SEO pitanja

Što se tiče cijene klika najbolje ti je da otvoriš adwords account pa će ti google sam to reći a za backlinkove ja uvijek koristim yahoo site explorer.

No mislim,ako već imaš neki početni kapital,da je za tebe najbolje opcija da startaš sa već postojećim sajtom tj. da kupiš već etablirani sajt i onda uložiš u njegov daljnji napredak. Na internetu ima gomile sajtova na kojima je jako slabo odrađen SEO i masa ih je zapravo napuštena i samo je pitanje da li se koji prodaje. Iz osobnog iskustvma znam da je starost sajta jedan od bitnijh čimbenika koje gugle razmatra kod rangiranja.

[quote=“iggysick”]Što se tiče cijene klika najbolje ti je da otvoriš adwords account pa će ti google sam to reći a za backlinkove ja uvijek koristim yahoo site explorer.

No mislim,ako već imaš neki početni kapital,da je za tebe najbolje opcija da startaš sa već postojećim sajtom tj. da kupiš već etablirani sajt i onda uložiš u njegov daljnji napredak. Na internetu ima gomile sajtova na kojima je jako slabo odrađen SEO i masa ih je zapravo napuštena i samo je pitanje da li se koji prodaje. Iz osobnog iskustvma znam da je starost sajta jedan od bitnijh čimbenika koje gugle razmatra kod rangiranja.[/quote]

Imam nekih 100-150$ ali neverujem da za to mogu kupiti ikakav domen…

Kak ne bi mogao! Imaš i gotovih sajtova koji idu po to j cijeni. Na tržištu se sajtovi obično cijene po tome koliko zarađuju mjesečno pa ako ne zarađuju ništa u većini slučajeva niti cijena im nije nešto posebno. Samo treba imati strpljenja i vremena tražiti i to je to. Dobro pretražiti sve i čekati doke ne naleti neki neotkriveni biser.

Meni su osobno dvije najisplativije kupovine bile sajtovi od 100 i 250 dolara. S onih od 100 sam zarađivao 50$ mjesečno jedno 3 mjeseca nakon kupnje a s drugi je bio o jednoj knjiz koja je tek trebala izaći pa kad je izašla preko Amazona sam povratio uloženo u tjedan dana :slight_smile:

[quote=“iggysick”]Kak ne bi mogao! Imaš i gotovih sajtova koji idu po to j cijeni. Na tržištu se sajtovi obično cijene po tome koliko zarađuju mjesečno pa ako ne zarađuju ništa u većini slučajeva niti cijena im nije nešto posebno. Samo treba imati strpljenja i vremena tražiti i to je to. Dobro pretražiti sve i čekati doke ne naleti neki neotkriveni biser.

Meni su osobno dvije najisplativije kupovine bile sajtovi od 100 i 250 dolara. S onih od 100 sam zarađivao 50$ mjesečno jedno 3 mjeseca nakon kupnje a s drugi je bio o jednoj knjiz koja je tek trebala izaći pa kad je izašla preko Amazona sam povratio uloženo u tjedan dana :)[/quote]

Gde bi mi preporucili da trazim?
Ja obicno gledam na digial point-u…

[quote=“SocialNetworking”]Gde bi mi preporucili da trazim?
Ja obicno gledam na digial point-u…[/quote]

Obadvije kupnje sam i obavio na digital pointu no moraš znati prepoznati biser i možda imati malo sreće. Jedna od najbitnijh stvari je da sajt bude s orginalnim sadržajem i da ima neku šansu na tržištu.

Otvori account i vodje pa prati što se prodaje: flippa
Smo dobro pazi jer je tu,kao uostalom i suvgdje gdje se sajtovi prodaju,masa sajtova koje je netko preko noći sklepao samo radi zarade na njegovoj prodaji ili preprodaji.

Ako ti treba pokoji savjet glede nečega što se prodaje slobodno se javi.

[quote=“SocialNetworking”]Planiram da otvorim micro niche sajt na engleskom jeziku…
Sta mislite o wordpress-u tj. da li biste mi ga preporucili. [/quote]
Wordpress je odličan i svakako ti preporučujem.

Recimo da je beznačajan ili nebitan. (to je bliže odgovoru nego da je vrlo bitan)

Jedinstven sadržaj je najveći problem kako kod početnika tako i kod iskusnih.

  1. Posjeti Prostor za reklame i postavi svoj link.
  2. Prijavi svoju stranicu u web direktorije
  3. Linkaj domenu sa ostalih web stranica
  4. Razmjena linkova
  5. Prijavi svoj RSS u RSS direktorije
  6. Sudjeluj na raznim forumima s linkom u potpisu
  7. Kupi linkove - al nemoj nikome reći :wink:
  8. Piši guest članke na drugim blogovima i portalima
  9. Dijeli svoje linkove na društvenim mrežama
  10. Piši članke i šalji ih u direktorije za članke
  11. Napravi nagradnu igru na svoj blogu / pokloni nešto uz uvjet da sudionici linkaju tvoj blog
  12. Jednostavno pitaj ljude za linkove
  13. Komentiraj na drugim blogovima ostavljajući svoj link ( u za to predviđenom mjestu).

