SEO/affiliate mastermind

pretpostavljam da ovo nije nikad zazivilo, no eto mali bump ne skodi, mozda se u medjuvremenu nasao jos koji interesent (pored mene)…

Ja sam u kontaktu sa momkom iz Slovenije koji je u vrhu seo optimizacije u svetu prica nas jezik odlicno a sa kyle-om roof-om je pobedio na contestu kada su rangirali sajtove samo sa Lorem Ipsum contentom za odredjenu kljucnu rec koje nema veze sa tim, redovno se cujemo i razmenjujemo informacije isto tako sam sa momkom iz Banja Luke za koga nisam nikad cuo ali vec 6-7 godina radi seo van svog glavnog posla jer to voli pa radi to kroz hobi, on je inace u skype grupi medju 30 ljudi koji su vrh vrhova, bas smo pricali o kreiranju balkanske grupe za SEO nesto kao dropshipping balkan na fb.

Ja bih bas voleo pomoci ljudima al opet napominjem bez ulaganja od 2000$ po sajtu ne pomisljajte pokretati bilo sta, kao sto kazu dropshipping ne krecite bez 700-800$ tako ni ovo.

Moze i za manje para, i to daleko manje. Samo treba sve lepo odraditi. Ja za daleko manje para radim sve i za sad fino ide. Mozda je sporije, ali to nije toliko bitno jer se ne trkamo, bitan je konacni rezultat.
Ja se najvise oslanjam na KWe, idem samo na easy kw-e.
Uz dobar exp domen se dosta koraka preskoci i jedan vremenski period si miran sto se tice linkova.

1 Like

E pa to si napisao vec nekoliko puta, al ajde reci mi, ako nadjem nishu, istrazim sve relevantne keywords, napravim koncept stranice, u sta ulazes konkretno tih 2000$? Kupujes clanke i backlinks i to je to?

I drugo me zanima za sve koje rade affiliate strane sa tipicnim reviews. Trazite da vam neko pise fake reviews produkata ili se stvarno upustate u testiranje i pravljenje videos?

Ja svaki proizvod kupim i sa mojim timom testiram. Al zamalo

2 Likeova

Ja sam mislio kupovati proizvode i cak slati mojim piscima ali sam na kraju odustao jer vidim da takvih sajtova je vrlo malo na prvim pozicijama. Meni je stvarno smisno koliko su jadni rezultati na googlu u zadnje vrime i stvarno mi je zao ljudi koji su ulozili toliko truda u svoj sajt a nalaze se na 2 ili 3 stranici.

2 Likeova

Moze ako neko ima znanje kao ti, za nekog pocetnika i 2000$ je malo sa svim informacijama, imas cist primer Anju koji je dugo u IT biznisu a sa prvim affiliate sajtom gde su opet easy kw istrosio je preko 2000$ a realno sajt je bio 18/100 po mom misljenju

@Kosana

Ja placam pisca 2.5$/100 reci al dobijam kvalitet koji kosta sigurno duplo vise.
Po sajtu narucim npr nekih 30000 reci iz udarca to je 750$
Exp domen platim oko 200-300$
To ti je 1000$
I na 20 backlinkova linkova ulozim oko 800$ sa artiklima

Total 1800USD

To je samo prvi udarac da dodjem do zarade 300-500$ mesecno, posle skaliram, al imaj u vidu kao sto sam napisao iznad da znam sta radim neko ko ne zna bi za isto ovo istrosio duplo vise.

Takodje imam premium ahrefs koji placam i pageoptimizer.pro al eto to nisam dodao u troskove.

1 Like

Daleko sam ja od znanja, ali se trudim. Realno ne bih ja rekao da je @anja1 sajt bio los. U jakoj konkurenciji sajt je pravio 500+ mesecno sto je sasvim ok. Pa i ispod dole ti pises:

A kod njega je za malo jaci iznos od 1800$ sajt pravio i 1k u jacim mesecima. Da je bilo losih stvari kod tog sajta, bilo ih je. Pre svega mislim na izbor pojedinih tema ali generalno sajt je napravio odlicne rezultate i sto je najbitnije prodat je za 20k, sto je ulog x10.

