Shareasale

jel tko dobio cek ?

da!

i to vise njih tj. cekova!

http://www.pinglin.cjb.net
i ako nisi upisan molim te budi moj referral, naravno link ces naci na mojoj stranici!

tnx,
PingLin

heh, opet ja.

ponavljam svoje isto pitanje postavljeno prije skoro pa tocno godinu dana…

sada sam pronasao sponzora kojeg sam imao na jednoj drugoj affiliate mrezi, pa ponovno isto pitanje:

SHAREASALE i dalje dobro radi, sve leadovi i saleove bilježi bez varanja i redovito šalje čekove?

Evo sam ću sebi odgovoriti na pitanje i obavijestiti ostale:

DA, http://www.shareasale.com šalje čekove, danas sam dobio njihov prvi. Minimum je 50$, tiskaju ga 20. u mjesecu a šalju dan dva poslije, uglavnom do kraja mjeseca za prošli stigne.

Tin

Svaki post koji ima bilo kakav affiliate link smatra se reklamom.

wow, 50 bucksa za godinu dana … ajde rodjo drago mi je da je i tebi krenulo.

ako te bas zanima bilo je i vise nego duplo od cifre koje si naveo, a sve koristenjem jednog (od 500 i vise) programa.

Bok ljudi!

Eto da i ja napisem rijec dvoje o Shareasaleu (SaS-u)

Ja sam se prosli mjesec malo vise pozabavio s njima, i zaradio oko $1200 … za 2 tjedna cu se i ja uvjeriti da (li) salju cekove. Postavio sam da ga salju internacionalnim FedEX-om tako da bi trebao doci brzo i sigurno, negdje oko 25.8.04.

SaS me zaista ugodno iznenadio sa aff trackingom, nacinima primitka zarade i poprilicne jednostavnosti. Ima par mana (losiji pregled EPC-a merchanta i manji broj ukupnog broja merchanta od CJa, ali po skoro svemu drugome je svjetlosnim godinama ispred njih)

Nakon par pocetnih poteskoca (jedva nesto malo profita) dosao sam preko 100% ROI (200kn zaradjeno na 100kn ulozeno).
Mozda sam trebao krenuti zaraditi samo 100-200 dolara pa pauzirati dok ne dodju cekovi, no bilo mi je tako zao odmah zaustaviti Adwords traffic nakon sto je krenuo (svako pauziranje potencijalno moze izbaciti moje keyworde iz igre, a i s vremenom se moze pojaviti vise konkurencije itd… krhke su te Adwords kampanje).

Po onome sta sam procitao po stranim forumima SaS je jedna od najpostenijih firmi u svijetu (i uvijek mi u roku od 24h odgovore na email), pa sam eto ulucio malo i riskirati.

Ono sto me zanima je da li jos netko iz ovih krajeva radi ozbiljnije sa SaS-om ili ima iskustva s direct depositom?
Naime, htio bih se kod njih prebaciti na direct deposit - da mi lova sjeda na bankovni racun, pa je onda podignem s debitnom karticom na bankomatu.
U SaS podrsci kazu da trebam nabaviti “US bank account”.
Ima li tko kakav savjet glede toga?
Online banke koje sam nasao su ili strasno skupe ($200-400 za otvaranje racuna) ili vise ne posluju sa ostatkom svijeta zbog “partiot acta” ili traze da osobno dodjem tamo otvoriti racun.

Slanje ceka FedEX-om kosta 35$ … dakle time bih mozda uspio nesto i ustediti, dobiti cek brze a i izbjeci one standardne probleme vezane uz Hr banke i velike cekove.

