Search Console - Isključene stranice

Pozdrav,

ne znam da li je problem, ali da pitam. Naime, pustio sam novi sitemap na indexiranje, a nisam radio 301 redirekcije. Veliki broj stranica je “ISKLJUČEN” ali ne znam zbog čega. Ne bliokira ih robots.txt. Bilo kakva informacija bi značila.

Hvala

Sta znaci iskljucen? Da li je ta stranica postojala prije a imala je drugacije linkove? Malo vise informacija nam daj

Imam isti slučaj. Kada se klikne na “Isključeno”, ispod je prikazan razlog.
Kod mene je u većini slučajeva navedeno:
“Otkriveno – trenutačno nije indeksirano”
“Pretraženo – trenutačno nije indeksirano”
“Druga stranica s odgovarajućom kanonskom oznakom”
“Duplikat koji korisnik nije odabrao kao kanonski”

canonical rješavam, a za indeksiranje sam zapalio svijeću na Kamenitim vratima :slight_smile:

Sve stranice su postojale i ranije, ali sada je izmijenjen url. Tacnije cijela arhitektura linkova. I ja sam je pustio na ponovno indexiranje, rizikujuci sve pozicije na google ( a svjestan sam da će sve propasti kao muda kroz šuplje gaće)

Nemam to znanje oko 301 redirekcije i nista tu ne kontam. U nastavku je slika grešaka.

Nedostaje ti drugi dio slike gdje se vidi broj stranica za svaku grešku.

Npr:

Klikom na svaku grešku vide se linkovi.

Pa moras napravit 301 redirekcije sa starih na nove linkove. Inace odose sve pozicije bye bye odnosno kreces od nule.

Pa moras uraditi redirect, inace si za Google neka nova stranica koja je prekopirala sadzaj od neke vec postojece.
Na YouaTube imas x videa o tome, veoma je jednostavno, ako imas WordPress rjesavas to i sa pluginom.

Nista tu nije tesko, nemas razloga bjezati od tog, svakako je puno lakse nego opet indeksirati sve.

Hvala Vam. Samo mi recite da li da otkažem indeksiranje novih stranica, dok to ne popravim?

na dobrom putu sam da skontam :slight_smile:
I još jedno pitanje: ovo je moj stari url:
https://imesajta.com/advokati-notari/Advokati/firma/imefirme i stavim mu redirekciju na imesajta.com/advokati/imefirme

E sad da li postoji kao neko pravilo da se podesi, da ne bih pojedinačno pravio redirekciju za svaki link. Tipa da automatski

Ovo imesajta.com/advokati-notari/Advokati/firma/ da se prebaci u ovo imesajta.com/advokati/
Jer je taj krajnji dio url (imefirme) isti i na starom i na novom sajtu.

Nadam se da ste me razumjeli :slight_smile:

Ima. To mozes napraviti kroz .htaccess file. Ja nemam toliko iskustva s tim ali sigurno ovdje netko zna.

1 Like

Pogledaj ovaj link

1 Like

Završio sam ovo upravo ovako, još prije neki dan. I sad radi sve kako treba. Hvala veliko!

1 Like