Shipping from Croatia

Pozdrav,

salje li netko proizvode iz HR? Koliko vam je trajao shipping prije Corone i sada za vrijeme Corone prema Europi i prema USA?

Postoji li alternativa sporoj Hrvatskoj pošti?
I ako shipping traje 45 dana unutar Europe, jel to malo previše? Jel tu jedino HR pošta kriva ili kako gledati na to…

Hvala na podijeli iskustva i razmišljanja. :wink:

Pa recimo moja supruga je slala nesto u ZG. Paket nikada nije dosao, receno nam je na posti da je paket podigla ta osoba medjutim ona tvrdi da nije i da to nikad nije stiglo do nje. Na kraju je paket nadjen ali je sve skupa trajalo dva tjedna skoro. Da, problem je u tome sto vise nema onih pravih postara kojima je posiljka bila svetinja. Imao sam slucaj da mi je zuti papiric za podizanje paketa ostavljen nasred dvorista doslovce mada postoji sanducic. Takodjer, jednon prilikom smo bili doma i krenuli smo negdje i usput da vidimo jel ima sta u sanducicu. Kad ono zuti papiric na kojem pise: " Pokusaj dostave u 9:00h" medjutim tada smo bili kod kuce. Postari su danas obicne lijencine, cast izuzecima.

2 Likeova

@bozoou
Zavisi da li ti treba naplata pouzecem ili ne. Za slanja u EU member states, bolje je da koristis DPD / GLS ili neke od priority shipping usluga, ali to kosta pa zavisi da li si uracunao postarinu itd.

U EU misilm da rijetko ko radi se “drzavnim postama” ko se bavi ecommerce

Totalno sam istu stvar primjetio.
Jednom sam vidio zuti papirc zaljepljen na ulaznim vratima stubišta zgrade…uzas.

Hrpu puta bio doma, a nasao papiric u sanducicu. Zalio se na to u pošti, a oni rekli da poštar niti nema pakete kod sebe…jer kako bi ih sve nosio. Pa da on samo raznosi papirice…

To cak mogu i razumjet…jbga.

Koje su alternative uopce drzavnim poštama?

Zbog cega bi to razumio? Na paket sam stavio neciju adresu i to platio, ocekujem da paket stigne na tu adresu. Da sam htio poslati na postu, stavio bi adresu poste.

Sto ja znam… postar da raznese sve te pakete, to je puno tezi zahvat. Nije to vise skuter, nego kombi …itd.

Njegov život postaje teži…a posljedično svima nama usluga skuplja…

…a ovako se taj kompleksan zadatak ne razbija samo preko njihovih leđa, nego preko leđa sviju nas. Pa svi nekako lakše podnesu teret…

Obrati paznju na DHL, slanjem avionom. Obicno dode za cca 24h unutar europe. Bitno da ti je paket mali i lagan i ispast ce te cijena kao da saljes GLSom koji traje mozda 10 tak dana. Nisam slao iz Hr, nego uvozio. Al mislim da bi trebala biti ista cijena za cijelu EU. Obicno bude 10 eura ili manje.

Pricao sa DHL… neku grubu procjenu su dali 500kn po posiljci.

Zahvalio i pozdravio ih … s hr postom radim kerefeke da me bude 15kn umjesto 30kn … dok je DHL daleko van gabarita. Jedino ako je njihova gruba procjena bila toliko losa, jer kao htjeli su vidjeti detaljnije o cem je rijec pa slozit ponudu. No nakon grube procjene…ja zahvalio…

1 Like

Posta i postari su mutljarosi zesci. Sluzbeno sam zatrazio ocitanje i sluzbeno su muljali tako da sve dalje posteno s njima pada u vodu.

Postar je imao paketic sa brojem za pracenje i bio ga je duzan dostaviti. Ali ostavio je ceduju pokusaj dostave, nikog nije zatekao na adresi. Na adresi je kuca sa urednim prilazom, otvorenim prilazom sa portafonom bio je tamo xxx puta jer se radi o firmi gdje uvijek nekog ima od 7 ujutro do 19 navecer, uvijek. Nije pozvonio niti je imao paketic kod sebe, vec je ciljano dosao s papiricem o pokusaju dostave. Jer sam taj dan u 16:15h dosao u postu i teta na salteru se izlajala jer je rekla da moram doci drugi dan jer se postari nisu jos razduzili.
U tom trenutku mi provjerava kod kojeg je postara moj paketic trebao biti da ga pita, jer su se vratili s terena. Prolazio je isti postar iza nje s kolicima dok mi je rekla i njegovo ime i otisla ga pitati.

Ali kad se ljubazna teta vratila rekla mi je da on nije imao taj paketic kod sebe jer ga nije ni pokupio i nece mi moci dati sada paketic te moram doci drugi radni dan. Ona mi to otvoreno kaze i kako obicno ni ne nose jer ima toga puno.

Problem se stvara jer i na sluzbenim stranicama za pracenje dolazi obavijest da me nema na adresi i samim time postoji mogucnost da izgubim prava na eventualnu reklamaciju. Sljedecih par dana nisam bio u mogucnosti otici u postu nakon posla zbog obaveza, ali pokupio sam paketic nakon par dana.

Uglavnom dokumentirao sam sve i pisao, docekala me je muljaza sluzbenim odgovorom, nisu htjeli direktno odgovoriti na direktno pitanje “Da li je postar duzan dostaviti paketic ukoliko ima broj za pracenje ili nije?”, ali opravdanje je bilo da postar nije imao slobodan prilaz ulazu, a to je isto nemoguce. Da ne duljim…

Meni je smetalo jer se laze s njihove strane da je pokusaj dostave i sluzbeno to upisuju u međunarodni sustav za praćenje paketa, a pokusaja dostave nije niti bilo. Ako vec ne dostavljaju jer imaju puno posla ili sta god neka to jasno napisu u svom pravilniku na koji se mozemo pozvati.

1 Like