SEO simulator

LJudi, interesuje me da li mozda neko zna, da li je neko koristio neki SEO simulator, koji simulira neki search engine, ili tako nesto slicno?

Google webmaster tools je interesantan SEO simulator

U smislu crawlinga?

Imaš fetch as Google Bot unutar WMT-a kao sto je posluzitelj rekao.

Jako je popularan za crawling veceg broja URLov i Screaming Frog SEO Spider Tool & Crawler Software | Screaming Frog

Evo “crawler” …ok, nije previse detaljan …ali je gratis :wink:

http://www.auditmypc.com/xml-sitemap.asp

Video tutorial kako ga koristiti je ovdje:

http://www.auditmypc.com/free-sitemap-generator.asp

Pitao sam, za simulator, da li postoji mozda, npr da kada se odradi sajt, da on uzme u obzir trenutno rankiranje stvarnih sajtova na googlu i vaseg sajta, i na osnovu toga vam simulira kako bi izgledalo rankiranje vaseg sajta u nardednih 6 meseci - 1 god?

Ne znam da li postoji takav simulator?

Ili mozda da mu ubacite 4,5 sajta da ih uporedjuje sa vasim sajtom, i samim tim rankira kroz simulaciju?

Nije mi jasno kako bi neki simulator mogao znati koliko će koji ranking faktori vrijediti za godinu dana, kada ni oni koji o tome odlučuju ne znaju što će biti za godinu dana?
Također, nije mi jasno kako bi neki simulator mogao znati npr. koji će od zadanih sajtova biti zapušten, za koji će se obaviti opsežni linkbuilding, o kojem će se raspisati svi svjetski mediji, a koji će biti penaliziran jer će se vlasnik za par mjeseci poslužiti black hatom?

Kako će izgledati SERP za godinu dana može znati samo Vidoviti Milan, ali on nije simulator.

A neki loto “simulator” u narednih 6 meseci - 1 god?
Dali to postoji?
Ne trebaju mi sedmice…sest ili sest+1 bi mi bilo dovoljno…
Javite mi se na PR…nije mi u interesu da dijelim dobitak…

[quote=“gambo”]Nije mi jasno kako bi neki simulator mogao znati koliko će koji ranking faktori vrijediti za godinu dana, kada ni oni koji o tome odlučuju ne znaju što će biti za godinu dana?
Također, nije mi jasno kako bi neki simulator mogao znati npr. koji će od zadanih sajtova biti zapušten, za koji će se obaviti opsežni linkbuilding, o kojem će se raspisati svi svjetski mediji, a koji će biti penaliziran jer će se vlasnik za par mjeseci poslužiti black hatom?

Kako će izgledati SERP za godinu dana može znati samo Vidoviti Milan, ali on nije simulator.[/quote]

Dobro je poznato da se razvijaju slozeni softveri sa kompleksnim algoritmima. To nista nije novo, pogotovo u sadasnjosti.

Verujem da ni Vidoviti Milan ne moze tako nesto da predvidi, ali ukoliko ti pomaze, jos bolje…

[quote=“Pavlito”]Dobro je poznato da se razvijaju slozeni softveri sa kompleksnim algoritmima. To nista nije novo, pogotovo u sadasnjosti.

Verujem da ni Vidoviti Milan ne moze tako nesto da predvidi, ali ukoliko ti pomaze, jos bolje…[/quote]

Gle, ne možeš predvidit jer ni Google ne može predvidit.

Da Google može predvidit kako ce SERP izgledat za godinu dana, odma bi ga promjenio u takvog.

A i ljudski faktor ovisi o izgledu SERP.a