Scam ili? Prejeftin usb 2TB

Naletih na ovo?
Brijem da je u necem caka :slight_smile: …ili je to cijena za 2tb usb 3.0 ?

Kod nas eksterni disk 2tb je cca 600kn…i to magnetni, sto je manje zahvalna tehnologija spram flash memorije, ili ti usba…

Ne bi trebalo jer je dobar prodavac tj velik broj pozitivnih ocena. Mada proprati i negativne jer ja sam se zajebo na jednog "bought 2/2/19, shipped 2/11/19, still don’t have it, NEVER BUY FROM THEM!!! "
Isto to.

Uglavnom nije neka velika cifra poruci, ali prati da otma zatrazis povracaj ako ne stigne nemoj mu vjerovat da ti je kao iznova poslao.

Fake 100%, ja sam naručila sličan od 2 TB kada sam uradila provjeru pisalo je da ima oko 32 GB.

Evo ti ovdje video

Imao isto iskustvo ko i @biljana

Uzmeš vanjski ssd disk i vozi.
Ovo je samo primjer:
https://www.mall.hr/vanjski-tvrdi-diskovi/sandisk-vanjski-ssd-disk-extreme-portable-500-gb-usb-3-1-gen-2?src=bestsellers

1000 kn -> 500 GB
Ono što je najbolje:
Dimenzije: 8,8 mm x 49,5 mm x 96,2 mm

recimo neki prosječan mobitel:
150 x 75 x 8 mm

2.2 x volumno manji od pametnog telefona. :sunglasses::sunglasses:

Uglavnom 500 GB je više nego dovoljno za početak.

…i meni je izgledalo nevjerovatno…ali svejedno uzeo da vidim baš.

A niš, budem tražio paypal refund pa što bude da bude. :slight_smile:

Fulao si cijeli football. Ja sam se HDD-om opskrbio, samo mi je nevjerovatna ova ponuda na koju naletih na ebayu. Tema je samo o tome.

A ako bi već širili priču na to što spominješ, onda je neusporedivo bolja ponuda 2TB za 70kn umjesto 500GB za 1000kn.

Naravno, ako pričamo o skladištenju podataka gdje nam onda brzina koju nudi SSD ne dolazi do bitnog izražaja.

Pošto je USB flash memorija jako stabilna memorija, kada bi ovi USB-eovi slučajno bili istiniti, mislim da bi se nakrcao jednom punom ladicom toga :smiley: :smiley:

Ali i meni je nevjerovatno da su ugurali u to malo čudo 2TB …i još za takvu malu cijenu…

Nije samo u pitanju brzina, ima tu puno više, zato je takva razlika u cijeni.

Razlika u cijeni je prvenstveno takva jer ovaj gore USB od 2TB ne postoji :D.

Ali ok, SSD je kvalitetnija memorija i USB od tipa 128GB je dosta jeftiniji od SSD (eksternog) 128GB…

Ima tu još najmanje 5 stvari koje ssd disk ima, a usb flash nema.

Koje to?

I jedan i drugi imaju kontroler, NAND čip i u principu to je to…

Moguće da si mislio na veću brzinu, veći kapacitet + 3 stvari koje nedostaju

Mislio sam prvenstveno na mogućnosti controllera:

ECC
enkripcija
garbage collection
Read and write caching

itd…