SimilarWeb - Najbolji websajt za analizu posjeta?

Ponukan temom od clana Anteloff kojeg smatram vrhunskim strucnjakom za affiliate, gdje se u njegovoj temi spominje da ahrefs pokazuje puno manju posjetu,zelim vam predstaviti najbolji i najtocniji alat za analizu posjeta: similarweb. Sta se mojih stranica tice,jako je tocan,ne znam za ostale ali vjerujem da je u granicama ±10% .

2 Likeova

Ne znam na koju foru, ali similarweb je poprilično precizan, svakako dobar alat.

prije pola godine u nekom postu je spomenut similar web i od tada mi je njihova ikonica u desnom cosku :stuck_out_tongue:
Da baš što kazes poprilicno su tacni :slight_smile:

Ba isprobao. Jako precizno.

Nije lose mada daleko od alexa.com
Stari dobri alexa.com sad poceo da naplacuje jos neke dodatne usluge, skroz se komercijalizovali…

kad je alexa bila relevantan izvor za bilo što?

1 Like

Od kud ti sajtevi crpe keyworde i sve ostalo? Od kud njia ta statistika?

To je bio prvi i jedini sajt za tako nesto, ja sam koristio od 2005… Veoma je koristio za puno stvari… Od skoro su krenulu da naplacuju svoje usluge i to se mnogima nije dopala.
Dok je similarweb u startu odmah krenuo sa naplacivanje usluga… I jedan i drugi nisu relevantni ali koriste da se orijentises u prostoru i vremenu :smile:

Alexa nikad nije bila relevantna za nista,dok je recimo similarweb itekako tocan.

1 Like

Meni u vecini slucajeva pokazuje duplo vise posjeta nego kakvo je realno stanje.

Provjera za nekih 10 sajtova kod mene ne pokazuje puno bolje rezultate za similarweb od alexe. Pogresak nekdje izmedzu 2 i 7 puta manje nego pravi rezultati …

Nekoliko sajtova mi nije dao nikakve rezultate, par sajtova mi je pokazao debelo više posjeta nego ih sajtovi imaju (ako ko kupuje na temelju statistika similiarweba, prodajem ih odma :smiley: ). Meni iskreno ne pokazuje dobre rezultate.

Pokazuje mi 300K pageviews-a mjesečno, dok po GA imam 165K. Ne čini mi se baš točan :slight_smile:

Kod mene prikazuju duplo manje ukupno, naročito kod organica i direktnih, socijal mi ovde ispada da je na 2 mestu po trafficu, a zapravo je 3 :slight_smile:

Ocito ovisi od slucaja do slucaja,kod mene je dosta precizan.

Malo je starija tema, ali nema veze…

Svako koliko similarweb obnavlja svoje podatke o stranicama? Jel 1 put mjesečno ili?

koliko sam ja upratio u prvih 7 dana svakog mjeseca osvjezi se statistika mojih sajtova

1 Like