A kad pomislim koliko sam puta sa sluzbenicima banaka imao zanimljivih razgovora. …
Zadnji put recimo prije oko 3 tjedna dodjem u Privrednu s $650 cekom (od ABCleadsa), i kaze meni zenska na salteru da su im upravo jucer zabranili odmah mijenjati cekove i da treba na inkaso, da zna da je do sada s “instant” isplatom tih cekova bilo sve ok, ali da je takva naredba iz uprave.
Na kraju sam u drugoj banci sve sredio ali Tin moze potvrditi da se ne volim po ljeti znojiti po gradu :wink:
Btw - Tin - hvala za preporuku glede SaS-a i izbora merchanta, ja se osobno nikad ne bih odlucio bas za te merchante koje si predlozio :slight_smile:

Toliko od mene

Marin

U kojoj si ga banci uspio odmah unovciti?

Meni u PBZ ide na inkaso 1 mjesec :frowning:

[quote=""]Originally posted by sezam-picika
[b]U kojoj si ga banci uspio odmah unovciti?

Meni u PBZ ide na inkaso 1 mjesec :frowning: [/b][/quote]

Bok!

Sredio sam s prijateljem koji radi u jednoj drugoj banci, inace bih i tamo cekao 2-4 tjedna. Sory.

Jednom sam u PBZ stavio cek na inkaso, oko $380.
Rekli mi da ce trajati oko 2 tjedna. Na kraju sam cekao preko mjesec dana, i kad sam dosao podici lovu s deviznog, na stanju je bilo oko $40 manje nego sto je prije pisalo na ceku.
To se zove laka zarada banke za 1 transakciju :frowning:

Nakon toga, buduci da sam u medjuvremenu mijenjao i hrpu malih cekova (tipa 50-100 dolara) uspio sam postici dogovor da razmjenim cek odmah, tj. da mi ga odmah stave na devizni, i da ga podignem za 8 dana, sto je prihvatljiv period i nema provizije.
I mislio sam si “super, valjda su gotovi moji problemi bar za cekove od te firme” … no onda me docekala ta promjena pravila i onda opet sve ispocetka.

Da mi bar mogu slati zaradu na ikobo ili neki slican servis…

Ma i meni su u PBZ rekli 2 tjedna pa se je to oduzilo na mjesec dana.

Rekli su da na inkaso idu samo cekovi preko 200 $.

Zato ce meni od sada placati na devizni racun pa nemam zezanja :slight_smile:

[quote=""]Originally posted by cvicek
[b]Bok ljudi!

Eto da i ja napisem rijec dvoje o Shareasaleu (SaS-u)

Ja sam se prosli mjesec malo vise pozabavio s njima, i zaradio oko $1200 … za 2 tjedna cu se i ja uvjeriti da (li) salju cekove. Postavio sam da ga salju internacionalnim FedEX-om tako da bi trebao doci brzo i sigurno, negdje oko 25.8.04.

SaS me zaista ugodno iznenadio sa aff trackingom, nacinima primitka zarade i poprilicne jednostavnosti. Ima par mana (losiji pregled EPC-a merchanta i manji broj ukupnog broja merchanta od CJa, ali po skoro svemu drugome je svjetlosnim godinama ispred njih)

Nakon par pocetnih poteskoca (jedva nesto malo profita) dosao sam preko 100% ROI (200kn zaradjeno na 100kn ulozeno).
Mozda sam trebao krenuti zaraditi samo 100-200 dolara pa pauzirati dok ne dodju cekovi, no bilo mi je tako zao odmah zaustaviti Adwords traffic nakon sto je krenuo (svako pauziranje potencijalno moze izbaciti moje keyworde iz igre, a i s vremenom se moze pojaviti vise konkurencije itd… krhke su te Adwords kampanje).

Po onome sta sam procitao po stranim forumima SaS je jedna od najpostenijih firmi u svijetu (i uvijek mi u roku od 24h odgovore na email), pa sam eto ulucio malo i riskirati.