Ja bi npr bas pocetnicima savetovao suprotno od onoga sto si ti napisao. Da se nikako ne zalecu sa velikim ulozima, vec da prvo sa manjim ulozima nauce kako i sta treba raditi, a kasnije je lako da sipas pare kad znas sta radim (mada sa Googlom nikad nisi nacisto i nikad ne mozes da kazes da je nesto 100% tako).

1 Like

Tad je moglo da se dodje do posete uz takve linkove i taj kvalitet kad je anja pokrenuo taj coffee sajt posto je to bilo dok je i google bio tolerantniji uzmi u obzir da je sad duplo teze pa evo uzmi sad taj sajt stavi u ahrefs proveri traffic i sve ne zaradjuje ni 100$ mesecno.

Njemu svaka cast na prodaji to je bio najpametniji potez.

To sam dao za primer 300-500 avg month za minimum jer uvek se drzim minimuma nekad se desi da uz ulaganje od 1800$ pocne da zaradjuje i 1000$ avg. zavisi od niche. Ja ti kazem kvalitet tog sajta je bio 18/100, kvalitet mojih sajtova je negde 90/100, mogu ti poslati pa sam proveri.

Svaki artikal mi se od nule pise uz Coru ili pageoptimizer.pro a to retko ko na svetu radi a nakon pisanja se opet provlaci kroz iste toolove i doradjuje.
Ima jedan pisac iz Australije koji tako pise
https://www.facebook.com/RhysLMckay ali naplacuje 300$/1000 reci
znaci 30$/100 reci

Taj sajt sad zaradjuje toliko zato sto vlasnik nije prstom mrdnuo od kad ga je kupio. Ja imam donekle slican sajt i bez linkova je trenutno na 60 UV dnevno asajt je postavljen 26. januara. Exp domen placen 75$ i tjt. Tekstovi su placeni u rasponu od 0.6 do 0.8$ na 100 reci, trenutna zarada je negde 70-120$, naspram ulozenog odlicno. A tek novi tekstovi treba da prodju jer ovo sada rangira ono sto je postavljano krajem februara i u martu, a u aprilu i maju sam dodao 2/3 tekstova i imam jos brdo tekstova koje treba da dodam.
Sustina, i dalje moze da se ranfira bez mnogo para ali je slozenije i zahteva vise vremena da se nadju “rupe”.

Hocu ti kazem kad gradis kvalitetan sajt od nule sa kvalitetnim linkovima ne dolazi tako lako do padanja ja sam prodao jedan sajt pre godinu ipo dana a pre toga ga nisam updatovao godinu dana znaci nije updatovan 2 ipo godine a imao je oko 250 poseta dnevno znaci 7500 mesecno, sad nakon 2 ipo godine ne updatovanja ima 4000 poseta mesecno.

Upravu si moguce je. Ne kazem da imas preveliko znanje al u poredjenju sa nekim pocetnikom u affiliate marketingu imas previse znanja tako da za pocetnike po meni nije moguce bez pozamasnog ulaganja, evo nek se javi neki pocetnik koji je totalni tantus da je uspeo napraviti nesto kao ti npr uz isti budget.

1 Like

Ma lako se se osnovno nauci, ali treba prakse. Treba pogurati par jeftinija sajta pa onda na nesto ozbiljno. To je neko moje misljenje. Cisto da se udje u rutinu i da se zna sta ide a sta ne.

I moja i tvoja taktika prolaze. Ti vise ulazes u linkove, dok ja vise gledam da nadjem KW za koji ne treba linkova. Nekako mi je uvek zao da dam za linkove :slight_smile: Da ulazem u linkove ko zna sta bi bilo. Ali za sada se drzim ove moje taktike dok prolazi.

1 Like

I ja bih se slozio da kvalitet sajta nije neki nivo bio. Mozes li mi obrazlozit ocjenu? Cijenio bih.

