Savjeti za izgradnju backlinkova

Hajmo malo iskusniji :slight_smile: Vasi savjeti, gdje i sta je najbolje. Forumi (koji itd) ako neko ima viska vremena i volje.

1 Like

Don’t Do it

Zbog čega tako misliš

Lakse je imat uspjesan site bez da radis linkove nego uspjesan da radis linkove a nov si u tome.

P.S. trebalo mi je malo vremena da ukratko uspijem objasniti u jednoj recenici.

2 Likeova

Ja znam veliku tajnu SEO optimizacije a mogu ju reći i tebi, mada ju i ti znaš. Piši viralne članke i druge objave i ništa ti više ne treba. Ako ne znaš kako napraviti viralan članak plati nekom da ih napravi.

Koliko si dosad zaradio s tom strategijom?

2 Likeova

pa kako to da mu nista vise ne treba? ko ce vidjeti te clanke ako ih objavljuje za neku bezveze novu stranicu… bez velikog budzeta i konekcija medju blogerima tesko da i ta strategija moze uspjeti

Ja trenutno radim linkbuilding pa me malo začudilo to negativno mišljenje u vezi linkova. Kako god nastavljam i dalje punom parom…

Svakako ti radi linkbuilding ali pazi kakve linkove pravis… smeca neka nece ti uopce indexirati u 2016 a pogotovo da ces vidjeti rezultate od tog. PBN najbolje…ali i to samo ako je tvoj i mozes kontrolisati linkove a ne da kupujes negdje bacit ces novac dzaba vidjeti mozda rezultate mjesec dana i onda propasti. Samo konekcije medju blogerima i postovi na pravim stranicama i pisanje kvalitetnog sadrzaja koji vrijedi linkati… to ti je najbolja metoda sve ostalo su price za malu djecu. Mozda neke strategije i rade jos za domace rjeci ali gdje je veca konkurencija ne pokusavaj dzaba. Eto toliko od mene :slight_smile: sretno

2 Likeova

Mislim da je opce nebitno koliko sam ja ili ti zaradio, covjeku sam odgovorio s dobrom namjerom, ispod da si procitao vidio bi i objasnjenje.

Lajkao sma i oddballov post jer je to vise manje isto sto sam ja rekao u jednoj recenici, a on je to malo vise objasnio. A ti ako imas drugacije misljenje daj savjet kako graditi backlinkove, jer to je tema ovog topica, a ne koliko smo ja ili ti zaradili.

1 Like

Nemam ja nikakvo negativno misljenje o linkbuildingu, ali pravljenje linkova i idem dalje punom parom mi govori da ti je strategija za pravljenje linkova kriva. Ili sam mozda ovo punom parom krivo protumacio.

To sam pitao cisto da utvrdim koristis li ti tu taktiku u praksi, i koliko ti uspjeha donosi. Nije mi cilj bio preseravanje s zaradom ako si to tako protumacio.

Da, napravio sam jedan site na kojem nisam izgradio nijedan link. Cisto da vidim dali se moze rangirat. I da moze se rangirat. Trenutno imam nekolicinu novih siteva na kojima nisam gradio nijedan link.

Svi sitevi su vec rangirani, no nisu u top 20, krecu se izmedju 20 i 50 mjesta.

Mene isto zanima kako ti gradis linkove, a to je pitao covjek iz vrha, oddball je napisao da radi svoje PBNove koje moze kontrollirati…

Ja ne gradim linkove, a razlog je sto imam nove siteve, dali cu kasnije graditi neznam, ako bude trebalo mozda tu i tamo koji, ali nikako ne punom parom.

Znam na šta ciljas . Krivo si skuzio/sam se izrazio.

Radim linkove uredno i detaljno.

Kakve veze ima negradnja linkova s tim sto je sajt nov ? Ja koristim uvijek istu strategiju,polinkam svoju novu stranicu sa svih svojih stranica,maksimalno 5 linkova na dan.Rezultati su jako brzo vidljivi,a sto je najbolje i dugotrajni.

Na domaćem terenu se i možes rangirati bez linkova. Naravno, opet sve zavisi od niše, i ako koristis long tail KW. Naravno dobar tekst je presudan, i kada ubacujes taj long tail u tekst treba da bude prirodno, a ne ugurano na silu. Pozeljko je da se uradi po neki guest post.Ako se ide na neku nisu gde konkurencija ubija… mislim da se mora raditi jak link building.

Lijepo je to, ali… zarada obitava na prvih 10 pozicija. Ja sam o svom link buildingu vec mnogo puta pisao, necu se ponavljati.

Mrgoode, maksimalno 5 linkova na dan? Pa koliko onda imaš tih “tvojih stranica”?
To je vjerojatno onda neka vrsta velikog PBN-a, kad možeš 5 dnevno… :wink:

Pa i inace se ne preporucuje stavljat vise od 10tak backlinkova dnevno. Da,imam veliki “PBN” od 25 web stranica. Pisem pod navodnicima jer to nije pbn,jer ako gledamo da to znaci personal blog network,ovo to nije jer ovo niti su personal,niti su blogovi.

1 Like

Ako planiraš nešto sitno uložit u link building, onda je moja preporuka: infografike.
Ja sam dobila backlinks s Holy Kaw, Design Taxi, austalijskog Huffington Posta itd…

1 Like