Savjeti: Novi sam korisnik MAC-a

Pozdrav ljudi,

kao i sto sam naslov kaze, uskoro planiram da kupim mac (apple) interesuje me koji su to “programi” koje bih trebao da imam na racunaru, a da mi ne win ne ode u kategoriju “nedostajanja” :slight_smile: tipa sta je sa office-a i slicno ? Photoshop ? i jos neki niz programa koji su vezani za rad u medijima (i wordpress-u) ako neko ima neki savjet volio bih da napise…

Imas bootcamp on sluzi da se prebacujes sa maca na windows i samo si narikatas koliko prostora zelis imat na mac koliko na windows… imas office za mac al meni je nekako ljepsi office za windows pa ga koristim na windows a photoshop je podjednak na macu i windowsu al naviko sam na macu… Ako zelis programirati za mac imas xcode ali to nisam nikad koristio jer nevolim objective c i swift… drazi mi je c++ c# php… i koristim sublime text 2 i cak nije lose preko neta koristim codeanywhere

1 Like

hvala wampir :slight_smile: ima li jos nekih pocetnicki savjeta za mac?

EDIT: upitanju je apple Mac Pro Book 15"

Pa Mac je prilicno pogodan za programiranje, tako da nece biti velikih gubitaka u odnosu na Windows.

Photoshop imas i za Mac tako da ne trebas brinuti, Sublime Text takodjer.Uglavnom kada pogledas ove malo “vece” programere kao sto su Jeffrey Way i slicni vidjeti ces da su svi na Macu.

Cisto informativno: Koje godiste je MB i da li je Retina ?

Retina je i mislim da je 2015 tek treba da dobijem taj isti :slight_smile: