Seo agencija za bolji rating

[quote=“digits”]Ti se zajebavas ?

Odi na neki forum i nađi si indijca koji gradi linkove i bok.

Ili daj meni 10k kn mjesecno pa cu si ja naci indijca za 200$ mjesecno koji gradi linkove i graditi tebi linkove za 10 k kn. (praksa 99,999% seo firmi)

Od HR firmi, eventualno WMD, imaju solidnu bazu hr sajtova i ne outsorsaju, koliko znam.[/quote]

Znaci tako, ti njima platis 10 000 kn, a oni nadju indijce koji ce raditi za 1000 kn. Tako oni strpaju 9000 kn mjesecno u djep. Krasno, nema sta.

Nego, mene zanima da li gradnja backlinkova putem engleskih siteova može imati koristi za HR site ili mogu samo pokupiti ban zbog toga. Naime, stanovita agencija radi optimizaciju HR sitea i stavlja backlinkove sa EN siteova na HR site? Možda će se tebi kao SEO profesionalcu ovo pitanje uciniti besmisleno, ali mene ipak zanima.

Ako sajt namjenjen hrvatskom tržištu guraš s linkovima sa stranih sajtova, guglu govoriš da je tvoj sajt relevantniji za ta ista strana tržišta, dakle, nije preporučljivo ganjati većinu linkova po stranim sajtovima ali je dio svakako poželjan.

Gledaj na linkove kao na glasove “votes” kojima drugi dokumenti glasaju za tvoj dokument.

Dakle, ako 77 njemaca glasa za tvoj hrvatski dokument dok za tvoj hr dokument glasa 7 hrvata, gglu je logično da je tvoj dokument napetiji njmcima nego Hrvatima i baca ga više na g.de, također, ako su glasovi s temom sličnih dokumenata, glasovi su važniji, itd…

Dalje, važnost glasa se mjeri, osim gore navedenog i pozicijom linka na sajtu, starošću i relevantnošću dokumenta koji linka na tebe, količinom linkova na sajtu koji linka na tebe, od kud se linka na sajt koji linka na tebe… ++++ itd, itd…

Malo graditelja linkova će gledati iti jednu stavku koju sam ti gore naveo, uglavnom će ti se linkovi naći na bazama linkova koje kruže branšom dok se ne istroše, i tako u krug. Drugim riječima, što si prije počneš sam (kvalitetno) raditi linkove, to ćeš prije brati $$.

btw, nisam ja nikakav seo profesionalac, ovo gore je abeceda.

Znaci vazi ona izreka: “uzdaj se u se i u svoje kljuse”.

Ma neee, samo ti daj indijcima da ti to odrade. Sigurno će ti se isplatiti (osim ako nisi odlučio žrtvovati site da bi zadovoljio znatiželju).

Nisam baš skužio. Da li želiš reći da je bolje da dam indijcima da mi naprave SEO umjesto da ja sam ekperimentiram i zaribam ili si mislio reci da cu zaribati ako dam indijcima da mi odrade seo pa ce oni sve usr*ti?

-@Dr_Ante- odradi sam, pogotovo ako je u pitanju hr sajt, drži se vremenskih intervala i ‘šaranja’ i nema greške.

[quote=“digits”]Ti se zajebavas ?

Odi na neki forum i nađi si indijca koji gradi linkove i bok.

Ili daj meni 10k kn mjesecno pa cu si ja naci indijca za 200$ mjesecno koji gradi linkove i graditi tebi linkove za 10 k kn. (praksa 99,999% seo firmi)

Od HR firmi, eventualno WMD, imaju solidnu bazu hr sajtova i ne outsorsaju, koliko znam.[/quote]

Puno ljudi to radi, ne samo sa SEO-om… Outsourcanje rade sve najvece kompanije na svijetu ;).

Primjer… Dignes sajt za izradu logo-a po 50$.
Odes na fiverr i nades onog tko ima najbolji “rate”. Iznenadio bi se kako dobar logo dobijes za 5$… Tvoj dio je 45$ nisi nista radio ;).

Isto sranje je i sa SEO-om, ne vidim nista loseg u tome.

