SEO maheri u Australiji

Utipkam u Google “koliko se čeka na testove korona” (sin je bio danas na testiranju) i kliknem na prvi rezultat.
Čitam, čudni brojevi telefona ali hajde, garant je do mene…
Onda naletim na rečenicu “Testiranje na koronavirus-coronavirus testing–je besplatno za sve osobe koje se nalaze u Viktoriji”…
Tu sam stao i pogledao URL…

slika

Alo braco, Australci su napravili članak s kojim su zgazili sve HR portale. Respect

To je zato jer gugl oko takvih tema (ozbiljnih) forsira zvanicne sajtove nekih organizacija, nikako portale, a ovo je neki zvanican sajt valjda po ovoj gov au domeni bi tako rekao. Eo udjoh na sajt i kaze department of health and human services Victoria state government. Tako da nema to puno veze sa seom no sa tim ko je sta objavio. To je zato sto iz gugla ne zele dopustit da se oko tih nekih stvari ko sto su bolesti pita neki novinar kurira ili neki Pera sto ima sajt o narodnom lijecenju, vec se ide na to da se dobije prvenstveno informacija od kredibilnog izvora. A ima vec podugo od cuvenog guglovog medik apdejta kad je ovo uvedeno i kad su stradali mnogi sajtovi

3 Likeova


Isti slucaj.

Zanimljivo… i mene za taj pojam pretrage Google “tjera” u Australiju :grinning:

I samo mozemo da kazemo hvala Bogu da je tako.

Da. Samo je zanimljivo da o toj temi u HR nema niti jedan “autoritativniji” portal od onog iz AU.
Nema veze.

BTW, ako nekoga zaista zanima koliko se čeka na test, imam podatke iz prve ruke.
Test je napravljen u petak, malo prije 15 sati (Mirogojska 16, ZG). Rezultat je stigao na mail u 0:08. (negativan)

8-9 sati se ceka za rezultate testa, mislim na PCR test.

pa jedini sajt koji se nalazi na prve dvije strane a da je ovog tipa kao taj australiski sajt je hzjz.hr tj hrvatski zavod za javno zdravstvo, sad naravno gugl sigurno bolje razumije da je ovaj australijski zvaničan sajt sa tim autoritetom koji gugl traži nego ovaj hzjz. a što se tiče ostalih sajtova ko što su mondo telegraf hrt net hr bez obzira na taj neki autoritet tih sajtova, tonu beklinkova, to nije ono što gugl traži. traži neke zvanične informacije sigurne. ne tvrdim da je to dobro u svakom slučaju no eto uglavnom je tako i to nema toliko veze sa seom koliko gugl pokušava obezbjedit te neke istinite info. ja sam skorije kako mi je majka bila na nekoj operaciji tražio na engleskom jeziku iskustva ljudi sa tim problemima i skoro je nemoguće iščačkati forume iskustva čak i uz pomoć određenijih upita, već idu u rezultatima studije statistike, istraživanja i to sve sa tih nekih zvaničnih sajtova