Selection sort PHP pomoc

Pozdrav, jel moze neko, ako imate vremena da mi napise php kod za selection sort, i da ispisuje svaki korak, a ne samo kad ga sortira pa krajnji rezultat :slight_smile:

wiki
youtube

Ne kuzim svrhu pisanja takvog algoritma kad je to standardna stvar, odnosno built-in funkcija 95% programskih jezika.

pa trebalo mi je radi neke prezentacije, da se odradi petlja sa tim i da ispisuje svaki korak koji prodje, sta ti nije jasno?

Za nekoga tko traži pomoć od drugih, i to gotovo rješenje, biti drzak (po mome) i nije najbolji način dobijanja odgovora.

1 Like

Inace kad si dao vec taj link na wikipediji mogao si iskoristiti tamo primjer…

Koristeci primjer za C programski jezik, napravio sam ti skriptu u PHP-u koja radi bas ono sto ti zelis:

<?php 

$za_sort = array(25,48,17,2,29,31,64,11,1,5);

//Pregled Prije sorta
echo "Prije sorta: ";
print_r($za_sort);
echo "<br />";

for ($j = 0; $j < sizeof($za_sort)-1; $j++) {
	$iMin = $j;
	
	for ( $i = $j+1; $i < sizeof($za_sort); $i++) {
		if ($za_sort[$i] < $za_sort[$iMin]) {
			$iMin = $i;
		}
	}
 
	if ( $iMin != $j ) {
		//Swap brojeva u arrayu, kako PHP nema ugradjenu f-ju za to, ovo je jedan brzi nacin
		$za_sort[$j] ^= $za_sort[$iMin] ^= $za_sort[$j] ^= $za_sort[$iMin];
	}
	
	echo '<br />Korak '.($j+1).' - Trenutni sort: ';print_r($za_sort);
}

//Pregled
echo "<br />Zavrsni pregled: ";
print_r($za_sort);

?>

Testirano je i ispravno napisano… Printa ti na svakom koraku kako izgleda array…

1 Like

Druze, to sto je tebi recenica ,sta ti nije jasno?’’ odraz drskosti, ne znaci da stvarno jeste, vec je obicna upitna recenica. Izgleda si ti drzak, nervozan i napet, pa se projektujes sa mnom, sto je lose :slight_smile:

hvala zero ziv bio

Može biti da sam te krivo shvatio, sorry ako je tako :=). Ali mislim da bi više ljudi reklo da je nego da nije odraz drskosti :=)).
Niti sam drzak niti nervozan, baš naprotiv =)).

Lijepo odrađeno zerocoolos.

okej opusteno… :))