Izrada loga je jedno a SEO sasvim nešto drugo. Ozbiljni SEO stručnjak neće ni pomisliti na ovo o čemu vi pričate jer neće staviti svoju reputaciju u pitanje ukoliko mu neki diklić s…ebe posao. To je klasično kokošarenje. Malo ste čudno shvatili outsourcanje. Užas što sve ovdje ima…

@Ante, ovo što sam prethodno napisao bilo je malo ironično. Indijac nema šanse da ti odradi dobar SEO za hr stranicu. Zaboravi to.

[quote=“renato100”]Izrada loga je jedno a SEO sasvim nešto drugo. Ozbiljni SEO stručnjak neće ni pomisliti na ovo o čemu vi pričate jer neće staviti svoju reputaciju u pitanje ukoliko mu neki diklić s…ebe posao. To je klasično kokošarenje. Malo ste čudno shvatili outsourcanje. Užas što sve ovdje ima…

@Ante, ovo što sam prethodno napisao bilo je malo ironično. Indijac nema šanse da ti odradi dobar SEO za hr stranicu. Zaboravi to.[/quote]

I ja nekeko ovako mislim s tim da ima siteova i siteova. Za neke se sigurno isplati angazirati inidijce pa dok ide nek ide, sa nekim ozbiljnim dugorocnim projektima osobno se nebi zahebavao, vec bi gledao da je naglasak na kvaliteti. No to sam ja…

[quote=“Nikola Cvrtnjak”]Primjer… Dignes sajt za izradu logo-a po 50$.
Odes na fiverr i nades onog tko ima najbolji “rate”. Iznenadio bi se kako dobar logo dobijes za 5$… Tvoj dio je 45$ nisi nista radio ;). .[/quote]

ma bravo.izvrsna ti je ideja…evo prizajnem da sam ljubomoran sto se ja toga nisam prisjetio.
mozda ti i knjigu standarda izradi za 5 $. i za tipografiju on jos tebi nadoplati.

btw,kad izabires Raybanke dali ides s njima prvo ispred ogledala ili odmah na blagajnu.
pretpostavljam da ides s njima prvo ispred ogledala.
ides ih prvo promatrati kao “novi” dio konteksta svoje glave.kakav je takva je-ipak je tvoja.
i sto mislis, dali Raybanke koje tebi odgovaraju nuzno “pašu” i na Indijcevu glavu.
mogu pasati ali i nemoraju. i nadam se da se slazes s cinjenicom da sve zavisi od oblika glave.
jer tvoja glava i njegova glava su ipak razliciti “kontekst”.
e vidis- kljucna rijec je “kontekst”.

jer da bi se uvidjelo kako neki logo “paše” na “nesto” nuzno ga se mora prezentirati promatrajuci ga kroz dio ( i istovremeni utjecaj ) njegovog sireg konteksta.
a siri kontekst su proizvodi (koji imaju svoj 3D oblik) na koje se logo publicira i s kojim se proizvod identificira.
jer logo je (ali samo na proizvodu) dio “identiteta”.kako proizvodjaca (branda) tako i samog proizvoda.
a intentitet opet nije nista drugo vec “zbir dojmova” ( subjektivnih ) o nekomu ili necemu.
a dojmove produciraju osjetila. a osjetila se vežu za proizvod (uslugu) a ne za logo.kuzis?
sam za sebe logo Mercedesa ne znaci nista .ali u kontekstu mercedesa (citaj proizvod) znaci itekako puno.
sam za sebe logo Applea ne znaci bogzna sto - ali u u kontekstu Iphona znaci prestiz.
ljudi,kao ujedno i emotionalna bica emocionalno se vezu za stvari,uslugu,ljude…a ne za logo.
ali logo sve to nabrojano prezentira.
logo kompresira “zbir dojmova” u jednu submlimiranu (podsvjesnu) “fokusnu tocku”.
a ta fokusna tocka razlikuje proizvod,uslugu - od drugih njemu slicnih.
a razlikovnaje opet znaci - identitet.

