SEO literatura za stručni rad

Pozdrav,

Možete mi preporučiti neku literaturu? Jer takav rad nemogu pisati po blogovima i priručnicima. Unaprijed hvala

Uploadovao sam ja neku knjigu pa pogledaj,

Ako ces pisati po knjizi, u trenutku kada je otiskana ona je vec zastarila. SEO je industrija koja se mjenja nevjerojatnom brzinom. Na žalost, jedino što ti preostaje su strucni blogovi. Ja bi krenio od SEOmoz-a.

hvala na odgovoru…jasno je to meni, ali kod takvih radova se uvijek traži i nešto iz knjiga…našao sam neke novije knjige pa ću malo njih koristiti(tek toliko zbog ugleda) a sadržaj ću temeljiti na stručnim blogovima

SEO Fast Start od Dan Thiesa je dobra knjiga za neke osnove ali mislim da je to upravo ono sta ti i treba kao pregled stvari, ima 100 stranica i jednostavno je pisana.
The Art of SEO: Mastering Search Engine Optimization nije losa knjiga iz 2009e i vrlo je dobro prezentirano neke stvari, pisali su je vlasnik SEOmoz-a i neki SEO experti tipa Eric Enge itd. a iako je SEO dinamicna industrija i ja doslovno ne trazim informacije u knjigama ali mislim da za neke temeljne stvari (sto i treba za strucne radove) je sasvim ok.
Search Engine Optimization (SEO) Secrets ce biti ok knjiga jer isto jedan od autora SEOmoz-a Danny Dover pise knjigu, procitao sam jedan chapter koji je bio dao u javnost i informacije su vrlo dobre. Jedino je to problem sto ce vjerojatno izac prekasno za tebe.
Osim toga bi definitivno preporucio da se bacis u citanje SEOmoz-a imaju i nekih free Guide-ova ali opcenito informacije tamo su bolesne. Citam im stvari po cijele dane i opet svaki dan otvorim 50 tabova pa na kraju pola zavrsi u bookmarcima za kasnije citanje. Stavi ove 2 knjige kao literaturu, dodaj par SEO blogova i navedi kako je industrija vrlo dinamicna. Ako mislis da bi proslo probaj cak spomenut i neke SEOmoz-ove ili druge video tecajeve. Probaj Googlati fraze tipa “seo white paper” ili tako nes pa cak i ako nadjes neke zanimljive stvari ali da su onako malo duzi postovi na blogovima prezentiras ih kao “studiju” objavljenu na web stranici itd.
Uz ono sto si vec nasao to bi trebalo biti dosta.

puno hvala na lijepom i korisnom odovoru :slight_smile: