Sistem za placanje

Zdravo svima,

Nikad se pre nisam susretao sa sistemom za placanje, i uopste nemam ideju kako to sve ide?

Zeleo bih da imam opciju na sajtu za paypal, visa, master card placanje.

Da li postoji neka tema na to, neki kod, nesto,da vidim kako to radi.

Posto mi uopste nije jasno kako mogu da dobijem dozvolu da nekom skinem pare sa racuna i smestim ga na moj racun.

Hvala

2 Likeova

Preopsirna tema, mogo bi pisati 2 dana o tome svemu :slight_smile: Treba ti uglavnom karticni procesor i ugovor s bankom. Naravno moras imati firmu za to sve ugovoriti. Imas i opciju bez firme 2checkout googlaj … al tu su vece naknade, nemozes odmah sve pare podignuti … trebas cekati i sl. Sve ovisi za koju namjenu ce ti to koristiti.

Uglavnom … bilo kako bilo … to ti se ne isplati ako neces imati stalno prometa sa karticama.

Mnogo jednostavno… Sto se paypala tice najednostavnija opcija je paypal express checkout, jednostavno se napravi forma koja salje request na paypal gde se izvrsava placanje preko paypala. Takodje mozes i da pratis da li je placanje izvrseno preko necega sto se zove IPN (Instanr payment notifications).

Sto se tice primanja kartica direktno na tvom sajtu, postoje razni servisi za to a najpoznatiji su Stripe, Authorize i Paypal payments pro… Implementacija je vrlo jednostavna, ne treba vise od sat vremena ni za jedan payment gateway da se poveze sa tvojim sajtom…