Savjeti za veci ecpm na IA

Od pocetka ovog mjeseca sam ocajan sto se tice IA , ecpm mi ode od 0,70-1,02 . Citam sve teme koje imaju veze sa IA i gledam da pojedini clanovi mnogo mnogo imaju klikova u poređenu sa impresijama i posjetama . Nisam neki expert sto se tice IA , 2 mjeseca koristim , na webu nemam adsense reklame, znaci samo IA , ne zelim se zezati sa laznim klikovima i slicnim malverzacijama jer polahko brendiram sajt i vec imam vezano za nishu sajta i prodaju svojih proizvoda , tako da bi me ban ukopao duboko jer sponzorisem proizvode na fb stranici , clanke i sve , posjeta ima fino, clanci su 90% 1000 i malo jace rijeci , sadrzajni, slika dvije, video , na SEO mnogo pazim i radim na njemu vec mi je stranica na prvoj google stranici, pri dnu ali mnogo napreduje . Sad me zanima kako povecati klikove na reklame, znam da svaka reklama ide posle 250 rijeci , posjeta je najvise balkan ali ima i nasih iz dijaspore mnogo , pa ako ima neko neke savjete sta kako i gdje popraviti, nisam mnogo cackao po IA opcijama, pa bujrum sa komentarima, savjetima, sugestijama .

Izbjegaji samo ultra kratke IA clanke (probaj bar s 2 IA reklame)…

Kratki tekstovi i ne lice na IA clanak, covjek ne zna gdje bi citao ili kliknuo… a predugacki tekstovi pomalo odbijaju ljude…

Predugacki su jednako losi kao i prekratki. Odnosno ako bih morao da biram izmedju ta dva, birao bih kratke. Prosecan korisik ne voli da cita, voli da dobije sazvakano, od 150-200 reci clanak, jedna slika i video (slika i video se racunaju po 70 reci) i to je to, da ne gubi mnogo vremena.

Ja sam probao to sa slika video 70 rijeci, barem kod mene SEO nije tako priznao, a sto se tice clanaka i duzine , koliko sam upucen a mozda opet grijesim minimalno je 250 rijeci za reklamu potrebno na IA…

Bude ona i sa clankom od 3 slova, ali se nalazi na kraju i manja je sansa da ce neko kliknuti logicno. A nakon 250 rijeci ide unutar.