Site sa igrama - da ili ne?

Razmišljam već neko vrijeme jel da uđem u to ili ne. I čitam dosta posvuda pa da probam pitat i ovdje ljude s iskustvom.

Volim igre i igre vole mene.
Spreman sam uložiti 5-10 sati vremena tjedno i 50-100 eura mjesečno u taj projekt.
Spreman sam i učiti sve što će mi bit potrebno, i to je u biti i osnovni razlog zašto bi se okušao u tom projektu.

Zanima me od vas koji imate stranicu ili više njih sa igricama koja su vaša iskustva.
I naravno zanima me može li se štogod zaraditi.

Ciljam na svjetsko tržište, site na engleskom (možda čak i višejezični).

Hvala budućim kolegama na konstruktivnim i argumentiranim sugestijama.

Ciljaj njemacko trziste, klikovi iz svicarske, njemacke i austrije su mmm…

Da, to bi moglo bit dobro pošto je ipak za njemačko govorno područje puno manja konkurencija. A ima dosta ljudi jake kupovne moći a i oglašivača.

Jedino što njemački znam nivou na kojem se ne bi baš usudio pisat neke opise.
Možda kao drugi site ako mi prvi na engleskom donese neku zaradu da mi se isplati investirat u prevođenje.

Rodbina mi živi u francuskoj tako da bi se i tamo nešto dalo složit. Vidim da i nema nekih siteova s igricama previše.
Jedino mislim da je to tržište malo slabije od njemačkog.

U svakom slučaju Europa pada :wink:

Isplati se, moj jedan sajt je otkupila stranica www.SpielAffe.de pa su udarili redirekt ka sebi…

Ako je kompenzacija bila dobra ok je i ta varijanta.

Ovaj igraći majmun baš dobro i kompleksno izgleda.

Takav bi i ja htio biti kad odrastem :birthday:

Jbg jaki su, kod njih igraju djeca iz Svicarske i Njemacke i jos klikcu po reklamama… Djeca ko djeca…

Meni se isplatilo prodat, jer nisu stedljivi bili… kakvu sam ponudu dao (napravio se mangup pa lupio cifru), to su i platili bez daljnjeg dogovaranja.

Sreca mi je i ta sto znam njemacki jezik, pa sam naklepao sam sajt u wordpress-u sa arcade pluginom.

Mozes i ti sam uraditi web sajt, pa naci studentice iz njemacke da prevode jeftino ili na fiverru. Taj tekst ce ti samo sluzit radi Googla da ima sadrzaja, djeca ne citaju tekstove… neg daj da se ganjaju igre.

Mozes otici na http://www.studiraj.eu/forum/ i pronaci studente sa B1-B2 znanjem. Ne trebaju ti opsirni tekstovi i opisi, dovoljno 2-3 recenice.

1 Like

Svaka nicha je više manje zatrpana konkurencijom, radi ono što voliš jer je lakše takav sajt održavat. Ugodno s korisnim, jel. Također, postoje keywordi za koje se lakše probiti, stoga ti preporučujem da radiš tematske sajtove, ne generalno za igrice (primjer, super mario igre, ne općenito igrice svih kategorija… naravno super mario je prilično težak pojam za probiti se, treba napraviti pravi keyword research da se prava kategorija tj keyword odabere). U konačnici, ne zaletavaj se s velikom investicijama ako nisi dobro proučio SEO i kako Google funkcionira. Kreni sa sajtovima i uči, proučavaj, nađi dobitnu formulu. I naravno, sretno!, trebat će ti :wink:

Kao osoba sa dugogodisnjim stazem u ovom podrucju,mogu reci da se itekako da zaraditi,doduse nesto manje nego pred recimo 5 godina. Potrebno je pronaci nesto sa slabom konkurencijom i dovoljnim brojem pretraga. Naravno treba graditi i kvalitetne backlinkove. Nisam se okusao na njemackom trzistu,imam stranice na engleskom.

Ma nemoj u nista ulazit idi gledaj zareze po forumu

Nije ti bilo čudno što je zadnji post od prije 7 godina?
Namjeravaš sve Gojine teme podići iz pepela? :slight_smile:

Site s igrama danas - ne
Znakovi interpunkcije - uvijek da :v:

Neki dan je meni digao temu staru 10+ godina jer sam lajkala simeonov komentar sličnog sadržaja komentaru GojaWM gdje mu je ukazano na nedosljedno i djetinjasto ponašanja.
Likson ima neki čudan fetiš :smiley:

Pa normalno sta si ocekivala drugo cim se slazes s njim

Goja valkyrie i simeon su 3 da ne kazem sta na forumu

Prave se pametni a misle da nesto znaju

Ajde sad polako idite cente skupljat na adsensu da imate sta za isplatit

Komentitar ću ovo kad se otrijeznim :slight_smile:

1 Like