Savjeti o businessu za početnike

Vjerujem da ovdje ima jako puno ljudi koji posle čitanja ovih foruma izgube se u svemu ovome. Ako može neko od iskusnijih ljudi ovdje da napiše koji je najbolji biznis za početnika. Šta da radimo, šta početi affiliate marketin, influencer marketing, dizanje stranice. Molim vas ako može savjet samo šta je najbolje za početnika.

Jos puno da citas i da ucis pa tek onda da pocnes nesto konkretno raditi jer sudeci po onoj drugoj temi sto si otvorio djelujes mi bas zelen.

Jedino da pocnes neke mikrozadatke raditi pa onda da krenes sa necim ozbiljnim.

2 Likeova

Hvala puno na odgovoru, radio sam mikrozadate na MicroWorkers hmm to se baš ne isplati toliko.

Moj savjet je da radiš ono što voliš i u čemu uživaš. Nemoj se pretjerano opterećivati s količinom zarađenog novca. Super je zaraditi, a još je bolje zaraditi radeći posao u kojem uživaš.

Sada pričica…
Prije dosta vremena (dok sam još bio mlad i zelen), gledam emisiju na telki. Amer, smetlar, osmjeh od uha do uha. Mislim si ono, alo, smetlaru, šta ti je.
U razgovoru s voditeljem lik kaže da je on od malih nogu želio biti smetlar jer voli čistiti i da mu nema ništa ljepše nego kada iza njega ostane sve čisto i uredno.

5 Likeova

Hm teško je reći šta treba da radiš, to najbolje znaš ti sam. Da bi to rasvetlio, jedno od stvari je svakako da očistiš svo smeće iz glave koje te koči i blokira. Bilo da su to pritisci roditelja, očekivanja okoline, šabloni usadjeni iz detinjstva itd. Trudi se što više da očistiš to i da se povežeš sa sobom, da intuitivno osetiš koja je tvoja svrha i šta želiš raditi u životu.

Kada ukloniš višak iz glave, stvari će same početi da naviru, takodje velika je šansa da ćeš početi da srećeš ljude koji će te baš usmeravati u pravcu u kom trebaš ići. Neki kontakti će ti predložiti hajde da idemo ovde, tu ćeš upoznati nekog drugog, on će ti pričati nešto gde ćeš dobiti sjajnu ideju, ili će ti reći e hajde da radimo ovo itd. I tako korak po korak, vodiće te intuicija do onog što trebaš raditi i u tome uživati, a samim tim vremenom i dobro zaradjivati.

Takodje, ja bih ti preporučio da dosta čitaš knjiga. Ima nekoliko sjajnih koje preporučujem za finansije i lični razvoj. Za početak bih ti preporučio ove 4:

- Bogati otac, siromašni otac - Robert Kiyosaki
- Instant milioner - Mark Fišer
- Kako razmišljaju milioneri - Harv Eker
- Najbogatiji čovek Vavilona - Džordž Klejson

Počni sa tim knjigama, upijaj informacije iz njih, primenjuj ih u životu i za nekoliko godina ćeš se ‘‘probuditi’’ i shvatiti da ti živiš već takav život, uspešan i sjajan i da je to već postalo deo tebe.

Ne zanemari moć ovih knjiga, to je jedna od najbitnijih stvari u početku. Kasnije ti verovatno neće ni trebati, ali sada su ključne.

5 Likeova

Hvala puno na odgovoru, problem kod mene je što je u glavi nastala prava zbrka čitajući ovaj forum.
Milion ideja nekih je se rodilo za posao ali opet želio sam da čujem vaše mišljenje neki od vaših savjeta. Kao što su npr. počni graditi neku stranicu za tu i tu nišu ili pokreni instagram profil i tako. Ali opet hvala puno na odogovru

Imaš li novca za ulaganje? Nakon odgovora mogu ti dati bolje savjete.

1 Like

Imam nije baš toliko veliki budžet a msm da za početak može biti.

Šta te zanima, grafika, programiranje, razvoj projekata, pisanje, video, marketing.

Recimo zanima te marketing, konkretno prodaja oglasnog prostora. Moraš naučiti prvo koji su formati u igri, koje dimenzije banera, kako idu PR tekstovi. Zatim mogućnosti na platformi, koja su ograničenja, da li može rotacija banera. Zatim skraćenice CPA, CPM, CPC i kako se koja opcija naplaćuje. Tu su dodatni popusti ako se uzima na duži period ili ako se radi kompenzacija sa nekim (on reklamu u novine, ti reklamu na sajt). Zatim psihologija prodaje, kako da dobiješ što bolju ponudu (da se nedesi da ti neko ponudi 8 000 evra za godinu dana reklame, a ti kažeš odmah jedno veliko DA).

Da bi ovo gore navedeno naučio na osnovnom nivou treba 6 meseci, a za neko dobro znanje još godinu i po dana prakse.

I tako se bilo šta što hoćeš raditi podeli na manje delove i postepeno nauči veoma dobro.

1 Like