[quote=“SocialNetworking”]…ajde nadjem nekog
da razmenimo linkove i gde u kodu ih onda ja ubacujem?[/quote]
Link dodaješ po dogovoru s onim s kojim si razmijenio link. (sidebar, članak, footer…) Wordpress vrlo jednostavno dodaje link u sidebar ili footer widget ili direktno u članak.

Između ostalog, svakako ti preporučujem da kreneš postepeno i napraviš nekoliko projekata, bez žurbe. Iskustva nikada dosta. Ako te zanima Wordpress, slobodno otvori besplatan wordpress blog i vježbaj se koliko to volja.
Wordpress blog možeš registrirati ovdje:

Hvala svima na odgovorima!
Da li bi neko mogao da mi objasni sta su “nofolow” a sta “dofolow” linkovi?

[quote=“SocialNetworking”]Hvala svima na odgovorima!
Da li bi neko mogao da mi objasni sta su “nofolow” a sta “dofolow” linkovi?[/quote]

A zašto ne googlaš malo…

Linkovi koji dozvoljavaju ili ne dozvoljavaju praćenje. Nofolow link googlovi spideri ne tumace kao pravi link, on ne prenosi PR, ne vrednuje se u kontekstu povezanosti dvije web stranice. Taj link ti vrijedi samo u kontekstu dolazaka posjete na tvoj sajt preko istog…

[quote=“t00m”]A zašto ne googlaš malo…

Linkovi koji dozvoljavaju ili ne dozvoljavaju praćenje. Nofolow link googlovi spideri ne tumace kao pravi link, on ne prenosi PR, ne vrednuje se u kontekstu povezanosti dvije web stranice. Taj link ti vrijedi samo u kontekstu dolazaka posjete na tvoj sajt preko istog…[/quote]

Hvala, ali da li bi mogao da mi das konkretan primer “nofolow” linka?
Znaci da bi trebao da pazim da kada razmenjujem linkove da pored mog linka taj covek ciji je sajt nestavi nofolow “tag” tj. da oznaci da je link nofolow?
Do koliko bi backlinkovao trebao da ima sajt sa kojim razmenjujem tj. koja bi bila neka gornja granica broja linkova koji sajt ima na sebi?

[quote=“SocialNetworking”]Hvala, ali da li bi mogao da mi das konkretan primer “nofolow” linka?
Znaci da bi trebao da pazim da kada razmenjujem linkove da pored mog linka taj covek ciji je sajt nestavi nofolow “tag” tj. da oznaci da je link nofolow?
Do koliko bi backlinkovao trebao da ima sajt sa kojim razmenjujem tj. koja bi bila neka gornja granica broja linkova koji sajt ima na sebi?[/quote]

svaki link je link… sto u teoriji znaci da je svaki link dobar, i ima nekakve koristi od njega…

A ako razmjenjuješ linkove, moraš dogovoriti stvar oko do ili nofollow atributa…

[quote=“SocialNetworking”]Hvala, ali da li bi mogao da mi das konkretan primer “nofolow” linka?
Znaci da bi trebao da pazim da kada razmenjujem linkove da pored mog linka taj covek ciji je sajt nestavi nofolow “tag” tj. da oznaci da je link nofolow?
Do koliko bi backlinkovao trebao da ima sajt sa kojim razmenjujem tj. koja bi bila neka gornja granica broja linkova koji sajt ima na sebi?[/quote]

Primjer nofollow linka:
[HTML]Webmajstori[/HTML]
Primjer do follow linka:
[HTML]Webmajstori[/HTML]

Što se tiče ‘paženja’ pri razmijeni, trebao bih provjeriti ako ste dogovorili follow linkove da nemaju rel=“nofllow”.

Po pitanju gornje granice linkova koje neka web stranica ima, ovisi o tebi koji dogovaraš. Najbolje je da nema niti jedan link osim tvog :slight_smile:
Ako stranica ima 15 linkova na sidebaru i tvoj je 16., to nije baš cool.
S druge strane ne bih se bunio da me linka npr. fbi.gov taman da sam 16 na listi u njihovom footeru :wokmen:
Sve ovisi s kim razmjenjuješ linkove i o konkretnom slučaju.

[quote=“t00m”]svaki link je link… sto u teoriji znaci da je svaki link dobar, i ima nekakve koristi od njega…

A ako razmjenjuješ linkove, moraš dogovoriti stvar oko do ili nofollow atributa…[/quote]

Treba gledat i OBL kod razmjene linkova, za ku*ac ti spamman link