Moja neka ocjena bi bila da je tu nedje oko 20-25 sto se nekog ukupnog skora do 100 tice. Tu bih uracunao beklinkove, kvalitet clanaka, optimizaciji clanaka, organizaciju sajta,… prvenstveno. Kvalitet beklinkova skoro nikakav, kvalitet clanaka varirao ali u prosjeku ne sjajan, dapace, organizacija sajta slaba. Dosta tema obradjeno koje ili se ne mogu probit na prvu stranu (pogotovo bez beklinkova) ili uopste nisu trazene.

Neke od prednosti sajta kod prodaje su bili (po meni) veliki broj clanaka (sad mozda neko smatra da nije bitno (i moze bit nebitno kao kod 10beasts, ali moje neko misljenje je da to podize vrijednost). Dalje bilo je mnogo keyworda koji su na dnu prve strane i na drugoj strani. Sajt nije imao pbn linkove i redirektovane domeni i bio je na freskoj domeni registrovan.

Moze i dan danas sve isto, samo pametniji odabir tema, koristenje expired dome, bolja organizacija clanka. Sad imam jedan kafe sajt koji ima 15ak clanaka koji nisu kvalitetniji ni malo no na prvom sajtu. Sa redirektovanom domenom prilicno dobrom, donosi svaki dan 100+ posjeta sa gugla bez ijednog beklinka i bez imalo rada. Samo c/p dobijenih clanaka.

Mislim da stari prodani sajt zaradjuje oko 200-300$ mjesecno i vjerujem da je to pribliznija mnogo ocjena od ahrefsa.

Slazem se.

Ja sam mislio da ce novi vlasnik da reorganizuje sajt i da radi mnogo na beklinkovima i poboljsa clanke. Uz to vjerujem da bi sajt mogao i ici naprijed, ali on bukvalno ni jednu stvar nije uradio na sajtu od kad ga je kupio.

Ja mislim da je to jako bitna stavka da ne bude padanja.

Mada znam masu sajtova koji su taj neki kvalitet 20-25 koji ne padaju i nemaju jake linkove i uopste ne grade linkove. Tako da je poprilicno relativno sve, mada su vece sance ne bit pogodjen na tvoj no na moj nacin pravljenja aff sajtova.

Ok, hvala ti. Ja planiram da pocnem s novim aff sajtom i malo stvari bih radila drugacije, ali bih mnoge radila puno brze, sto znaci da moram vise da prepustim nekom drugom i da platim. Zato mi znaci ovo gore sto pises, trebam da se osmjelim.
Ja placam isto od 2-3$ 100 rijeci preko iWritera i imam par pisaca s kojima sam zadovoljna. Planiram ovaj put da ne vrtim niche oko jednog produkta nego da idem vise u sirinu i da narucim odmah za start 45 clanaka po 700 rijeci. (oko 800$). Par landing pages bih uradila sama i imale bi oko 2000-3000 rijeci.

Kupovina backlinkova: to je najteze i tu sam totalna truba. Ubijedjenja sam da je sve to spam, a spam ne volim. Morala bih tu da se prevazidjem i nadjem neku opciju za kupovinu veoma kvalitetnih linkova.
Kvalitetan link je za mene je iskljucivo link preko kog dodje posjeta i zbilja procita sta je na stranici.

Citala sam ovdje negdje na forumu da je
nobs.link dobra opcija. Jel moze neko da potvrdi ovo iz iskustva?

Exp domain: prosli sajt sam radila na novom domenu. Za ovaj novi sto planiram sam kupila sam jos prije godinu i po dana jedan domen na Go Daddy za 150$. Po mojoj procjeni dobar, a nemam puno pojma. Bio je vezan za start up, koji je (cudim se jos) pukao. Tad su pisali dobri portali iz te branse o njemu i linkovali. Bio je offline jedno vrijeme. Vratila sam ga online prije 10 mjeseci i postavila dva clanka od po 500 rijeci samo. Ima 80 organskih posjeta mjesecno.
Da gradim novi sajt na tom exp domenu, ili na novom a ovaj da redirektujem, sta mislis da je bolje?

ha malo si i rekao ako je u pitanju outsourcing contenta i linkova

@Kosana
Ne mozes nista bolje uraditi nego krenuti objavljivati clanke na tom sajtu, pametno je sto si ga osposobila pre 10 meseci, to je fakticki non dropped domena, a to sto dobija traffic je veliki plus.

