Sitemap i Google Search Console

Genrirate li sitemap-ove i da li ih ubacujete u search consolu?
Ako da, koliko u prosjeku traje da google indexira linkove i u kojem postotku ih indexira?

Pročitao sam svašta, zanimaju me konkretne situacije.
Hvala

Za svaki site imam i sitemsp. Konkretno je teško nešto reći. Google uvijek ima nekih problema sa dohvatanjem sitemap linkova. Dan u zelenom pa 3 dana u crvenom.

Pored sitemap ja svaki članak fetch i on mi za par sati, najdulje 1 dan bude indeksiran

2 Likeova

Fetch članka?
Prvi glas. Idem proguglat.

Trenutna situacija sa indeksiranjem sajtova (na svetskom nivou) je otežana jer gogole ima nekih problema sa API-jem to jest, indeksiranjem stranica pojedinih sajtova

Kod mene je trernutno za sajt otežano indeksiranje linkova

Inače google indexira linkove u roku 24 sata. I da kažem da ubacivanje u URL linka u Google Search Console za ono što narod zove “brzo indeksiranje” (tab brzi pregled URL) ne garantuje da će se link ili linkovi prikazati u pretrazi odmah ili svi

2 Likeova

Ja osobno često radim ovo, kada želim biti siguran da će G brzo indeksirati moj članak. I većinom bude kroz par sati indeksiran.

3 Likeova

da tako i ja odradim i bude u roku par sati lili u roku 24h.!
Naravno sve zavisi i od opterećenosti servera, konstrukcije i brzine sajta!

1 Like

:slight_smile:
Baš sam se pitao čemu služi ta opcija :slight_smile:

Hvala momci

3 Likeova

Da ne bih pravio novu temu ,moj problem sličan je temi…

Da li vi kolege s foruma imate ovih dana znači zadnjih 3-4 dana , otprilike problema sa ručnim indeksiranjem stranica .? naravno ko koristi submit URL za sveže napisane članke direktno kroz google search console.
Ja već 2 dana imam problem sa dodavanjem novih stranica ,uvek mi izbaci:

Oops! Something went wrong We had a problem submitting your indexing request

Ako neko ima neku novu svežu stranicu danas napisanu neka pokuša provuči je ručno, kroz GSC pa da ovde javi Ili neki eventualni savet kako da repim problem.Čisto da vidim dal je greška do mog naloga eventualno sajta ili do opet googleovih brljotina

P.S. Pokušao sam brisanjem istorije, kolaćića, i svega ostalog kao i izlogovanja s naloga al bez uspeha

Imaš neki poseban razlog zašto radiš ručni submit u GSC?

Nemam mnogo članaka na dnevnoj bazi tako da dodajem rućno.A i ne prelazim dnevnu kvotu

Probao sam ubaciti jedan novi link i radi.

1 Like

Hvala kolega na info. Hmmm… :thinking: očigledno je neki bug kod mene na nalogu jer je sve radilo do pre 2-3 dana . Ne verujem da je nešto do sajta . Pre je bilo ubacim link i za on ga za čas, indeksira,sada iako ne pređem kvotu za moj sajt jednostavno ne želi “prihvatiti” URL link

Sad novije članke nekako nasumično indeksira pokupi glavnu stranicu i baci random tekst il je nikako ne pokupi indeksira…Čudno…

@Goci koliko znam search console nemaju ko nekad tačno određen broj linkova koji možeš dnevno submitat nego radi onako na neki osjećaj jel pretjeruješ, ko što npr izleti meni na klasičnom guglu kad guglam ko nezdrav da potvrdim da nisam robot. nekad ti za često submitovanje lupe zabranu i poslije tri linka u tom danu ako si danima ranije svaki dan submitovao linkove i onda bukvalno nemaš opciju submita. nekad imaš opciju submita ali gugl ignoriše submit. tako da imaju neke mehanizme zaštite od svakodnevnog submitanja linkova. to su moja iskustva. predložio bih ti da preskočiš po koji dan kao i da ne lupaš submit link na svaki članak jer gugl dosta članaka uvati sam od sebe nakon nekog vremena, tako da pravi pauze i šaraj sa submitom, lako moguće da će i linkovane članke i članke iz iste kategorije uhvatiti lako i bez submita.

1 Like

Ma ja u suštini nemam mnogo linkova za indeksiranje na dnevnom nivou 2-3 nekad i po jedan link

Prva stvar koju Google sugerira nakon sto sajt dodas u GSC je da kreiras i submittas sitemap. Iako G ne govori uvijek istinu, kreiranje i submittanje sitemapa mi oduzme oko jednu minutu tako da to uvijek napravim. Skoditi ne moze.

Za indeksiranje neindexiranih clanaka koristim ovaj alat: BULK INDEX CHECKER Google: Check indexing (Pages or backlinks) kojim to mogu napraviti u bulku jer bi mi submittanje jednog po jednog clanka preko GSC oduzelo previse vremena. Taj alat mi indexira preko 90% clanaka koji ranije nisu bili indexirani. Onih 10% koje ni on neindexira obicno imaju nekakav problem (orphan page - nema internih linkova, broken image, neispravan html kod i slicno).

1 Like

Naravno sitemap imam to je prvo što uradim inače i kada pravim novi website. Evo malopre sam ga ponovo dodao to jest, resubmit-ovao sitemap kontam da nije gde zapelo kod njega.

Kod mene je stanje u GSC za “popisano- trenutno nije indeksirano” i za “oktrivena - trenutno nije indeksiran” samo na pojednim(ne na svim ) tagovima i RSS feed-ovima se javlja ono što znate kako to google voli reći “problemi” znači tu imam najviše da su ajd da kažem problema .Al to je ti problemi su nevažni znate i sami.
brzina stranica u GSC je odlična za mobilne uređaje gotovo sve stranice na sajtu

Uglavnom mišljenja sam da je nešto do google definitivno da on trokira opet

Zasto indeksiras rss feedove? Iskljuci si feedove kompletno jer bezveze trose crawling budget.

RSS feedovi mi trebaju za razmenu članaka s ostalim portalima (imam widget za jednu mrežu). RSS vuče članke sa sajta i šalje ih dalje u razmenu
Isključio bih ja rss davnih dana
evo primer za:
Popisano – trenutno nije indeksirano:
domen mog sajta /tag/najmladji/feed
** ove stranice se ne indeksiraju u google**

Za razmjenu u native mrezama tipa Midas, Mgid ili Taboola ti je dovoljan feed za kategorije. Ne trebas imati za svaki clanak, tag…

Takodjer s bilo kojim WordPress SEO pluginom mozes kontrolirati sto zelis u sitemapu, a sto ne.

Da to znam

Vidiš :thinking: da mi to nije palo na pamet da pogledam kako u sitemapu stoje stvari.Baš ću pogledati