SEO pitanja u vezi web portala

Pozdrav ljudi, da li ima ko da se bas dobro razumije u SEO, vidite u cemu je problem.
Naime objavio sam jedan autorski clanak i posle toga dosta portala je preuzelo taj tekst, a ja sada kada ukucam na google taj tekst negdje sam na 5oj strani a neki losi portali na 1. malo mi to nelogicno.
I na primjer imam jos jedan problem kada hocu da rangiram neku kategoriju iz portala.
NPR kategorija BiH ja tu stavim da na google izgleda BiH- najnovije vijesti bla bla i kada to ukucam uopste ga nema u pretrazi a indexiran je…
Bili mi mogao neko pomoci i ujedno malo da mi objasni barem jednu kategoriju da fino rangiram.

A portal si predpostavljam napravio prije 2 mjeseca i nemaš niti jedan beklink ?

1 Like

Rangiranje u pretazi zavisi od starosti domene, koliko posetilaca ima taj neki odeđeni sajt (jer sad koliko ja znam google ceni broj posetilaca, unkatne članke backllinkove) Ja konkretno kada pišem članak obavezno pokušavam da u prvim redovima članka napišem reči (keyworde) iz naslova

Pa vidi možda je google “sakrio” iz pretrage kada otkucaš ceo naslov članka pokušaj da ideš na zadnju stranicu google pretrage imaš na zadnjem delu Link pri kraju “Ako želite, možete da ponovite pretragu sa uključenim izostavljenim rezultatima.” on ti očitava sve rezultate Takođe koristi googole webmasters tools za indeksiranje članka

Google ima svoj tool u obliku jednog polja gdje ti možeš paste svoj url i poslati da se što prije indexira da ne bi čekao da Google šalje bota da provjeri i da spriječiš da ti neko ukrade text i indexira se prije tebe i tako postane autor texta, a ti budeš kopija.

Zašto imaš potrebu da rangiraš kategorije na google, zapitaj se i provjeri da li to neko traži i da li to ima smisla raditi, bolje ih stavi na no-index i tako ćeš povećati link juice na neke bitnije članke i stranice.

1 Like

ima mu godina a backlinkova 800

Pa vidi ovo ja npr imam rijec “Tegla” i u naslovu i domenu i u meta des. a kad ukucam to ispred mene lik ima samo U naslovu rijec “Tegla” nema ni u demeni nema ni u desc. a sto se tice backlinka slicni smo

A keyword kako vi najbolje skupljate moze neki savijet.

Onda verovatno ima više posetilaca na sajtu ili koristi neki jak dobar plugin za keyworde

Koji plugin bi preporucio? a cisto sumljam da ima vise nije mu ni sajt prilagođen za mobilni

A vidi ovo ukucam banjaluka vijesti na drugom mjestu Nezavisne … nigdje im se ne spominje rijec banjaluka ni tittle ni desc.

ako ti je saj rađen u WP probaj

ili sa

p.s. ja imam joomla , pa tako da nešto možda bolje ne bih ti znao preporučiti

The SEO Framework ovaj ja koristim cuo sam da je bolji dosta od Yoast. A vidi iznad ovu objavu sto sam napisao

što se tiče da nezavisnih i kod tvoje konkretne reči u google pretrazi u datom linku odnosno stranica ima barem 5-6 reči banjaluka. A i u samoj pretrazi gogole je izvuka o jednu reč banjaluka (koliko vidim)

1 Like

Naslovna · Najnovije vijesti · Novo u rubrikama · Čitani naslovi · Novosti · Novosti · BiH · Gradovi · Društvo · Obrazovanje · Ex -Yu · Svijet · Hronika · Banja Luka

1 Like

Da li je pouzdana ova alex.com pise da mi je ocjena 92/100 za SEO

Iskreno baš, ne verujem 100% tim SEO sajtovima mada mogu da daju relativno dobru SEO sliku kako je pozicioniran sajt na internetu kao i stranice
Ja ponekad korisitim ova dva mada nemam potrebe za tim (uvek) jer imam sajt star 10 godina

Sadržaj je jako bitan i presudan za rangiranje, Google to najviše nagrađuje i cijeni, mora da bude kvalitetan text koji korisniku pomaže i da mu ponudi ono zbog čega je došao.

Backlinkovi se vrednuju po kvaliteti a ne po količini. Ako si ti npr. blog o receptima, a linka te neki IT sajt koji nema veze sa tvojom temom taj link ti ništa neće pomoći, čak šta više može ti i odmoći. Linkovi koji se ne klikaju nemaju vrijednost. Linkovi moraju imati različite IP adrese, više backlinkova sa jedne web stranica ili ip adrese je samo jedan link, tako to Google gleda.

2 Likeova