Ono sto me zanima je da li jos netko iz ovih krajeva radi ozbiljnije sa SaS-om ili ima iskustva s direct depositom?
Naime, htio bih se kod njih prebaciti na direct deposit - da mi lova sjeda na bankovni racun, pa je onda podignem s debitnom karticom na bankomatu.
U SaS podrsci kazu da trebam nabaviti “US bank account”.
Ima li tko kakav savjet glede toga?
Online banke koje sam nasao su ili strasno skupe ($200-400 za otvaranje racuna) ili vise ne posluju sa ostatkom svijeta zbog “partiot acta” ili traze da osobno dodjem tamo otvoriti racun.

Slanje ceka FedEX-om kosta 35$ … dakle time bih mozda uspio nesto i ustediti, dobiti cek brze a i izbjeci one standardne probleme vezane uz Hr banke i velike cekove.

A kad pomislim koliko sam puta sa sluzbenicima banaka imao zanimljivih razgovora. …
Zadnji put recimo prije oko 3 tjedna dodjem u Privrednu s $650 cekom (od ABCleadsa), i kaze meni zenska na salteru da su im upravo jucer zabranili odmah mijenjati cekove i da treba na inkaso, da zna da je do sada s “instant” isplatom tih cekova bilo sve ok, ali da je takva naredba iz uprave.
Na kraju sam u drugoj banci sve sredio ali Tin moze potvrditi da se ne volim po ljeti znojiti po gradu :wink:
Btw - Tin - hvala za preporuku glede SaS-a i izbora merchanta, ja se osobno nikad ne bih odlucio bas za te merchante koje si predlozio :slight_smile:

Toliko od mene

Marin [/b][/quote]

Mozes li mi reci na kojem url-u si to uspio zaraditi (tvoj url stranica sa linkom na sas ili kako vec)?? Ja sam svakako pokusavao, ali nikada nista nisam dobio!!

[quote=""]Originally posted by mozvatic
Mozes li mi reci na kojem url-u si to uspio zaraditi (tvoj url stranica sa linkom na sas ili kako vec)?? Ja sam svakako pokusavao, ali nikada nista nisam dobio!! [/quote]

Stavio sam signup formular od jednog merchanta na svoju stranicu, a ostalima stavljam link direktno na Adwordse i posjetitelji koji kliknu na to idu direktno na sajtove od tog merchanta, tako da svoj site skoro i ne koristim. SaS-ova korisnicka sluzba je rekla da je tako OK, ukoliko na T&C od merchanta ne pise da je to izricito zabranjeno.
Trenutacno promoviram samo sa 10-20$ na dan, dok konacno ne razmjenim sve te cekove i imam dalje za ulagati u posjetitelje.

Kako ti dobivas cekove od njih, ako dobivas?
Ja jos uvijek nisam nasao nikakav normalan US bank account za direct deposit, tako da cu se gadno namuciti da ih promjenim u bankama :frowning:

Marin

Bok ljudi!

Ako netko jos uvijek prati ovaj godinu i pol stari thread, zelim da vam javim da sam danas dobio prvi cek od SaS-a ($1200) … i zapanjen sam brzinom isporuke :slight_smile:
Dakle, ako sve posteno radite, poslat ce cekove na vrijeme.

U petak kasno navecer dobio sam email od supporta da objasnim kako dolazim do traffica (ok… moj prvi mjesec u networku i vec tolika zarada … nije cudno da traze “objasnjenje”), i nakon sto sam to odgovorio, nakon pola sata na Activity Details je pisalo da je cek poslan… i eto dosao covjek u Fedex majci s pismom vec danas (ponedjeljak) ujutro…
Nevjerojatno! :slight_smile:

Jest da sam ga narucio Fedexom ($35 troskova) ali vrijedilo je.
A sada sljede muke po bankama… ako bude presporo platit cu tih $200 i otvaram si US bank account pa da sve ide direktno, bez banaka.

Marin Ivicek,
AdWords Expert :wink:

Hej cvicek, kako je završila avantura sa ShareASaleom?? Razmišljam da se registriram kod njih pa me zanimaju daljnja iskustva!

