SEO/affiliate mastermind

Pozdrav,

upravo sam se vratio sa CMSEO konferencije i ostao zapanjen brojem ljudi koji se bave ovim poslom i spremni su djeliti svoje znanje i iskustva.

Zanima me postoji li interes u Hrvatskoj (i regiji) za pokretanjem nekakve affiliate/SEO mastermind grupe u kojoj se nalaze ljudi koji su u intermediate/advanced fazi svog puta

Tipa da vec sad zaradjuju $2k+ mjesecno od svojih sajtova/klijenata i sl.

Mozda sam rekao mali broj, al to mi nekako djeluje optimalno za nasu regiju.

lp

4 Likeova

sujetni su naši ljudi previše

sredina razvija ego u pogrešnom pravcu

Ovaj forum mozda? 26 znakova.

1 Like

Mastermind uzivo - ne virtualno.

Rentanje kuce/stana/vile i brainstormanje i izmjena ideja il cega vec preko vikenda (primjer)

2 Likeova

Moje iskustvo je potpuno drugačije. Kada se sretnem sa kolegama uživo, skoro uvek čujem nešto novo i zanimljivo.

Preko neta nije to - to.

3 Likeova

Nije toliko poenta da se čuje nešto novo, nego te novosti treba primeniti u poslovanju. Kod susreta uživo si više motivisan da to odradiš.

Da, to stoji, treba stvari i primeniti. Po mom iskustvu, skroz je drugačija priča uživo u odnosu na ono što se od istih ljudi da pročitati na netu… tj. deli se mnogo više detalja, sa mnogo manje zadrške, pa je na kraju i u praksi odmah lakše primeniti stvari.

Upravo tako, ali izgleda da nisu ljudi bas zainteresirani za to

Ne znam zasto bi delio svoje ideje sa drugima? U ovom poslu ideja je 50%. Tako da je skroz logicno da ljudi nisu zainteresovani.

Nema u ovom poslu novih ideja. Bar ne za 95% ljudi koji se njime bave i koji se nazivaju SEO-om na temelju kopiranja tehnika raznoraznih guru-a i bloggera.

Ti guru-i i bloggeri su tek zadnja rupa na svirali - dok informacija o odredjenoj tehnici dodje do njih i oni ju objave na svom blogu, tek nekolicina ljudi koji rade samostalne testove, su vec 6 mjeseci ispred (ja samostalno radim sve testove za ‘teorije’ koje procitam online), tako da je to vec prozvakana tehnika.

Privatni mastermind, gated slack/skype grupe, privatni forumi, javni forumi pa tek onda bloggeri. To je nekakav tok informacija u ovom poslu.

Ja drage volje djelim znanje i rezultate testiranja sa svojim zaposlenicima i krugom ljudi koji se krece u istom/slicnom poslu. Sa zaposlenicima ono sto trenutno radi, a sa krugom ljudi ono sto sam testirao prije 4+ mjeseca (cca). Tu sam cak i konzervativan…

Mozes izabrat 100 ljudi i dat im konkretan blueprint kako doci do $10k/mjesecno - garantiram da ce 99 ljudi pogledat i vidit da to zahtjeva malo rada, malo mozga, i odustat, dok ce mozda jedan zapet i odradit sta treba.

Zato uopce nije problem djelit informacije - malo tko ce ista napraviti s njima.

5 Likeova

Ovo je dobro rečeno :smiley:

Cemu ond sve ovo ukoliko bi ljudima servirao “hladno jelo”?

U svakom poslu je ideja 0%, a bas toliko vrijedi. Ono sto vrijedi je plan i egzekucija. I bas kako ti je i @andreint rekao i ja se mogu kladit da uzmes 1000 ljudi i pokazes im sve sto i kako radis i tvoje ideje da ce od tih 1000 ljudi mozda njih 10 to i iskoristiti, ostali ce odmahnit rukom i reci “ma nije to za mene”

Uf, pa nije poanta bila da ja propovjedam ljudima svoje taktike i tehnike.

Poanta je da se ljudi maknu od ekrana, upoznaju, i pricaju o onome sto rade na dnevnoj bazi. Ako neko iz grupe nesto ‘nauci’, nadje specifican angle, i sl. tim bolje.

Mi koji smo u ovoj industriji smo u pravilu introverti, tako da bi ovo bilo totalno van nase komfort zone - ali cista pozitiva.

Nema uopce smisla polemizirati o ovome s nekim ko nema interesa za tako nesto (ili ne spada u grupu ljudi koju sam naveo u prvom postu). Ako ima zainteresiranih neka se jave, pa mozemo nesto organizirati za 2019.

2 Likeova

Bio je jedan momak na ovom forumu, sada zarađuje negdje tu cifru dnevno, a ne mjesečno. Ostao je skroman i meni je iznimna čast što sam ga upoznao, i baš jučer bio s njim na piću.

Sada već vrti više pravo jakih projekata i bez obzira što ima jaku financijsku podlogu za start, baš ističe da je njegova velika prednost spram konkurencije što odlično poznaje SEO kojeg je masterirao i o kojem bi mogao podeblju knjigu napisati. Još kaže da nebi sve stalo u knjigu, nego da bi iz te knjige morao linkati na dosta vanskog sadržaja…

On je naime uzletio još dok je bio ovdje na forumu i krenuo je nesebično djeliti svoje znanje, ali kako mi je još tada rekao…da mu se to sve zgadilo jer je još ispao kriv što dijeli svoje znanje.

Što se mene tiče, ljudi bi trebali znati ponizno primiti darove…jer netko tko dijeli darove, nema ništa od toga osim da podijeli sreću sa tima koji primaju darove. Ako te sreće nema, onda taj nema niti jedan razlog da bezuvjetno pomaže.

Prijatelju, ako ćeš ovo slučajno pročitati…a nije ti drago da te spominjem u ovakvom kontestku, primi ispriku. :wink:

Ja mislim da bi ljudi trebali biti ipak malo svjesniji i cijeniti neke stvari…i zato ovo spominjem, pa se možda nekome i uhvati. Kolektiva nam zavisi od kolektivnih stavova…

6 Likeova

da pogađam … Ante? :smiley:

Ne potrebno da povlačimo bilo koja imena, jer se može tako nehotice i na krivu osobu tumačiti ovo. Nekome bi možda bilo drago, nekome bi možda bilo iznimno krivo da se javno obznani kakve prihode ima.

Tako da bi bilo ok da se nikoga ne pokušava dovesti u korelaciju sa osobom koju spominjem. :wink:

1 Like

Ne slazem se nikako sa ovim. Malo rada, malo mozga, i niko nece, pa makar bilo i hiljadu dolara mesecno? Oko meni svi rade mnogo i koriste “mnogo mozga” za 300 evra.

Ja bih se prva prijavila za ovaj blueprint, pa makar mi garantovalo i 100 evra mesecno.

To ti je problem jer je besplatno. Većina ljudi ono što malo zna nastoji sačuvati za sebe umjesto da diskutiraju i prošire vidike. Pa kom se da pisati stranice i stranice posta i komentara što uživo mogu “obaviti” za 5-10 min.

Pay to win :slight_smile:

Bar 90% foruma je bilo zahvalno i samo pozitivne stvari govorila o njemu. Mozda coek nema vremena i ne zeli se izlagat ili nema sta novo ovdje vidjet ili neki deseti razlog, ali da se nekome zgadi da dijeli znanje ovdje zbog par komentara to ne razumijem. Nije da razumijem ni te komentare, ali to je druga prica.

4 Likeova