Sigurna kupovina putem interneta

Kupio bih nešto preko nekog lika iz filipina,zanima me kako bi najbolje bilo kupiti stranicu,paypal,western il ima nesto sigurnije?lp

Najnesigurnije u ovom slucaju je western, bolje ti je paypal ili jos sigurnije escrow…

Znam da je glupa tema,jednom sam tako kupovao preko paysafe al me lim otkacio pa me zanimalo ako postoji nesto ta npr uplatis novac,kao imas neku nagodbu i imas nekih 2,3 min da ih povratis ako slucajno to nije to… npr da me ne postavi za admina stranice pa da ga refundam jer dogovor nije ispostovan. Lp

Ukoliko kupujes nesto sto nije fizicki proizvod na paypal zaboravi. Kao sto kaze markoni najsigurnija opcija ti je escrow, ali i tad mozes biti prevaren.

Ako se radi o velikoj cifri nadjite midlemana. On uzme neki postotak i kupovina je 100% sigurna…

To sto nazivas midleman se zove escrow, kao sto smo rekli to je najsigurnija opcija, ali ni tad nije 100% siguran.

Da znam za escrow, ali znam da razni communityi imaju svoje midlemane te je onda to i zdrav community. E sad gdje je on nasao tog filipinca je druga stvar, vjerojatno na facebooku, onda predlazem da se dobro osiguras jer je facebook pun prevaranta.

I posle middlemana, escrowa i cega god, niko ne garantuje da taj filipinac nece posle toga vratiti taj profil ili stranicu sebi. Zato nikada ne moze biti 100% siguran.

1 Like