Meni su prosecni tekstovi izmedju 3000-6500 a u zadnje vreme do 8500 reci tako da ja gadjam jake kw ne znam kakve kljucne reci gadjas ali dugo nisam imao tekst od 800 reci.

Nemam iskustva sa tim servisom
@costanza

Za guest post vam preporucujem da nadjete prvo ok pisca za 1$/100 reci znaci guest post treba okvirno da ima 500-600 reci =5-6$, zatim nadjete neke indijske kvalitetne sajtove kao sto su npr https://technofaq.org tako sam bar ja u pocetku radio, izlistate njihov backlinks profil preko nekog toola ja to radim preko ahrefsa poredjate domene po jacini i nadjete jos dosta kvalitetnih indijskih blogova ne PBN-ova, zatim odete na contact stranicu i pisete svima email. Da ste raspolozeni da objavite guest post na njihovom sajtu a li da maximum mozete platiti 30-35$ jer ako pitate za cenu trazice vam svi 60-70$, znaci vec u emailu napomenete da ste u ovom trenutku spremni plaiti maksimum 30$ i tako posaljete 10 mejlova dnevno 4 sajta ce prihvatiti 2 ce traziti lupam 40$ a 4 nece odgovoriti.

Tako sam ja radio kad nisam imao metode za outreach sad sam usao u zacarani krug ozbiljnih ljudi, i clan sam jedne grupe zatvorenog tipa na fb gde nas 400 razmenjuje linkove al svako od tih ljudi ima 5-60 sajtova. Fakticki grey hat free razmena.

@anja1 Dovoljno je reci da ceo taj blog izgleda kao PBN, ja ga pretera nije bas 18 ali tu je izmedju 18-25. Kad budem imao vise vremena mozda napisem sta tu ne valja a puno je stvari.

2 Likeova

jeli ti DA glavni kriterij pri odabiru sajtova za guest post?
jeli uzimas u obzir organic posjetu sajta i niche/content relevantnost?

ja se vec neko vrijeme ne obazirem uopce na DR i takve seo metrike vec su mi osnovni kriteriji relevantnost sajta (da je sajt sa kojeg linkam iz iste niche ili ima bar content iz iste kategorije) te da ima organic posjetu (prema semrushu). npr. bar da ima traffic procjenu 300, idealno preko 1k

u svakom slucaju imam dojam da je efekt ovakvih guest postova puno oslabio u odnosu na recimo godinu dana prije, a da ne kazem i ranije.

imam jos par pitanja koje mislim da bi svima bili interesantni:

  • dali linkas na money page direktno ili splitas izmedju supporting pageove i money pageova?
  • koliko linkova bacas po money page-u?

Iz mog iskustva vise rijeci po clanku ne znaci bolji ranking. Mnogo bolje je imati vise clanaka koje se vrte oko jedne kw.
Znaci ako gadjam, lupetam, kw “baby chair”, mislim da je ok uraditi jednu uopstenu stranicu tj. landing page od baby chairs od 2500 rijeci, a onda posebno 10 reviews o odredjenom produktu sa to 700-1000 rijeci, npr. “review baby chair x”, pa “review baby chair y” itd, i linkovati sa svakog review posebno na tu landing page za glavnu kw. Ovo funkcionise najbolje kod silo strukture sajta.
Prvo, mislim da review od preko 1000 rijeci maksimum niko ne cita.
Drugo, bolje pisati odvojeno review za svaki produkt posebno, nego reviews tipa “10 best baby chairs”, jer kod googla rangiras posebno za svaki produkt kao review (sa zvjezdicama), i mozes lako dobiti i backlink od vlasnika produkta.

Ovo bi sa SEO točke gledišta trebalo biti jedno te isto. :blush: No, ipak nije tako crno bijelo, moguće je da, kao što @Makica kaže bude bolje pisati na istoj domeni, no recimo, ja vidim prednost i ako pišeš na novoj domeni; koja ima podešen redirect SEO a ako je to jača domena (ima keyworde) od te stare. :o:

1 Like