hp na kojem mali igra ove low igre i 2 godine vec radi bez greške - doduse novi je bio manje od 3k.

A za posao koristim: HP EliteBook 1040 G4 one je preko 2k eura

Za mene je HP number 1 :slight_smile:

Nije baš vezano toliko za temu…još u srednjoj sam kupio prvi laptop, Toshiba za oko 3500 kn, imao sam ga oko 4 godine, znači svaki dan radio minimum 5 sati, bez ikakvih kvarova. Poslije njega sam uzeo opet Toshibu malo skuplji 5500 kn, još 2011. i evo još uvijek ga imam, nosio ga po svijetu, radim na njemu, sve radi no eto već je istrošen dosta, zanimljivo i dalje otvara brzo ove normalne stvari. Idući laptop će biti Toshiba :blush:

Thinkpad T serija je top, ali malo je iznad ovog budzeta. Nije da su dizajnerski, ali meni to ne smeta, cak mi se T480 svida. Jako cvrst laptop, kvaliteta izrade daleko iznad HPa u istom cjenovnom rangu.

Od ova 3 bi gledao izmedu Della i Thinkpada, tj. ako Dell ima dulju garanciju, uzeo bi njega. Na neke jeftinije modele znaju imati 3 godine.

Jos bi pogledao nekog Asusa, imaju odlicnih modela za 5-6k kn.

Kaj se tice Toshibe, ona je do prije par godina bila top, ali ocito su malo zapostavili odjel sa laptopima.

PS - radije nebi nis radio nego kupio HPa, griju se ko ludi, a i zavrsna obrada je ko da ga je sklapao neki Kinez od 7 godina. Jedno vrijeme sam bio zagrijan za HP Envy 13 i kad sam ga vidio uzivo, odustao od njega nakon pola minute. Jako sjajni ekran, plitke tipke, a touchpad propada 5 mm 🤦

1 Like

Slažem se. Apsurd mi je uopće ona garancija 12mj samo na neke laptope. Dell s 36 mjeseci odaje dojam kvalitete, a prema starom laptopu sam se i uvjerio u to da je 3 god radio 24 h dnevno i restartao se par puta godisnje.

Neznam koji si HP koristio da se zagrije kao lud… kod laptopa je i stvar ukusa u pitanju. Još dosad nikad nisam imao problema s pregrijavanjem hp-a laptopa…

Pozdrav,

trebao bih preporuku laptopa oko 10000 kn s PDV om, laptop bi služio i za igricu ponekad a i za programe kao Solidworks itd…
Unapijed se zahvaljujem na trudu!

Pozdrav,
ivica

Pozdrav,

Jel baš mora biti laptop? S tim iznosom možeš složiti baš odličan pc

Evo ovako nešto: https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-gaming-rog-strix-g-g531gt-al009-156-fhd-ips-120hz-intel-core-i7-9750h-up-to-450ghz-16g/ASU-0451/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

i7, 16 GB, gtx 1650 tako da nemoraš brinuti ni za igre ni za rad

Ja koristim Thinkpad T serija. Narucio sam jos 2 komada za drugove i nikakvih problema. Izgled mi nije toliko bitan, vise izdrzljivost, pouzdanost i dugotrajnost. Tastaturu bolju koristio nisam. Jos koristim model koji je u rangu sa starim HP EliteBook ali tastaturu imaju najbolju. Prsti se ne zamaraju ni nakon duzeg kucanja. Imaju svoj program za drajvere koji samo instaliras i izaberes sta zelis da skine i instalira, znaci nema onog skidanja sa sajta i slicne stvari. Kuleri su tihi i ne grije se uopste pogotovo ako ima samo integrisanu graficku. Takodje je tako dimenzionisan da ne uvlaci uopste prasinu. ThinkPad T i X serije su bas poslovne, dok je E serija vise komercijalna (nije bas kvalitetna kao ove dvije). Od sada samo ThinkPad koliko god bio skuplji!