no, nisu samo osjetila ta koja se vezuju za logo.tu je i drustveno uredjenje , tradicija, kulturoloska pripadnost.
80 % logotipa koje naprave Indijci kompozicijski se vrti oko naglasene narancaste ili zelene boje.
jer tako im podsvjesno namece kulturoloski odgoj i na to nemogu utjecati na svjesnoj razini .
i jer im je takav kolorit nacionalne zastave.
i utopija je da ce jedan Indijac ikada kulturolski moci “dozivjeti” barok,impresionizam,tradiciju,teznje,renesansu,oblike,boje… tj sve one kumulativne utjecaje na covjeka s ovih prostora a koji je ujedno i target skupina.
utopija iste razine je da ces ti, preko noci , shvatiti utjecaj kulturoloskog nasljedja dinastije Ming" na danasnjeg modernog Kineza.

eto,mala lekcija iz psihologije i “umjetnosti uvjeravanja”.
osobno , sa svojom “izjavom” i prezentiranim svercerskim stavom mislim da si trenutno u poprilicnoj provaliji od vlastitih ambicija.
jer tebe ocito moze uvjeriti samo, iskljucivo i jedino cijena kostanja…
a u “goloj cijeni” nema ama bas nikakve “umjetnosti”.
umjetnost je, naime, sve ono sto prethodi trenutku ljepljenja etikete s cijenom.
i zato neki na svoje proizvode ljepe vecu cijenu a drugi mizeriju.
jer su ili veci ili manji “umjetnici”.
a ta umjetnicka vrijednost je obrnuto proporcionalna s cijenom.

ocito je ipak bio problem u u tebi.
eto,nadam se da sada ipak malo dalje vidis.
ako da dobro a ako za sve ostalo tu je - mastercard.
( ps.mislis li da je Indijac smislio taj slogan.? )
ako mislis da jest zelim ti jos puno tako dobrih investicija.
ali predvidjam ti da ce ti Indijce ( ne vec bilo koji nacin) u vecini slucajeva zamjeniti Zidovi sa onom svojom "tko placa jeftino - plaća dvaput ".

Hahahaaa, i onda si još dva soma kuna kratak:D. Nema što, dobra računica:fiju:

@vir2al-svaka čast!

ne berem ?!

Da sve to stoji s tim indijcom, ali prvo moras nac indijca koji koristi glavu, da ga mozes nauciti kako da gradi linkove, jer 99.9999% indijaca gradi krivo. I to ne samo indijaca nego i ostalih.

[quote=""]Scrapebox - 57 USD
SeNuke - 97 USD
Xrumer i VPS = 600 USD
Market Samurai - ne znam tocno al ispod 100.[/quote]
Da vrlo vjerojatno koriste voe programe, drugim rijecima vi cete dobiti tocno to sto vam tamo pise. Scrapebox odlican program, ali ako ga neznas koristiti mozete skuriti svoju domenu zauvijek.
Senuke, takodjer, treba znat, nije to samo posalji stisni i da se napravi, napravit ce se, samo koliko dugo ce trajat, to je pitanje.
xrumer i vps -kratkorocno, hrvatskim firmama netreba xrumiranje, cak mislim da bi to imalo kontraefekt jer nema dovoljno kvalitetnih foruma da bi se to koristilo, a koristenje xrumera na stranim nema smisla.
Market Samurai - mislim da neznaju koristiti, jer da znaju koristiti onda nebi prodavali ove pakete nego bi se bavili totalno necim drugim.

P.S. netreba vam indijac, potrebna vam je vojska robota, 1k kuna i dosta znanja da se ta vojska napravi.

potpisujem @virtual, moram priznati da mi je tekstualno verbalna komunikacija loša strana, pokušavam nešto sročiti o smislu i svrsi logoa, al’ definitivno odustajem nakon tvog posta :strumpf: :slight_smile:

[quote=“dadaas”]
P.S. netreba vam indijac, potrebna vam je vojska robota, 1k kuna i dosta znanja da se ta vojska napravi.[/quote]

Kakva vojska robota? Mislis robot programa koji ce spamat okolo-naokolo?

mikibm, jako lako to mozemo rijesiti.
ja napisem ponudu …ti platis— i ja pisem :slight_smile:
da ti cijena slucajno bude previsoka uvijek ti ostaje opcija u kojoj mozes angazirati --Indijca.