SEO problematika - migracija web dućana na novu domenu

Dakle treba preseliti web dućan OC sa stare na novu domenu.

Promjena firme…

Stranica je trenutno u svojoj domeni dominantna.

Ne želim to izgubiti, koji bi bio najbolji pristup?

Dobra stvar je što trenutno obje domene su na istom serveru, na istom cpanelu i nova domena na koju se seli, je trenutno prazna, samo redirektana na staru.

Da li ima koje drugo riješenje , trajno, koje ne uključuje redirekcije 1 na 1 jer ima oko 3,5 tisuće proizvoda gore.

Webmasters tool, neke posebne upute netko?

Pa sa dobrim regexom mozda se dade s malo coda to redirectat, samo tko ce ti napraviti taj regex.

Odlično je ovo, samo mora biti - obrnuto; :blush: stara domena treba biti redirektirana na novu. To će biti trajno i sa novim podacima (promjena firme), a zadržar’ ćeš sve pozicije koje imaš.
Jasno, prije toga ćeš prebaciti (kopirati) sve fileove na hostu i podesiti databaze na novu domenu, zatim učiniti kako ti je rekao Rootkezza. :smile:

1 Like

I pazi da ne prodaš staru domenu jer sav SEO koji stiže na nju izgubiš, 301 ti sve to uredno prebaci na novu

Ok, ali sve linkove ili samo domenu?

Obje domene su .hr tako da ne znam koliko drugu može držati još možda godinu.

No zanima me redirekcija i google.

Dakle koliko duboko treba odraditi redirekcije? 1na 1 ili nešto drugo?

Ako ej sve isto onda mozes samo regex domene sto je prilicno jednostavno. Ako nije sve isto onda ces morat nac regex majstora (mene,lol, salim se nisam majstor ali volim regex)

sve osim domene je isto na istom serveru na istom cpanelu samo druga domena.
Ne bi sada petljao pa mijenjao jer mu je to glavna domena gdje je sad dućan. Znači samo na addon domenu preseliti.

pa napravis taj site na novoj domeni i onda sa stare redirektas sve na novu. Ako je wordpress mozda se to moze s nekim pluginom, ako ne onda ces morat manualno.

Opencart dućan sa 3.5 tisuče artikala cca.

Postavio sam na drugu domenu, stavio disallow/ dok ne riješim redirekcije i provjerim da sve valja.
Moram provjeriti prvo za statične linkove.

Sada taj dio sa redirekcijama.

Budem neki regex složio jer u biti sve je isto osim početne domene.

Ako si imao linkove sa nekog sajta prema tvojadomena.hr/neki-url/ i stavio si 301 na nju da sve mirrora na tvojaNovadomena.hr onda će ti tvojadomena.hr/neki-url/ prebacit na tvojNovaadomena.hr/neki-url/ i sve druge po istom principu 1 na 1.

Problem je ako ugasiš staru domenu, onda svi ti linkovi sa drugih stranica prema njoj "umru " tj. vode nigdje. Imao sam identičan slučaj i site je pao na googleu dosta, ništa previše bitno, računali smo s tim.

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^tvojadomena\.hr[OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.tvojadomena\.hr
RewriteRule ^(.*)$ http://www.tvojaNovadomena.hr/$1 [R=301,L]

Ovo ne šljaka.

Kak misliš da ne šljaka?

redirekta samo
domena-stara.hr/oc/
na domena-nova.hr/oc/

sve ostalo u googlu sa ikakvim URLom iza /oc/ ne redirekta.

Treba mi rewrite rull da zamjeni samo domenu, a sve ostalo ostavi kako je jer je dućan zapravo identična kopija bez ikakvih izmjena.

Plus hosting server.

Jućer sam baš imao problema kod njih sa običnim skidanjem redirekcije na cpanelu sa nove domene na staru.
Sada je obratno.

Moram sam ih kontaktirati. pa sam poslao im mail i sada.

Nekad 5 dana razbijam glavu oko banalne stvari i onda shvatim da nema veze sa mnom.

Eh, kad je neka cudna instalacija, onda default ne radi. Ubacis u redirekt /oc/. Na mobitelu sam pa nemogu cijeli code napisat.

nema google veze s ovim, ovo samo zamjeni domenu staru za novu, sve iza .com/ se prenese kako je i u requestu.

kako znaš da je čudna? TI si čudan :wink:
Kod hostinga je bio problem, javili su. Krivo su skontali neke stvari.

Pa kad ne radi.

A da mi je zanti sto su skontali. Redirect bi trebao raditi na bilo kojem serveru. I to onaj koji je netko vec gore napisao. Mozda u tvom slucaju trebas dodati RewriteBase / Ali to isto ovisi od hosta.

Pa no svako ima neke svoje psotavke.

Recimo običa redirect kroz cpanel, je radio kod njih, no kada ga makneš , kroz cpanel, on i dalje ostane.
Čudno…

Uglavnom sve kroz htaccess. I javili su da su riješili i to isti dan. Lijepo od njih, nisam testirao, site je live, no danas baš budem vidio što su to složili, naime oni su stavili kod u zakomentirali ga.