Server4You - Lopovi?

Javio sam se na telefon, zvao je govorni automat, bitno je bilo samo da je linija aktivna i da se neko javi.
A broj telefona je bio fiksni koji je naravno registriran na moje ime i adresu jer mobitel nisu prihvatili…

Iskreno ja bi im najradije platio tih 200€ da nebi to još naraslo pa da mi lupe ovrhu, al opet s druge strane to je čista pljačka i nebi im ni kune dao…nisam pametan šta napravit

Ubi vas ta evropska unija :blush:

Uf, fiksni, potvrdio si svoj identitet i ako se zainate naplatit će to, prisilno, ali i puno skuplje. Probaj se nagodit nekako.

Ma…da sam za to znao nikad im nebi ni kliknuo na stranicu a kamoli servere uzimao

To je pitanje informatičke pismenosti, a i općenite.

b = bit, B = bajt
Gb - gigabit
GB - gigabajt

Što se tiće unlimited hostinga: također se krije u nekakvim ugovorima koje vjerojatno prihvatiš, a čovjek ne pročita, a unutra jasno piše da je to samo za FER korištenje, znači ipak nije unlimited.

Nikada nista nije unlimited … niti je to moguce osigurati, sve se temelji na flat-fair usage. Mora uvijek i postoji hardcore limit. A buduci da takve servise koriste iskljucivo u 99% slucajeva pocetnici ili ljudi koji se dovoljno ne kuze u tehnologiju … pa im to zvuci primamljivo, jeftino … i onda se to proda … a ruku na srce. . nekom osnovnom korisniku hostinga s malom stranicom … njemu je sve isto dali ima 100 mb, 1000 mb ili unlimited … ionako nece potrosit ni 1 GB podataka a da ne govorim o velicini bandwidtha :slight_smile:

Koliko ja kužim, kod zakupa servera se sve plaća u naprijed. Koliko platiš toliko imaš. Ne platiš nemaš!
Nisi platio, trebali su te iskopčati. Nemaš nikakav ugovor o kreditiranju i baš te briga. Ne sekiraj se i ne plaćaj nikome ništa što nisi naručio. Provjere preko telefona imaju svrhu radi mogućnosti zloupotrebe besplatnih servera (npr. terorizam – propaganda) itd… jer s obzirom da je badava nemaju trag novca pa moraju raditi direktnu provjeru.
Kakvih 200€ bi ja platio hohštaplerima.

Ja koristim usluge studio4web.com i nemam namjeru mijenjat tu firmu. Korisnička podrška je fenomenalna i to mi kao laiku puno znači. Na svaki (i najgluplji) upit mi odgovaraju u roku od 20ak minuta na mail. Ako netko želi, mogu mu proslijedit i moj kupon za popust.

Oni su super za male servere, ali za VPS i dedi servere su preskupi