SEO stranice nakon promjene WP teme?

Poštovanje kolege, evo mene opet …

S obzirom da ja nemam pojma o SEO, odlučila sam ovdje vas pitati.
Naime, imam web stranicu koja ima vrlo dobru google poziciju (na prvoj stranici po nekoliko bitnih ključnih riječi, u velikoj konkurenciji).

Tu stranicu nisam radila ja, nego jedna firma još prije 5-6 godina.
Sad je to već malo zastarjela tema, ja bi to napravila da bude marketing prilagođeno itd …

Ali, ono što me zanima i brine … što će se nakon promjene teme i tekstova dogoditi sa SEO pozicijom stranice?

Nakon promjene teme se 99 % nece desiti nista,a nakon promjene tekstova definitivno hoce.

1 Like

Ako izmijeniš urlove zaboravi na sajt, krečeš od nule.

Ako je web stranica na prvoj stranici google pozicije bolje ne diraj ništa, nego napravi nov sajt, a taj neka ostane zbog privlacenja posetioca. Menjanje linkova svakako će pogoršati SEO.
Imam i sam jedan sajt koji ne vredi mnogo al se dobro kotira, i sve dok je tako ne menjam postavke na njemu. Šta vredi i najbolje urađen sajt ako ga pretraživači teško nalaze?
Ili da nađeš nekog ko će da prebaci temu i dobro da uradi posao, a to košta.
Napraviti sajt je jedno a optimizovati ga drugo.

Što mislite o nekoj redikciji domene ili možda da preko stare stranice stavim nešto tipa: naša nova web stranica i link (nešto u stilu coming soon…)

Jel to dobra opcija?

Tako se i radi, posetite naš novi sajt, na novoj adresi.
Redirekcija i SEO ne idu zajedno. Kako može da se dobro kotira sajt koji vodi na neki drugi sajt?
Jel toliko skupo zadržati stari sajt? Ne znam šta je u pitanju ali biti na vrhu Google ne postiže se lako.

To je stranica jedne tvornice namještaja, napravljena prije 5-6 godina na dosta staromodan način, potpuno nepogodna za marketing. Napravljena je na costum temi i teško je za mijenjati bilo šta.

Ja bi sad napravila moderniju stranicu sa svime što mi treba za marketing te stranice.

Firma prelazi iz velikog u mali izlozeni prostor i planira to nadoknaditi većim ulaganjem u marketing.

Ako bih mogao videti vaš sajt, i kako je urađen. Pošaljite mi link porukom. Za tih godina je sigurno stekao određeni broj poseta i reputaciju, čim se kotira dobro.
Ili me potrazite preko Google, peric internet.

Pa jednostavno ne promjenite URL-ove pa se neće desiti ništa.