Ajme, ne mogu vjerovati da je prošlo 6+ godina od kad sam to ovdje pisao :slight_smile:
Da nisam označio da mi se pošalje email kad netko odgovori, nema šanse da bi primjetio pitanje :slight_smile:

Shareasale “avantura” je završila vrlo dobro. Još sam nekoliko godina radio preko njih i ček je svaki mjesec stizao na vrijeme, obično oko 3 dana nakon slanja FedExom.
Nažalost, glavni merchant za kojeg sam tamo radio je iz nekog razloga otkazao suradnju, dobio sam pare koje sam do tada zaradio i to je bilo to.
Zadnji ček (nekih parsto $) sam dobio prije nekoliko mjeseci, i dalje sve na vrijeme. I za clickbank, abc leads i još neke aff programe čekovi stižu na vrijeme.
Tako da što se SaS-a tiče, definitivno ih preporučam, ukoliko nađeš merchante koji ti odgovaraju.

A što se mene tiče, na kraju je sve to s Adwordsima opčenito postalo prekomplicirano radi hrpe pravila i konkurencije. Zaradio sam još neku siću prije nego je Google i meni i hrpi drugih affiliate-a prije 3 mjeseca ukinuo adwords račun… tako da se trenutačno učim raditi “organic” SEO…

Zbog čega ti je ukinut AdWords račun ako smijem pitati? Jel zbog direktnog linkanja na affiliate ponudu, ili si imao landing page?

Nisu precizirali šta sam konkretno napravio krivo.

Napisali su opčeniti email da sam kriv po točki:

plus lista što bi sve mogao biti kriv

Od 2003 do sada sam isprobao hrpetine raznih CPA, per-sale i drugih ponuda, uključujući i “rebilling” CPA ponude… ako su išli tražiti da li sam ikada išta krivo napravio, sigurno su mogli naći više nepravilnosti.

Naime, napisali su i:

Moja pretpostavka je da ako je to radi nečeg što je bilo u zadnje vrijeme, onda je zato što mi je landing page bio poprilično jednostavan, u biti je tu bio samo “presale” tekst i link na stranice merchanta…
Kad sam vidio da počinju masovno banati affiliate (ima o tome hrpa topica po stranim affiliate marketing forumima), na sajt sam nakrcao još raznoraznih članaka (naručio nekoliko od firmi koje se specijaliziraju za pisanje SEO članaka)
No eto, nije pomoglo, jednom sam pogriješio i ako sam i ispravio, nije ih bilo briga za to…

Uostalom, u 10. i 11. mjesecu su zatvorili tisuće accounta… možda bi bilo neobičnije da me nisu banali :smiley:

BTW, baš mi je fora nakon toliko vremena tipkati o affiliate marketingu na hrvatskom forumu :slight_smile:

hehe aj super da ti je gušt. mene to sad puklo pa me zanima totalno, a pogotovo shareasale!

našao sam merchanta koji daje cookie od 30 dana, znači ne baš nešto, i proviziju 6%, znači nije baš bajno, ali dalo bi se na količinu možda zaradit, budem probao. Planirao sam napraviti web sa sličnim sadržajem (iste slike i specifikacije proizvoda, samo bi izmislio nove opise, i dio stranice u obliku bloga di bi pisao originalne tekstove). pitao sam merchanta jel uredu to, rekli su da može proći!

Ako ti nije povjerljivo jel bi mogao reći da li si radio kada na ovaj način? i daj bubni neki raspon koliko tisuća posjeta moraš imati za neku lovu, neke okvirne cifre, ako nije bed…

Uglavnom hvala na odgovoru! Od velike si pomoći! I sretno ubuduće:)

p.s. jel ti to samo dodatni izvor prihoda? kolko npr tjedno sati potrošiš na affiliate? tenks!

Evo mene opet nakon X mjeseci napisat post ili dva :slight_smile:

[quote=“Hrvoje85”]hehe aj super da ti je gušt. mene to sad puklo pa me zanima totalno, a pogotovo shareasale!

našao sam merchanta koji daje cookie od 30 dana, znači ne baš nešto, i proviziju 6%, znači nije baš bajno, ali dalo bi se na količinu možda zaradit, budem probao. Planirao sam napraviti web sa sličnim sadržajem (iste slike i specifikacije proizvoda, samo bi izmislio nove opise, i dio stranice u obliku bloga di bi pisao originalne tekstove). pitao sam merchanta jel uredu to, rekli su da može proći!

Ako ti nije povjerljivo jel bi mogao reći da li si radio kada na ovaj način? [/quote] Zvuči sasvim okej.
Do sada nisam radio baš na taj način, već dosta slično. Imao ili neku CPA ponudu za kliknuti na nju, ili review stranicu o nekom proizvodu/usluzi, što bi bilo dosta slično onome što ti radiš. Ako dobivaš kvalitetan traffic, nema razloga da već u međuvremenu i nisi počeo nešto zarađivati.

[quote=“Hrvoje85”]i daj bubni neki raspon koliko tisuća posjeta moraš imati za neku lovu, neke okvirne cifre, ako nije bed…

Uglavnom hvala na odgovoru! Od velike si pomoći! I sretno ubuduće:)

p.s. jel ti to samo dodatni izvor prihoda? kolko npr tjedno sati potrošiš na affiliate? tenks![/quote] Trenutačno i nemam nekih prihoda od toga, još se učim, ali nekada dok nije bilo toliko konkurencije i dok su ljudi rado upisivali svoje podatke u formulare, išlo je super. Baš preko SASa sam do prije koju godinu dosta dobro zarađivao, dok me nisu suspendirali iz ko zna kojeg razloga.

Sada pokušavam ono što sam spomenuo koji post prije, radim mini sajtove na worpress platformi koji su optimizirani za 1 glavni keyword, obično od 3-4 riječi. Sajt ima nekoliko “obaveznih” stranica poput “about us”, “privacy”, “contact” plus nekoliko postova o temi sajta (glavnom keywordu), i u teoriji bi zadnji post trebao biti ponuda za neki proizvod ili uslugu oko te teme. Za sve radim SEO, i trudim se imati što više backlinkova.

Za sada nisam imao neku konkretniju zaradu. Rekord mi je 2. mjesto na googleu koje mi na dan donosi 10-20 posjetitelja (plus više njih u top10 i top20), no do dana današnjeg nisam uspio napraviti ni jedan sale iako sam na 2. mjestu već preko mjesec dana i dobio već preko 500 posjetitelja…

Pretpostavljam da sam izabrao loš keyword, jer drugi sajt koji mi je tek nedavno došao u top10 je već nakon prvih 30ak posjetitelja zaradio 3 leada po $9. Nažalost, ta ponuda je ubrzo bila uklonjena sa networka, pa sada tražim zamjensku (grozno mi gledati statistike sajta da posjetitelji dolaze a nemam im ništa za uvaliti :frowning: )

Prijavio sam se za sličnu ponudu u još 2 networka (jedan od njih je baš na SASu) i već tjedan dana čekam da me odobre…
Ako netko zna za network koji ima dobre “car warranty” ponude, i na koji se da lako prijaviti tj. da nisu zahtjevni po pitanju izgleda sajtova i sl, neka mi pliz javi… prijavim se preko njega i on dobije onih 5-10% zarade za 2.tier ako uspijem s time :slight_smile:

I tako, čekam da me odobre i u međuvremenu pišem nove članke i bavim se s linkbuildingom…

Ehm… ovo više stvarno nema veze sa SASom, pa bi molio moderatore da ako treba to prebace u neku drugu odgovarajuću temu, ili ako ima zainteresiranih, možda da otvorim temu o iskustvima u radu na mini sajtovima, i linkbuildingu i SEOu za njih…?